Výběry nejlepších

Nejlepší impregnace na textil 2021

Nejlepší impregnace na textil 2021

Při náročných outdoorových aktivitách byste se měli cítit maximálně komfortně, takže je nutné se zaměřit na výběr spolehlivého vybavení. K dispozici přitom máte i přípravky, které zvyšují jeho funkčnost. Do této kategorie nepochybně patří i impregnace na textil, jež zvyšují odolnost jednotlivých materiálů proti vlivům prostředí. V našem výčtu jsme se přitom zaměřili na různé formy impregnací, abyste věděli, jaké máte v této oblasti aktuálně možnosti.

Nejlepší podle hodnocení uživatelů

Inproducts

Obrázek zobrazuje produkt Inproducts Impregnace na obuv 200 ml

Inproducts je český výrobek, který uživatelé aktuálně považují za nejlepší impregnaci na outroodorovou obuv. Zajišťuje totiž chodidlům teplo a komfort i při túrách v dešti a na jakémkoli mokrém povrchu. Přípravek obsahuje nanočástice s křemíkem, které zvyšují odolnost jednotlivých materiálů, a to konkrétně kůže, textilu, Gore-Tex membrány nebo semiše. Spolehlivě je přitom chrání jak proti znečištění, tak proti prosáknutí vody.

Impregnace Inproducts uživatele zaujala i jednoduchým a rychlým nanášením, přičemž nezanechává žádné skvrny a potěší i absencí zápachu. Navíc zachová prodyšnost materiálu, což je rovněž velmi důležité. Co se týče negativ, někteří uživatelé uvádějí nutnost počkat zhruba 24 hodin, aby přípravek zaschl a byl stoprocentně funkční. Někomu vadí i pořizovací cena. Na druhou stranu se jedná o jednu z nejlepších impregnací na textil pro outdoorové aktivity.

Ideální impregnační sprej

Collonil Carbon Pro

Obrázek zobrazuje produkt Collonil Carbon Pro 400 ml

Impregnace Collonil Carbon Pro rovněž patří k nejlepším na trhu. Díky revoluční technologii s vysokou účinností kombinuje kvalitní ochranu a prodyšnost. Ačkoli je určena především pro boty, použít ji můžete rovněž na oblečení, tašky, stany nebo batohy. Tento produkt spolehlivě chrání proti pronikání vlhkosti, zašpinění i skvrnám, a ti přes skutečnost, že zachovává prodyšnost. Rozhodně se tedy hodí pro rozličné outdoorové vybavení.

Collonil Carbon Pro je impregnace určená pro všechny druhy materiálů, a to včetně klimamembrán, přičemž zachovává jejich plnou funkčnost. Uživatelé jsou s tímto produktem vesměs plně spokojeni. Najdou se ovšem i určitá negativa, mezi která patří nižší tlak spreje (hůře se používá za větrného počasí), kratší účinnost (cca 14 dní) a vyšší pořizovací cena. Ta je v podstatě totožná jako u předešlého produktu, jedná se nicméně o přípravek s dvakrát větším objemem.

Špičkový impregnační vosk

Atsko SnoSeal

Obrázek zobrazuje produkt Atsko SnoSeal 200g

Impregnaci na textil si můžete pořídit nejen ve spreji, ale také ve formě vosku. Mezi těmito produkty je přitom aktuálně nejlépe hodnocený Atsko SnoSeal, což je impregnace, která byla vytvořena na bázi včelího vosku. Po zaschnutí přitom vytvoří na povrchu pevný voskový film. Použít ji přitom lze nejen na kůži, ale také na obuv s membránovou podšívkou (Gore-Tex, Sympatex atd.). Vosk vytváří účinnou hydrofobní vrstvu, přičemž u jednotlivých materiálů opět nenarušuje přirozenou prodyšnost.

Impregnace Atsko SnoSeal dle uživatelů funguje výborně a nejenže zajišťuje, že budete mít nohy stále v teple a suchu, ale zároveň podle některých prodlužuje životnost bot. Můžete se tedy jednat o ideální řešení pro outdoorové aktivity. Na druhou stranu se tato impregnace na bází včelího vosku hůře aplikuje, protože v žádném případě nefunguje jako krém na boty, a určité výtky jsou spojeny i s tím, že Atsko SnoSeal může ztmavit barvu kůže.

Optimální prací prostředek

Nikwax Tech Wash

Obrázek zobrazuje produkt Nikwax Tech Wash 1 l

Nikwax Tech Wasch dokazuje, že impregnace existují i ve formě pracího prášku. Mezi těmito produkty se přitom aktuálně jedná o ten nejlépe hodnocený. Jde o speciální tekutý prací prášek, jenž slouží k ochraně oděvů i za špatného počasí. Využít ho přitom lze na všechny druhy látek, a to včetně technických. Slouží k odstranění špíny v pračce, která může absorbovat vlhkost a narušovat voděodolnost. Proto optimalizuje funkčnost oděvů, a to nejen do terénu.

Impregnace Nikwax Tech Wash rovněž zachovává prodyšnost a může navracet původní voděodolnost. Navíc se někdy uvádí, že může prodlužovat životnost oděvů, přičemž právě outdoorové oblečení bývá dosti drahé, takže se jedná o další perfektní vlastnost. Někteří uživatelé naopak uvádějí horší kvalitu vyprání a opět existují stížnosti na vyšší cenu. Ve skutečnosti se ovšem jedná o poměrně výhodné litrové balení, takže jde i o kvalitní přípravek z hlediska cena/výkon.

Zaujalo nás

Collonil Waterstop 

Obrázek zobrazuje produkt Collonil Waterstop 200 ml

ollonil je přední světový producent impregnačních, ošetřujících a čisticích prostředků na usňové a textilní výrobky. Není tedy divu, že výrobek s touto značkou se v našem výčtu objevuje už podruhé. Impregnace na textil Collonil Waterstop je vhodný přípravek pro všechny druhy kůže a textil, stejně jako pro TEXové materiály. Ty chrání proti vlhkosti, přičemž zachovává prodyšnost. Na rozdíl od předešlých produktů navíc obsahuje UV filtr.

Collonil Waterstop tak chrání povrchy před vyblednutí v důsledku ultrafialového záření, nehodí se tedy pouze pro outdoorové vybavení. Uplatnění může ostatně nalézt i u sedacích souprav. Uživatelé jsou navíc spokojení i se snadnou aplikací. Podle některých je ovšem určitým negativem kratší účinnost, nicméně výrobce tvrdí opak. Ve skutečnosti délka působení závisí na terénních a klimatických podmínkách. Při náročnějších aktivitách v terénu tak bude přípravek fungovat kratší dobu, než při aktivitách volnočasových. 

5/5 - (88 votes)