Kam na letní dovolenou?

noze728x90.jpg
Vinice v Chorvatsku

Vinice v Chorvatsku

Také každoročně řešíte otázku „Kam na letní dovolenou“? Nejste sami. Tuto otázku si každým rokem pokládá tisíce Čechů. Většina z nich se nakonec rozhoduje mezi dovolenou v Chorvatsku a Bulharsku, tedy destinacemi, které jsou mezi Čechy dlouhodobě nejoblíbenější. Každá z těchto zemí má pro někoho výhody, ale i nevýhody. U Chorvatska může být za jednu z negativních věcí považována stále se zvyšující cena nejen ubytování, ale také potravin, u Bulharska může být naopak pro některé hosty překážkou vzdálenost, jelikož se nachází dále než Chorvatsko.

Pláž v Bulharsku

Pláž v Bulharsku

Chorvatsko volí hodně turistů zejména díky jeho příjemné vzdálenosti od České republiky. Z přímořských zemí je nám právě Chorvatsko nejblíže a jelikož je celé jeho západní pobřeží omýváno vodami Jaderského moře, nabízí k dovolené velmi široké spektrum letovisek, kde je navíc poskytována bohatá nabídka apartmánů, hotelů, penzionů i kempů. Je však třeba vybírat dle vlastních požadavků a potřeb a vybrat si takové ubytování, které odpovídá našim představám a je navíc v dobrém poměru kvality a ceny. Naopak Bulharsko, které je v posledních letech opětovně na vrcholu popularity, nabízí velmi kvalitní ubytování v nových nebo nově zrekonstruovaných rezidencích či hotelích, kvalitativně srovnatelných s ubytováním v západních zemích, a to za velmi příznivé ceny.

Doprava

Stejně jako se liší požadavky na ubytování, liší se i názory na to, jak se ideálně dopravit na dovolenou. Zatímco někteří preferují výhradně vlastní dopravu, ať už z důvodu většího pohodlí nebo možnosti vlastní přepravy na nejrůznější výlety po okolí, které nám jiný způsob dopravy neumožňuje. U autobusové dopravy je naopak výhodou, že se nemusíme takřka o nic starat. V České republice nasedneme na autobus, který nás vysadí přímo v letovisku nedaleko ubytovacích kapacit. Nevýhodou je nejen méně pohodlí a časově delší cesta, ale také skutečnost, že u výletů jsme odkázáni pouze na nabídku cestovní kanceláře. Co se týče rychlosti, je jednoznačně nejlepší volbou doprava letecká. Zde během pár hodin překonáme tisícikilometrové vzdálenosti a plni energie vystoupíme na letišti v destinaci, kterou jsme si pro naši dovolenou vybrali. Odtud nás poté smluvený přepravce dopraví přímo k ubytovacímu zařízení.

Dubrovník

Dubrovník

Při volbě dopravy ovšem záleží také na vzdálenosti, kterou musíme během cesty k moři urazit. V případě Chorvatska volí většina turistů vlastní dopravu, jelikož se jedná o destinaci nám poměrně blízkou a cesta k moři zabere, dle výběru destinace, cca 7 – 13 hodin. U Bulharska je naopak nejoblíbenější volbou doprava letecká, zejména kvůli rychlosti přepravy, jelikož se nachází dále a cesta autobusem trvá prakticky 24 hodin. Ovšem i autobusová přeprava je u Bulharska poměrně často využívána a to zejména díky nižší ceně.

Letovisko

Již jsme si vybrali cílovou destinaci a dopravu, vyřešit ovšem musíme také otázku výběru vhodného letoviska. Ideální je získat si o jednotlivých letoviscích co nejvíce informací, porovnat je a na základě získaných informací vybrat to pravé. Na internetu je na nejrůznějších stránkách dostupné velké množství informací a recenzí, které je vždy dobré si před výběrem letoviska přečíst. Pokud toto uděláme, nemůže se nám stát, že budeme po příjezdu do letoviska něčím zklamáni. Při výběru vhodného letoviska můžeme dát i na radu některého z pracovníků cestovních kanceláří, kteří tato místa dobře znají a mohou nám tak dle našich požadavků dobře poradit.

Bulharsko

Bulharsko

Co člověk, to názor,jedni hledají ubytování v rušném letovisku s dlouhou promenádou, jiní naopak klidné letovisko, kde si v soukromí užijí svoji dovolenou u moře. Nejoblíbenější ubytování v Chorvatsku je zejména v letoviscích Omiš, Baška Voda, Brela, Tučepi, Podgora, Drvenik, ale také Biograd na Moru, Zadar, Pula, Crikvenica a mnohých dalších.Vybrat si ubytování v Bulharsku je snažší, než v případě Chorvatska, jelikož je pobřeží podstatně kratší. Českou oázou a tedy i nejoblíbenější je ubytování v Primorsku, ale také v Sozopolu, Černomoreci, Kitenu nebo také Carevu.

Pláže

Vhodné letovisko si můžeme vybírat také dle našich požadavků na pláže. Pokud máme rádi písčité pláže, pak je Bulharsko naprosto ideální volbou. V bulharských letoviscích se nacházejí krásné široké pláže pokryté zlatavým pískem. Chorvatsko naopak nabízí většinou oblázkové pláže, které jistě ocení zejména ti, kteří preferují průzračně čistou vodu a klidné moře. Pokud ovšem chcete vyrazit do Chorvatska a zároveň máte rádi písčité pláže, tak i zde najdete několik míst, kde se přírodní písčité pláže nacházejí. Mezi taková letoviska patří např. Omiš  neboOrebič.

Přejeme Vás šťastnou ruku při výběru Vaší ideální dovolené.

celovky728x90.jpg

Byl to super článek? Sdílejte ho na Facebooku ... a přidejte hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Napište odpověď