Jak ušetřit při výběru dovolené

noze728x90.jpg

Portugalsko - Madeira

Neplatit zbytečně více, než je nutné, chce téměř každý, ale jen zhruba 1/5 populace vybírá a kupuje svou dovolenou přes internet. Přičemž to jsou právě internetové srovnávače zájezdů, kde se dají ušetřit poměrně vysoké částky.

Srovnávač zájezdů je v podstatě cestovní agentura, která nabízí zájezdy od několika desítek cestovních kanceláří a umožňuje uživatelům výběr přesně dle jejich požadavků jako je destinace, typ ubytování či druh dopravy. Pro zákazníky to má velký přínos zejména v tom, že nemusí navštěvovat webové prezentace jednotlivých cestovních kanceláří a složitě porovnávat výhodnost jednotlivých nabídek.

Slovinské pobřeží

Slovinské pobřeží

Předním českým online srovnávačem zájezdů je TravelPortal.cz, který nabízí zájezdy od více jak 100 českých prověřených cestovek a v současné době má v databázi téměř 1 milion zájezdů. Výhodou Travel portálu je, že umožňuje filtrování zájezdů dle mnohem více kritérií, než konkurenční srovnávače. Pokud tedy jste sportovněji založeni, můžete si vyfiltrovat jen zájezdy z kategorií „dovolená a kolo“, „hory a jezera“ či „trekking“. Pokud naopak dáváte přednost kultuře a poznávání nových míst, tak by Vás mohli zajímat kategorie „poznávací zájezdy“ a „eurovíkendy“.

Pokud jste si již na výše uvedeném portálu vybrali několik zájezdů, můžete je mezi sebou jednoduše porovnat a rozhodnout se pro ten, který pro Vás bude nejzajímavější jak z hlediska ceny, tak i lokality a dalších parametrů. Jak výsledek takového porovnání vypadá, se můžete podívat zde.

Alsasko - Štrasburk

Alsasko – Štrasburk

Nedílnou součástí webových stránek travelportal.cz jsou i informace o destinacích a pravidelně aktualizovaný magazín se zajímavými informacemi.  Před koupí zájezdu si tak například můžete zjistit informace o cenách v dané zemi, časovém posunu či hlavním městě.

Pokud tedy plánujete nákup nějakého last minute zájezdu, či se chcete v blížících zimních měsících vypravit do zasněžených hor či exotických destinacích, zvažte, zda při rezervaci nevyužít právě zmiňovaný Travel portál. Je přeci zbytečné platit více než je nutné, a ušetřené peníze můžete využít mnohem lépe.

celovky728x90.jpg

Byl to super článek? Sdílejte ho na Facebooku ... a přidejte hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars