Bez pojištění na hory nejezděte. A nevybírejte jen podle ceny!

noze728x90.jpg

Ať už se na hory chystáte za lyžováním, snowboardingem, nebo turistikou, rozhodně se nespoléhejte pouze na kartičku pojištěnce. Třeba už jen proto, že si společně s cestovním pojištěním můžete sjednat pojištění odpovědnosti. To se vám bude hodit třeba v případě, že na sjezdovce nedopatřením někoho srazíte a způsobíte mu újmu na zdraví. A to by vás mohlo bez pojištění vyjít velmi draho.

outdoortipy.cz_online_ergo_cz_01Pozornost byste však měli věnovat také limitu léčebných výloh. Medicína je rok od roku dokonalejší a logicky i dražší. Za drobnější ošetření zaplatíte tisíce až desítky tisíc korun, závažnější zranění pak mnohonásobně více. Proto byste se za hranice Evropské unie neměli pouštět bez kvalitního pojištění do zahraničí s odpovídajícím limitem (min. 2 miliony korun).

Pojištění do zahraničí však přijde vhod i v EU. Neměli byste zapomínat na to, jakým způsobem funguje Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) – máte díky němu nárok na zdravotnickou péči, ale pouze za stejných podmínek jako místní. Což může znamenat nemalé doplatky, protože ve většině evropských států není zdravotnictví tak levné jako u nás.

Dalším důvodem je fakt, že evropské zdravotní pojištění zahrnují pouze výlohy ve státním zdravotnickém zařízení. V horských oblastech však působí především soukromí lékaři a kliniky, kde ošetření hradíte v plné výši.

outdoortipy.cz_online_ergo_cz_nahledovyCena cestovního pojištění přitom není nijak vysoká a v porovnání s tím, na kolik vás mohou vyjít případné léčebné výlohy, je doslova zanedbatelná. Přesně vám ji vypočítá kalkulačka cestovního pojištění online.

Pokud si na pojištění vzpomenete pár minut před plánovaným odjezdem, nedělejte si z toho hlavu. Pojistit se můžete i online – pojištění začne platit v momentě úhrady, což je v případě platby kartou okamžitě.

Nezbývá, než si prohlédnout tarify cestovního pojištění, vybrat si ten správný a vyrazit.

celovky728x90.jpg

Byl to super článek? Sdílejte ho na Facebooku ... a přidejte hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars