Výběry nejlepších

Nejlepší brašny na kolo 2021

Nejlepší brašny na kolo 2021

Cyklistické brašny jsme vybírali podle toho, jak dobře vám nahradí cyklistický batoh. Naším cílem bylo vytipovat pro vás cyklobrašny, které zbytečně nezatíží vaši peněženku, ale udělají vám prakticky stejnou službu jako některé výrazně dražší modely. Udělalo nám radost, že v globální konkurenci jsme nakonec nejvíce ocenili české výrobky. Tady je nezávislý výběr těch nejlepších brašen na kolo, které vám zpříjemní každou jízdu!

Nejlepší podle recenzí uživatelů

Arsenal 465

Začněme rovnou na vrcholu. Tady je produkt roku 2019 a 2020 na Heurece. Prostornou cyklobrašnu nejvíce využijete na dlouhých výletech po cyklostezkách či táhlých silnicích, kdy zatížené kolo dobře jede a zároveň s každým přibývajícím kilometrem na tachometru uvítáte volná, ničím nezatížená záda.

Pokud hledáte nadstandardně členitou, velkokapacitní a bytelnou oporu pro dlouhé, náročné výlety trvající i několik dní, na tuto cyklistickou brašnu se můžete stoprocentně spolehnout. S objemem 35 litrů není třeba omezovat se na výběr nejnutnějších věcí. To spíš budete řešit příjemné otázky typu: „Co bych si tak na cestu ještě vzal(a)?“.

Brašna navíc disponuje hned několika oddělenými přihrádkami. S přehledem pojme náhradní duši plus nářadí, spoustu potravin a tekutin i značnou část vašeho outdoor oblečení. Na náš vkus by však mohla mít více upínacích popruhů. Parádní vychytávkou je pak horní brašna na spacák, jejíž součástí je i kapsa pro uschování cenností.

Dalším důvodem, proč si cyklisté napříč kategoriemi tuto trojbrašnu na zadní nosič tolik oblíbili, jsou dvě kapsy na láhve s pitím o celkovém objemu až 3 litry. O pitný režim tak máte postaráno i když si vyjedete v letním horku. Jakmile dojedete na krásné místo, které stojí za to prozkoumat a udělat si pár fotek, spacákovou brašnu s cennostmi jednoduše odepnete a hodíte přes rameno.

Arsenal 312

Pokud jste majitelem horského kola a rádi brázdíte lesy za každého počasí, tohle je pro vás z našeho pohledu jasná volba. Nápadný design a reflexní prvky na čele i na bocích. Populární žlutá brašna, s konstrukcí určenou pro umístění na přední nebo zadní nosič, se výborně osvědčila například i na cyklo expedicích v Alpách, které trvaly několik týdnů.

Voda ani bláto vás zkrátka nezastaví díky 100 % vodotěsným vysokofrekvenčně svařovaným švům. V kombinaci s rolovacím systémem zapínání (tzv. „loďák“) udržíte v drsném terénu všechny vaše věci v suchu, ať se vydáte kamkoliv!

Recenzenti na Heureka.cz se jednoznačně shodují v názoru, že se jedná o dokonalý model pro cykloturistiku, ale názorově je zároveň spojuje také fakt, že pokud objem (20 l) nevyužijete naplno, zavírání poloprázdného vaku se může stát poněkud krkolomným. Slovo vak jsme použili záměrně, protože pokud dáváte přednost pevnému členění úložného prostoru, není to ideální model pro vás.

Tohle je robustní vak, do kterého naházíte vše, co s sebou na kolo do hor potřebujete. Když vám uvnitř něco vyteče, žádná hrůza. Věci „vyházíte“, vak vymyjete a jede se dál! Žádné třídění se nekoná, zato můžete bez obav projet každou louží i bez blatníků.

Nejlepší z pohledu cena výkon

Arsenal 450

Bestseller č.1 v kategorii cyklistických brašen na portálu Heureka.cz. Víceúčelová brašna z kvalitního, odolného materiálu s vnější impregnací uveze i menší nákup a zároveň vám dostatečně poslouží během celého víkendu. Tím spíše, když si na kole naplánujete celodenní výlet a piknik v přírodě. Skvělý parťák pro vyjížďky jak rekreačního, tak i kondičního charakteru!

