Štěstí přeje připraveným

noze728x90.jpg

Plánujete letos strávit pár dnů ze své dovolené za hranicemi naší republiky? Pak byste neměli zapomenout na zařízení cestovního pojištění, které Vám v případě nenadálých komplikací hodně věcí usnadní.

vicedenni-prechody-hor

Vícedenní přechody hor

Cestovní pojištění, ostatně i jako další typy pojištění, jsou služby, jejichž opravdovou kvalitu poznáte teprve tehdy, když se vám komplikace přihodí. Hlavním kritériem při výběru by tedy neměla být cena (i když ji určitě berte jako jeden z rozhodovacích faktorů), ale spíše renomé dané pojišťovny a zejména pak osobní zkušenosti Vašich blízkých a kamarádů.

Pokud pojedete do Chorvatska, tak není nutné uzavírat nejvyšší možné pojištění, které kryje i rizikové sporty (pokud tedy neplánujete provozovat například canyoning. Naopak pokud se chystáte na Mont Blanc, tak by vám pojištění určené pro dovolenou u moře moc nepomohlo. Abyste měli alespoň přibližnou představu jakou variantu pojištění zvolit, tak si pojďme si v dnešním článku představit hlavní „kategorie“ cestovních pojištění, které většina pojišťoven nabízí.

Jedu k moři (s cestovkou i bez)

V létě si většina z nás jezdí odpočinout a nabrat energii k moři. Možná si říkáte, že na pláži se vám přece nic stát nemůže, přesto doporučujeme různá rizika nepodceňovat. Pokud vás náhle rozbolí zub, či například omylem šlápnete na mořského ježka, bude to právě cestovní pojištění, které zajistí, že ošetření vám nenabourá váš rozpočet na dovolenou.

Určitým benefitem je možnost i připojistit i storno cesty. Pokud tedy před odletem onemocníte, pojišťovna Vám vrátí částku za letenku, ubytování, či celý zájezd.

Euro víkend v Londýně

Euro víkend v Londýně

Vyrážím na euro víkend

Pokud jedete na pár dnů za poznáváním památek či přírody, tak ERV Evropská pojišťovna nabízí speciální kategorii, která má vyšší plnění než pokud byste jen jeli na dovolenou do hotelu k moři. Samozřejmostí u této pojišťovny je nepřetržitá asistenční služba, na které jsou česky mluvící operátoři.

Mám rád aktivní dovolenou

Rádi trávíte dovolenou aktivně na horách? Ať už se jedná o vysokohorskou turistiku, ferraty či sjíždění řek, tak byste měli zvolit cestovní pojištění s připojištěním na rizikové sporty. Toto pojištění je určeno všem amatérským sportovcům, kteří provozují rizikové sporty. Pojištění Na maximum od ERV Evropské platí až 360 dnů a jedná se o variantu s nejširším plněním. Tato varianta kryje také případné zničení/poškození sportovního vybavení.

Alpské tůry na ledovci

Alpské tůry na ledovci

Jak jsme zmínili v úvodu, tak pojišťovnu vybírejte zejména dle referencí. Pokud prozatím nikdo ve vašem okruhu pojistnou událost neřešil, tak si o vámi vybraných pojišťovnách zjistěte co nejvíce informací. Nebojte se do pojišťoven zavolat a ptát se, co je a co není v rámci pojištění kryto. Doporučujeme také upřednostňovat ty pojišťovny, které mají vlastní asistenční službu (nikoliv pouze nějakou smluvně najatou firmu). Vlastní asistenční službu má například ERV Evropská pojišťovna, která Vám navíc v klientském centru (osobně/telefonicky/mailem) pomůže vybrat optimální pojištění s dostatečně nastavenými limity plnění.

Pokud cestujete často a po celý rok, tak uvítáte i další benefit, kterým je celoroční cestovní pojištění. Díky tomu nejen ušetříte, ale odpadne Vám také vyplňování formulářů před každým výjezdem do zahraničí.

celovky728x90.jpg

Byl to super článek? Sdílejte ho na Facebooku ... a přidejte hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Napište odpověď