Na co nezapomenout při cestě do zahraničí automobilem?

noze728x90.jpg

Do zahraničí automobilem?

Doba dovolených už se pomalu blíží a mnozí z vás jistě již plánují, kam vyrazí letos za odpočinkem. Uvažujete určitě o zahraničí a rádi byste si cestu užili dobrodružnější formou? Letadla nejsou nic pro vás, v autobuse zase nemáte soukromí, vlak nepřipadá v úvahu, takže dáváte přednost cestování automobilem? Kromě kompletní revize vašeho vozu, aby delší trasu zvládl, nezapomeňte sjednat povinné a cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co se může stát!

Investovat pár stovek do cestovního pojištění se vyplatí!

Cestovní pojištění vám zvláště na dovolené může přijít velmi vhod. Nikdy nelze předvídat, zda k nějaké nešťastné nehodě dojde, zda třeba neonemocníte apod. Jestliže si toto pojištění na cesty uzavřete, pak je z něj pokryta případná zdravotní péče v zahraničí. Existuje několik typů, přičemž z té základní jsou hrazeny veškeré léčebné výlohy, hospitalizace, převozy, léky, lékařské zákroky a repatriace. Určitě si umíte představit, jak je taková péče nákladná, doslova se může vyšplhat do neúnosných hodnot. A v takových chvílích můžete být v případě sjednání cestovního pojištění naprosto klidní.

Povinné ručení je nutností!

Do zahraničí automobilem?

Do zahraničí automobilem?

V souvislosti s cestováním automobilem je potřeba se také zmínit o povinném ručení. Bez povinného ručení nemůžete s vašim autem vůbec vyjet na jakékoli komunikace. Stane-li se dopravní nehoda, bez ohledu na to, zda ji zaviníte nebo ne, jedná se o pojištění, které je zákonem povinné a opravdu byste se dostali do velkého problému. V mnohem větším maléru budete, jestliže by se vám tato situace stala v zahraničí. Pokud se totiž chystáte na dovolenou, o to více byste měli mít povinné ručení v pořádku. Bezpochyby si umíte představit, do jakých čísel by sahaly škody, jež byste museli uhradit, v případě, že byste dopravní nehodu způsobili. Zkontrolujte tedy, zda máte povinné ručení zaplaceno. A pokud se vám zdá, že za něj platíte až příliš, neváhejte změnit pojišťovnu.

Užitečným pomocníkem, jak nalézt nejlevnější cestovní a povinné ručení, jsou internetové srovnávače. Využít můžete kupříkladu server ePojisteni.cz, který se specializuje na porovnání a prodej pojištění online a je největším a nejvýznamnějším poskytovatelem online pojištění v České Republice. Pomocí tohoto portálu si můžete cestovní a povinné ručení sjednat snadno, rychle a hlavně ušetříte!

(Zdroj fotografií: první, druhá)

celovky728x90.jpg

Byl to super článek? Sdílejte ho na Facebooku ... a přidejte hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars