Tipy na výlety

Co vidět v Římě za 2 dny: Plán na víkend plný historie

Co vidět v Římě za 2 dny: Plán na víkend plný historie

Řím, známý jako Věčné město, je plný historie, kultury a neuvěřitelných památek. I když máte pouze dva dny, stále můžete vidět mnoho to nejlepší, co město nabízí. Tento itinerář vám pomůže efektivně využít čas a zajistit, že nezmeškáte žádnou z hlavních atrakcí.

Den 1: Historické centrum a antické památky

První den se soustředíme na prohlídku nejvýznamnějších historických budov v tomto krásném městě. Při návštěvě Říma je nesmíte minout, protože jinak by váš zážitek nebyl kompletní.

Koloseum

Vaše cesta začíná u jedné z nejznámějších památek světa – Kolosea. Tento starověký amfiteátr, postavený v roce 80 n. l., je fascinujícím příkladem římského inženýrství a architektury. Doporučujeme se zakoupit vstupenky předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Uvnitř můžete prozkoumat arénu, podzemní chodby a vyšší patra s úžasnými výhledy na město.

Římské fórum a Palatin

Po návštěvě Kolosea se vydejte na nedaleké Římské fórum, které bylo centrem města ve starověku. Projděte se mezi ruinami chrámů, bazilik a dalších veřejných budov. Nezapomeňte navštívit i Palatin, jeden ze sedmi místních pahorků, kde najdete pozůstatky císařských paláců a nádherné výhledy na fórum a okolí.

Altare della Patria

Po prohlídce fóra se vydejte k památníku Altare della Patria, známému také jako Památník Viktora Emanuela II. Tento monumentální komplex byl postaven na počest prvního krále sjednocené Itálie. Výstup na terasy vám nabídne panoramatické výhledy do širokého okolí.

Piazza Navona a Pantheon

Odpoledne strávíte v historickém srdci Říma. Navštivte Piazza Navona, jedno z nejživějších náměstí ve městě, kde najdete krásné fontány a pouliční umělce. Odtud je to jen kousek k Pantheonu, starověkému chrámu zasvěcenému všem bohům, který se pyšní impozantní kopulí.

Fontána di Trevi a Španělské schody

Večer se podívejte k Fontáně di Trevi, kde můžete hodit minci do vody. Říká se, že každý, kdo tam hodí minci, se někdy v životě do Říma znovu vrátí. Poté se projděte ke Španělským schodům, kde můžete obdivovat krásný výhled na město.

Basilica Di San Pietro Řím

Den 2: Vatikán a umění

Při svém krátkém pohybu nesmíte zapomínat na nejmenší stát na světě. Vatikán nabízí turistům nádherná zákoutí a jedinečné umění.

Vatikánská muzea a Sixtinská kaple

Druhý den začněte ve Vatikánu. Vatikánská muzea a Sixtinská kaple jsou domovem nejcennějších uměleckých děl na světě. Prohlédněte si sbírky starověkých soch, renesančních obrazů a samozřejmě slavnou fresku Michelangela na stropě Sixtinské kaple. Doporučujeme rezervovat si vstupenky předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám.

Bazilika svatého Petra

Po návštěvě muzeí se vydejte do Baziliky svatého Petra, jednoho z největších kostelů na světě. Uvnitř najdete nádherné mozaiky, sochy a možnost vystoupat na kupoli s úchvatným výhledem na Vatikán a Řím.

Procházka podél řeky Tibery

Odpoledne si můžete užít poklidnou procházku podél řeky. Vydejte se přes Ponte Sant’Angelo, kde se vám naskytnou krásné výhledy Castel Sant’Angelo a řeku. Pokračujte podél břehu řeky, kde můžete obdivovat římské mosty a architekturu.

Galerie Borghese

Vaši dvoudenní návštěvu zakončete v této galerii, která se nachází v krásných zahradách Villa Borghese. Tato výstava obsahuje významná umělecká díla od mistrů jako jsou Caravaggio, Bernini a Raffael. Procházka zahradami bude příjemným zakončením dne.

Zdroj: Earthtrekkers.com

Ohodnoťte tento příspěvek