Tipy na podzimní vybavení do přírody

noze728x90.jpg

Chystáte se do přírody? Nezapomeňte na vhodné vybavení!

Každý správný outdoorový nadšenec ví, že pobyt v přírodě vyžaduje to správné vybavení. Aktuální je to zejména v chladnějších obdobích, kdy zima dokáže pořádně potrápit. Správným vybavením je samozřejmě v první řadě myšlen kvalitní oděv. Do přírody byste se nikdy neměli vypravit bez vhodného oblečení. A nezáleží na tom, zda se tam chystáte strávit tři hodiny nebo celý týden. Oblečení však určitě není tím jediným, čím byste měli disponovat. Ve vaší výbavě by také neměl chybět kvalitní nůž, který se při pobytech v přírodě často stává multifunkčním a nezbytným nástrojem. Teď nemluvíme o žádném boji o holý život, ale i o chvílích, kdy si potřebujete rozdělat oheň, otevřít sáček s jídlem či očistit právě nalezenou houbu.

Tipy na podzimní vybavení do přírody

Jaké oblečení zvolit do přírody?

Současný trh je doslova přehlcen nejrůznějšími druhy funkčního oblečení, které se pyšní množstvím těch nejdokonalejších funkcí. Přesto však řada lidí při svých výpravách do “divočiny” nedá dopustit na klasické vojenské maskáče. Ty jsou totiž vyrobeny z velmi odolných materiálů, které vydrží snad úplně vše. Ne nadarmo je využívají vojáci po celém světě, a to i v těch nejdrsnějších podmínkách. Vaše výpravy do lesa tak zvládnou opravdu bez problémů. K maskáčům to chce samozřejmě vybrat i vhodnou bundu. Zde se opět častou inspirací stávají vojáci, a proto nemůže být divu, že se ohromné oblibě těší bomber bundy. Dříve tyto bundy chránily vojenské piloty před zimou. Nyní určitě stejně dobře poslouží i vám. Zvláště pokud je vhodně zkombinujete s dalšími vrstvami oděvu. No a zapomenout samozřejmě nesmíme ani na obuv. I ta by měla splňovat řadu zásad. Určitě by měla být hlavně dostatečně teplá, pevná a nepromokavá. Naštěstí je dnes nabídka natolik široká, že si určitě vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Nezapomeňte na nůž

V kapse vašeho bombera by měl být vždy ukrytý alespoň jeden kvalitní nůž, s nímž budete moci do přírody vyrazit. Na výběr jsou dva základní druhy, a to nože skládací a nože pevné. Obě skupiny mají své výhody a nevýhody, což je nutné při výběru zohlednit. V první řadě si musíte říci, k čemu vlastně budete nůž používat. Pokud chodíte opravdu spíše na houby a sem tam si něco uvaříte na plynovém vařiči, pravděpodobně vám bude stačí nůž skládací. Pokud však chcete spolehlivějšího pomocníka, s nímž bez problémů připravíte třísky na oheň, případně nasekáte i silnější větve, určitě sáhněte po noži s pevnou čepelí. Nejen s dřevem si výborně poradí třeba pevné vojenské nože. Ty se vyznačují velmi kvalitním provedením, díky čemuž se na ně můžete spolehnout i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Zejména při delších pobytech v přírodě byste samozřejmě neměli zapomenout ani na další vybavení. Vařiče, ešusy i nádoby na pití by pro vás měly být naprostou samozřejmostí. Pokud zatím tyto nezbytnosti ve vaší sbírce chybí, můžete navštívit třeba Army-Store.net, kde vše pořídíte za velmi příznivé ceny.

celovky728x90.jpg

Byl to super článek? Sdílejte ho na Facebooku ... a přidejte hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Napište odpověď