Recenze a testy

Merrell Waterpro Maipo

Merrell Waterpro Maipo
Merrell Waterpro Maipo
Merrell Waterpro Maipo

Další člen z rodiny Merrell, tentokrát je výrobcem určený pro vodní sporty a běžné nošení. Už od pohledu je to fešák. Pro pány se vyrábí v agresivních barvách jako je červená, oranžová, černá, šedá a žlutá, pro dámy v jemnějších dívčích odstínech modré, růžové, béžové a zelené.

vniřek botky

Výrobce hodnotí takto: „Svršek tvoří syntetická useň s materiálem Mesh. Polstrování (Lycra®/Neopren) jazyka a paty. TPU výztuha paty. Tvarovaný okop ze syntetické usně v přední části boty. Šněrování obepínající patní část. Rychleschnoucí, vzdušná, vkládací stélka s Etc® protiskluzovou úpravou, ošetřená antibakteriální úpravou Aegis™. Nylonový plátek pod klenbou zajišťuje přirozený ohyb boty. Mezipodešev EVA. Odpružení Air Cushion® v patní části pro lepší absorpci nárazu. Odolná konstrukce zajišťuje komfort a neměnnost vlastností obuvi i ve vodě.“ Bota má speciální protiskluzovou úpravu a také nenechává šmouhy na podlaze.

Na léto a na vodní sporty je to nepřekonatelná obuv, to je třeba uznat. Většina svršku boty je jemná síťka, která dobře větrá a rychle schne. Týden na vodě vydrží naprosto s přehledem. Nerozlepují se, je dokonce docela těžké je roztrhnout nebo zničit – a nohu chrání před ostrými kameny mnohem lépe než sandály. Přední pevná okopová část dobře chrání jak povrch boty, tak i vaše prsty. Zavazování jde opět hodně do špičky a až za patu, takže boty se vám nevyzují a neodplavou, ale nohu přitom neškrtí. Vložka se ani po namočení nekroutí a neklouže, tudíž nikde netlačí. Samozřejmě jsou výborné i na letní pobíhání po hradech a zámcích, po městě nebo při procházkách, boty výborně větrají, jsou dobře odpružené, došlap je měkký. Podrážka neklouže, ani na suchu ani na mokru a boty velmi rychle schnou.

podrážka Waterpro Maipo
podrážka Waterpro Maipo

Nevýhody – najdou se. Samozřejmě záleží kus od kusu, někomu budou vyhovovat hned, někdo je bude muset trochu prošlápnout. Pokud budete Maipo nosit s ponožkami, asi to nepocítíte, ale díky různému prošívání a sešívání materiálů na špičce mají tyhle lemy tendenci tlačit na prsty. Bota samozřejmě po čase trochu povolí a švy se ochodí, takže budou měkčí, ale do té doby budou v přední části škrábat do prstů. Další problematická část je pata. Hodně se to objevovalo u dříve vyrobených kusů, ty, které se dostávají do obchodů teď, už tímhle neduhem z velké části netrpí. Středem vnitřní části paty vede šev, který má tendenci tlačit na achilovce. Při zkoušení je vhodné patní část pořádně prohmatat, jestli nahmátnete malou, ale citelnou bouličku na švu, vyzkoušejte jiný kus. Další drobnou vadou na kráse je fakt, že tkaničky po namočení kloužou. Nicméně jsou dost dlouhé, takže dvojitý uzel to pojistí a tkaničky tak ničemu nevadí. Nasucho drží výborně a nerozvazují se.

Waterpro Maipo zakoupíte zhruba kolem dvou tisíc korun českých.

Ohodnoťte tento příspěvek