Cyklisté si nejvíce pochvalují nastavitelný objem (až 12 l), který je pro drtivou většinu lidí více než dostačující i skořepinové dno, díky kterému je cyklobrašna na cestách stabilní. Brašna se nezdá, ale výčet věcí, které do ní spokojení uživatelé v pohodě dostanou, je mnohdy až ohromující: od různých druhů oblečení, přes techniku, až po zásoby jídla a pití na dva dny. Díky jejímu tvaru ji navíc můžete pohodlně umístit kromě klasického kola i na elektrokolo.

Součástí balení je také pláštěnka, takže se nemusíte obávat náhlých klimatických změn, přestože samotný materiál úplně nepromokavý není. Brašnu snadno umístíte na přední nebo zadní nosič. Tedy alespoň ve většině případů, neboť některým cyklistům připadá uchycení zejména vpředu zbytečně složité.

Reflexní návlek by podle hodnocení uživatelů mohl být také nepromokavý, ale jinak cyklistická brašna od tradiční české značky Sport Arsenal vítězí v poměru cena výkon na plné čáře i u nás!

Nejlepší pro nenáročné

Ibera FB1 M

Pokud si na kole vystačíte se třemi litry objemu pro uložení nejdůležitějších věcí a chcete dát za brašnu na kolo co nejméně peněz, nejlepší volbou pro vás bude tato trojúhelníková brašna, která je vyrobena ze speciálního voděodolného materiálu Nylon 420D.

Na trhu sice seženete klasické „trojúhelníky do rámu“ i za dvě stovky, ale se sotva polovičním objemem a rozhodně nebudou vyrobené z natolik kvalitní tkaniny, natož vodotěsné. Uchycení na rám je u tohoto „trojúhelníku“ navýsost snadné a rychlé. Kvalitní zip vydrží takřka věčnost. Musíme říct, že ve své kategorii tato brašna nemá konkurenci a za tuto cenu vás jistě nebude mrzet ani její fádní vzhled.

Ten ostatně patří mezi to jediné, co lze výrobku vytknout. Výrobce jej navíc obohatil o reflexní prvky, takže z funkčního hlediska vám tento typ brašny za pár korun nabídne vše, co potřebujete: bezpečnostní prvky, odolný materiál, který váš mobil, peněženku, náhradní tričko, svačinu či další drobnosti udrží v suchu a zároveň zajišťuje i dlouhou životnost.

M-Wawe Rotterdam

Hledáte model, do něhož byste na cestu schovali kromě proteinové tyčinky a nejdůležitějších osobních věcí také svůj smartphone či iPhone tak, abyste na něj kdykoliv viděli a zároveň byl v terénu vždy bezpečně chráněný? Pokud tím vaše nároky na cyklobrašnu končí, tenhle kousek, disponující rozměry 8 x 8 x 17 cm, si můžete pořídit ve vícero barevných variantách. Mobil s úhlopříčkou do 5,3“ spolehlivě ochrání i při agresivnějším manévrování.

Navíc, jak se říká, za hubičku. Za tuto cenu se zdá až neuvěřitelné, že jsme našli model vyrobený z materiálu spolehlivě odpuzujícího vodu. Nechybí dokonce ani bezpečnostní reflexní prvky. Příjemným bonusem je boční kapsička, ať ji využijete na klíče nebo kreditku. Tato brašna uzavírá náš výběr také díky kladným uživatelským recenzím.

Podle cyklistů jde o nejpraktičtější brašnu s průhlednou vrchní kapsou na telefon. Ten totiž můžete ovládat přímo přes ochrannou fólii, aniž byste jej museli vyndávat. Zřejmě už vás teď napadají možnosti, jak vám taková vychytávka čas na kole zpříjemní.Ovládejte navigaci, měřící aplikace i hovory a zůstaňte přitom v sedle!

Doufáme, že jste z našeho článku načerpali inspiraci pro výběr nové brašny na kolo. Jak jsme naznačili již na začátku, zaměřili jsme se hlavně na ty modely, které čeští cyklisté nakupují nejčastěji a ze kterých jsou také nejvíce nadšení. Experti na cykloturistiku by své favority hledali vysoko nad hranicí 1000 Kč, do které se nám jednotlivé kousky v rámci tohoto výběru podařilo poskládat. Tak ať vám to šlape!

5/5 - (84 votes)