Výběry nejlepších

Nejlepší pánská turistická obuv 2021

Nejlepší pánská turistická obuv 2021

Po roce v lockdownu už si všichni můžeme ospravedlnit nákupy specializovaných turistických bot. Co se ušetřilo na společenském oblečení, může být alespoň využito pro lepší požitek při sbírání kilometrů v rámci katastru své obce (pokud tento článek čtete a pandemie už je jen nepříjemná vzpomínka, třikrát hurá a užijte si pohybu mimo okres!). 

Rozhodli jsme se proto dát dohromady několik tipů, které by vám při rozhodování pro ty správné turistické boty, mohly pomoct. Zaměřili jsme se jak na technické parametry, tak na reálné hodnocení uživatelů se všemi klady i zápory.

Nejlepší turistická obuv dle recenzí uživatelů

Merrell Moab 2 GTX M

Merell je už zažitá značka, u které se nemusíte bát kvality. Tyto boty jsou oblíbené především pro svou všestrannost. Jsou vhodné do každého počasí díky úprava Gore-Tex, zároveň se vám v nich nebude přespříliš potit noha, jak bývá občas u méně kvalitních Gore-Tex bot běžné. Mají totiž prodyšnou podšívku z materiálu Mesh a navíc antibakteriální úpravu eliminující zápach. Toto z nich dělá ideální boty i na dlouhé pochody.

Při nákupu dávejte jen pozor na velikost, podle některých uživatelů jsou boty mírně užší. 

Ač obsahují vyjímatelnou vložku, která chrání proti nárazům, nejsou tyto boty určeny primárně na běh. Hmotnost 844 g je v průměru, či spíše lehčí, než ostatní srovnatelné boty.

Merrell Moab 2 Mid GTX

Trochu vytuněnější bráchové výše zmíněných Merellek GTX. Tyto boty jsou vhodné pro lidi, co to s tou turistikou myslí už trochu vážněji. Díky tomu, že mají zvýšený kotník, drží na noze daleko lépe a tím pádem jsou vhodné i do náročnějšího terénu. Tomu odpovídá i Merrell Air Cushion tlumení v patní části, které zaručuje zvýšenou absorpci nárazů a stabilitu, takže se s nimi můžete směle vydat poskakovat mezi kamzíky. 

Zákazníci si boty chválí do všech povětrnostních podmínek, Gore-Tex je samozřejmostí. Body sbírají i za neobyčejnou pohodlnost a výbornou podrážku, která se nesmeká ani na blátě, sněhu či šotolině, takže vzhůru dobývat vrcholky hor! 

Hmotnost 936 g je takto robustní botě přiměřená.

La Sportiva Boulder X

Další z velmi oblíbených turistických bot jsou italské značky La sportiva. Boulder znamená v překladu balvan a přesně na tomto povrchu tyto boty vynikají. Jsou neobyčejné jak svým veselým, ale v zásadě stále konzervativním designem, tak využitím. Tyto boty jsou totiž nejen skvělé na běžné procházky, ale i na zdolávání ferrat. Co to v praxi znamená? Výrobce se zaměřil na dokonalou fixaci nohy systémem šněrování Mytho a velmi agresivní a přilnavý vzor podrážky, který vás podrží i na hladké skalní stěně. Samozřejmostí je vyšší odolnost proti oděru. 


Narozdíl od předchozích dvou bot tyto turistické boty nejsou vhodné do mokra kvůli absenci Gore-Texu i nízkému střihu, na druhou stranu jsou se svými 800g nejlehčí a zákazníci si je chválí pro svou pohodlnost. 

Nejlepší turistická obuv pro nenáročné

PÁNSKÉ TURISTICKÉ NEPROMOKAVÉ BOTY NH150, QUECHUA

Pokud si chcete koupit turistické boty na občasné pohodlné chození do přírody, ale nechcete šahat příliš hluboko do kapsy, čtěte dál. Decathlon je v této kategorii velmi oblíbený a co si ceníme nejvíce, je upřimný.
Tyto boty se pyšní nálepkou nepromokavosti, avšak v testu vydržely v suché jen 2 hodiny. Není důvod to brát jako neúspěch, většině lidí 2 hodiny v nečase úplně stačí a boty tím pádem nebudou nepříjemně neprodyšné, což se u levnějších produktů stává. Boty vynikají nízkou hmotností (435g). Uživatelé si chválí pohodlnost a relativní výdrž bot (až rok intenzivního nošení), nicméně gumová podešev nezajistí dobrou přilnavost na kluzkém povrchu. Tyto boty jsou tedy ideální na delší procházky se psem a nenáročné výlety s přáteli. 

Nejlepší turistická obuv vyráběná v ČR

Prabos Condoriri GTX 

I v České republice se vyrábí kvalitní obuv. Tentokrát naší redakci padla do oka turistická obuv od firmy Prabos. Tato bota je pro náročnější uživatele, je vhodná do všech klimatických podmínek, díky technologii izolace proti horku a vnitřní kondenzaci, by měly být vhodné i pro letní měsíce. Vnější Gore-Tex úprava je doplněna o mikroporézní pěnové materiály dovolující noze dýchat. Stejně jako Merrell Moab Mid je bota vyšší a společně s bandážování límečků jazyku a vrchových materiálů umožňuje perfektní fixaci nohy, 

Zákazníci si také chválí pohodlí, bota není tvrdá a není nutné ji takzvaně “prošlapovat”. Boty si taktéž chválí kvůli výdrži.
Nevýhodou by mohla být lehce vyšší cena a také hmotnost (1540g).

5/5 - (84 votes)