Výběry nejlepších

Nejlepší běžecké ledvinky 2021

Nejlepší běžecké ledvinky 2021

Běh je fyzickou aktivitou, ke které není potřeba prakticky žádné vybavení, ačkoli bez kvalitní obuvi to nebude ono. Běžci a běžkyně ovšem u sebe potřebují mít nejnutnější osobní věci, které je třeba někam umístit. Jistě, můžete je dát do kapes, tam ale mohou působit značně diskomfortně. Proto si lze pořídit běžecké ledvinky, z nichž ty aktuálně nejlepší naleznete na následujících řádcích. Snažili jsme se přitom zaměřit nejen na menší ledvinky jen pro osobní věci, ale také na zavazadla, které vám pomohou doplňovat tekutiny, a to i na běžkách. 

Nejlepší ledvinka podle uživatelů

Lowe Alpine Lightflite Hydro

Obrázek zobrazuje produkt Lowe Alpine Lightflite Hydro

Hydratační ledvinka Lowe Alpine Lightflite Hydro představuje optimální řešení pro běžecké a další fyzické aktivity. Vyzdvihována je její lehkost, zároveň ale prostornost, neboť objem činí 4 l. Tato běžecká ledvinka je opatřena dvěma základními kapsami na zip, dvěma doplňkovými síťovanými kapsami a zároveň kapsou na lahev s rychlým přístupem. Pokud se tedy budete potřebovat napít, můžete tak učinit velmi snadno.

Ledvinku Lowe Alpine Lightflite Hydro, která zaujme zajímavým designem, lze použít při běžeckých aktivitách i v průběhu zimních měsíců, případně ve vyšších nadmořských výškách. Umožňuje totiž umístit menší termosku, která může obsahovat horký nápoj (hodí se tedy i na běžky). Ledvinka disponuje polstrovanými zády, takže se nosí opravdu pohodlně, a to i díky skutečnosti, že dobře sedí. Při běhání vás tedy nebude jakkoli limitovat, což je zřejmě její nejdůležitější vlastnost.

Ledvinka s integrovaným vakem

Fisher Professional

Obrázek zobrazuje produkt Fischer Professional

Některé běžecké ledvinky umožňují umístit lahev, existují ale i takové, které disponují integrovaným vakem. Mezi nejlepší varianty pro běžce nepochybně patří Fisher Professional. Tato ledvinka je opatřena bidonem s dostatečnou velikostí, neboť jeho objem činí 1 l, což bohatě stačí pro jednu osobu i na delších tratích. Právě bidon je ovšem spojen s jediným negativem. Uživatelé si totiž občas stěžují na absenci malého náustku na pití, takže se díky velkému otvoru hůře pijemůžete se polít.

Hlavní kapsa běžecké ledvinky Fisher Professional je na druhou stranu chráněná termoizolací, takže si ji můžete vzít i na běžky. Nechybí ani kapsa na mobilní telefon, minikapsy na peníze ani karabina na klíče. Zaujme i skutečnost, že lze snadno měnit nastavení upínacího popruhu kolem pasu, takže si každý může vše nastavit přesně tak, jak potřebuje. I díky materiálu jde o komfortní ledvinku, jež není při pohybu skoro vůbec cítit. 

Naprosto nenápadná 

YKZ Runner H148

Obrázek zobrazuje produkt YKZ Runner H148

Sportovní ledvinka YKZ Runner H148 je vhodná pro různé sportovní aktivity, a to včetně běhu. Jedná se o skutečně malé zavazadlo, které umožňuje umístit pouze nejnutnější věci. Disponuje hlavní kapsou, do které se vejde mobilní telefon do 6,5”, stejně jako dvěma postranními kapsami na zip, do nichž lze umístit klíče nebo peníze. Tato plochá ledvinka je přitom naprosto nenápadná a můžete ji jednoduše schovat pod tričko.

Podle uživatelů je však největší výhodou ledvinky YKZ Runner H148 skutečnost, že je lehká a perfektně sedí na těle. Při běhu totiž díky své konstrukci neskáče a navíc je vyrobena z příjemného a hebkého materiálu. Zároveň disponuje prodyšným provedením, když má na vnitřní straně žebrovitou vzdušnou podšívku. Opatřena je také reflexními prvky, což zvyšuje bezpečnost za zhoršených světelných podmínek. To všechno přitom získáte za opravdu příznivou cenu, což rozhodně není na škodu.

Tip: Velký výběr ledvinek za nízké ceny najdete třeba na běžecké speciálce Top4Running.cz

Nejlepší v poměru cena/výkon

Salomon Hydro 45 Belt

Obrázek zobrazuje produkt Salomon Hydro 45 belt

Běžecká ledvinka Salomon Hydro 45 Belt představuje zajímavé řešení pro příznivce dálkových běhů. Jedná se o poměrně nenápadný bederní pás s úzkým páskem, který při fyzických aktivitách své uživatele takřka nelimituje v pohybu. Milovníci a milovnice běhání se zároveň mohou spolehnout na nastavitelný opasek a zádový Airvent systém, jenž chrání záda před pocením, protože umožňuje dostatečnou cirkulaci vzduchu.

Salomon Hydro 45 Belt ale zaujme především držákem na lahve se sklonem 45°, díky čemuž lze lahev jednoduše vyndat a zandat, takže vám pitný režim nijak nenaruší běžecký rytmus. Ergonomická lahev je navíc dodávána společně s ledvinkou, která je opatřena rovněž skrytou kapsou, do níž je možné umístit své osobní věci. Do ní se na druhou stranu vejde pouze mobilní telefon, a to ještě těžko, což ale nelze označit za zásadní nedostatek. Navíc s ohledem na nízkou cenu.

Doporučení redakce 

Boll GOGO

Obrázek zobrazuje produkt Boll GOGO

Tato běžecká ledvinka je produktem českého výrobce Boll, ale nechceme ji doporučovat jen díky této skutečnosti. Právě naopak. Jedná se o výtečné řešení pro dálkové běžce a běžkyně, ale také pro další sportovce, neboť snoubí prostornost s komfortem. Opatřena je mnoha kapsami, do nichž lze uložit všechny své menší osobní věci, a zároveň disponuje dvěma držáky na lahve, takže se s ní kolem pasu můžete v horku vydat i na delší tratě.

Běžecká ledvinka Boll GOGO je zároveň pevná a odolná. Navíc podle zkušenosti uživatelů i přes prostornost nijak nepřekáží v pohybu, takže se může jednat o vhodnou alternativu za batoh. Na tom se podílí i odvětrávací systém, jenž zabraňuje pocení, stejně jako ergonomický střih. Jediným negativem tak může být vyšší pořizovací cena. Na druhou stranu se nejedná o nijak závratnou částku, takže se vzhledem ke svým pozitivním vlastnostem nepochybně vyplatí. 

5/5 - (84 votes)