Prostředky osobní ochrany

noze728x90.jpg

použití pepřového spreje

pepřový sprej

pepřový sprej

V dnešní době je násilí a okrádání bohužel věc, se kterou je nutné počítat. Přestože věřím, že většině z nás se toto nepřihodí, je vhodné se na tuto situaci dostatečně připravit. Vždyť ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným :) Přepadení nemusí nastat, jak mnozí předpokládají, pouze v nočních hodinách, ale se zloději a násilníky můžete přijít do konfliktu na odlehlejších a opuštěnějších místech i v denní dobu.

Pepřový sprej by se měl stát základním vybavením

Nezáleží na tom, zda jste muž, žena, náctiletý nebo důchodce. Nebezpečí přepadení hrozí každému z nás. Samozřejmě že si zloději raději vybírají fyzicky slabší jedince, nejčastěji důchodce a ženy. Ovšem není to pravidlem a i mladí muži by neměli přestávat být obezřetní. Pokud se i vy dostanete do této situace, je třeba se účinně bránit. Nejčastější a základní obranou v takovém případě je užití pepřového spreje. Pepřový sprej dokáže útočníka chvilkově oslepit a oči mu začnou slzet. Celý proces je také spojen se štiplavou bolestí, při které útočník ztratí koncentraci a vy máte čas k útěku nebo k protiúderu.

Můžete útočníka také ochromit elektrickým šokem

paralyzér

paralyzér

Další možností, jak se proti útoku bránit jsou elektrické paralyzéry. Ty jsou v současné době však v minoritním zastoupení oproti běžnějším sprejům. Zatímco pepřový sprej můžete na útočníka použít i na dálku, u elektrických paralyzérů toto možné není. Aby bylo možné útočníka elektrickým proudem chvilkově znehybnit, je nutné jej použít až při styku s tělem. Proto jsou paralyzéry vhodné spíše pro využití v momentu překvapení či v situaci, kdy útočník nemá značnou převahu a kontakt s ním nám nemůže nijak ublížit. Mýty o tom, že paralyzéry patří výhradně do vybavení ozbrojených složek, jsou dnes již prolomeny a může si je tak pořídit v podstatě kdokoliv.

Kde správně vybírat tyto prostředky?

Pepřové spreje jste jistě už spatřili v nabídce pouličních stánků a na tržnicích. Přesto že cena je určitě lákavá, tak byste tento sortiment měly kupovat spíše v nějaké specializované prodejně. Výsledná cena bude zřejmě přeci jen o něco vyšší, avšak pocit, že se na zakoupené prostředky osobní ochrany můžete spolehnout je k nezaplacení. Z eshopů můžete vyzkoušet obchod branse.cz, kde najdete široký výběr a ochotný personál, který Vám rád zodpoví Vaše dotazy online.

celovky728x90.jpg

Byl to super článek? Sdílejte ho na Facebooku ... a přidejte hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars