Výběry nejlepších

Nejlepší Nordic walking hůlky 2021

Nejlepší Nordic walking hůlky 2021

Kdo jednou zkusí, už nechce jinak. Nordic walking hůlky nejsou jenom pro důchodce, co se potřebují podpírat v kopečku cestou na chalupu. Při správném používání jsou hole dokonce i výborný způsob tréninku horní poloviny těla či neocenitelná podpora pro trailové běžce. 

A kdybyste se náhodou ocitli na Novém Zélandu, chtěli se mrknout na filmový Mordor a vyšlápnout Tongariro, vemte si nordic walking hole. Fakt. Po cestě dolů s holemi si na mě vzpomenete, až všichni okolo budou bez vybavení na sypké lávové šotolině padat na zadky a chodit nedobrovolně po čtyřech. Been there, done that.

Nejlepší Nordic walking hole dle recenzí uživatelů

Fizan NW Speed

Obrázek zobrazuje produkt Fizan NW Speed

V recenzích opěvované Fizan NW Speed jsou zároveň jedny z nejprodávanějších modelů pro svou univerzálnost, váhu a příznivou cenu.

Délka se nastavuje pomocí systému Flexy Locking, pohodlné odnímatelné rukavičky dobře drží ruce u holí, které se pak nemusí tolik držet a uživatelé si chválí jak sedí hole v do rukou. Jedinou nevýhodou je nedostatečná výdrž gumových botiček, které se prošoupou, ale všechny díly se dají dokoupit náhradní. 

Z recenzí se také dočtete, jak široká je cílová skupina těchto holí. Jsou doporučovány lidem po výměně kyčelního kloubu a v další recenzi se dozvíte, že se výborně osvědčily i při ultramaratonu.
Složená hůl má 75cm, maximální délka pak 125cm. Jejich hmotnost cca 400g (pár) se vyrovná i některých karbonovým modelům

Nejlepší Nordic walking hole pro trailové běžce dle recenzí uživatelů

Leki Micro Trail Pro

Obrázek zobrazuje produkt Leki Micro Trail Pro

Tentokrát specializovaný produkt. Ultra lehké karbonové hole jsou sestrojeny ze 4 dílů, pomocí speciálního tlačítka hůl v okamžiku složíte na pouhých 37 cm a díky speciálnímu hrotu na konci hole budete mít oporu v jakémukoliv terénu. Další vychytávkou je poutko Trigger Shark Frame Strap Mesh, má širokou dosedací plochu, která zabraňuje otlakům na rukou, jsou tak ideální i pro každodenní používání.
Uživatelé si chválí rychlé a komfortní skládání, výborný prodloužený korkový úchop či rukavičky k nacvaknutí, které dovolují maximální volnost pohybu v zápěstí.
Váha páru holí je přibližně 180 gramů. 

Nejlepší cenově dostupné Nordic walking hole 

Newfeel NW P120 

Obrázek zobrazuje produkt NEWFEEL NW P120

Tyto hole jsou za poměrně bezkonkurenční cenu. Nečekejme proto zázraky, tvrdá plastová madla odpovídají ceně, ale pokud si myslíte, že hole využijete s trochou štěstí dvakrát do roka, nebo chcete ulevit dědovým kolenům při procházce, běžte do toho.
Hole mají v podstatě všechny vychytávky stejně jako u dražších modelů. Jsou nastavitelné k výšce postavy (100-130cm) a hlavním materiálem je odolný hliník. Součástí vybavení jsou i upínací řemínky na ruce s označením pravá a levá a odnímatelné, vyměnitelné botičky z karbidu a wolframu, aby byly hole použitelné v každém terénu. Nejsou hlučné – žádné otravné cvakání a cinkání. Jednoduše za tuto cenu dostanete velmi slušný výrobek, za který se nemusíte stydět. 

Nejlepší Nordic walking hole na pro náročné

Leki Traveller Carbon

Obrázek zobrazuje produkt Leki Traveller Carbon

Perfektně vyvážené hole z takzvaného high modulus karbonu, který oproti běžnému karbonu vyniká ještě lepší pružností a lépe pohlcuje nárazy. Hole jsou třídílné a vynikají skvělým aretačním systémem, který oceníte v rozmanitém terénu včetně vysokohorského. Dokonce jsou hole s malou modifikací velmi dobře použitelné i na asfaltu, stačí na hůl nasadit gumový tlumič Powergrip.

Díky malé přepravní velikosti je lze uložit do cestovního zavazadla bez problémů – ve složeném stavu mají délku 66 cm a při rozložení holí na jednotlivé části je délka nejdelšího dílu 53 cm. Dalším plusovým bodem je systém Trigger Shark 2.0, pomocí něho můžete od hole snadno odepnout poutko Trigger Shark Frame Strap Mesh, ideální pro ty, co potřebují každou chvíli v ruce mobil (a nebo svačinu). Za kvalitu si připlatíte, nicméně tyto hole by vám měly pěknou řádku let vydržet. Pár holí váží 187 gramů.

5/5 - (85 votes)