Tipy na výlety

Hrady a zámky se zahradami: nejlepší místa pro rodinný výlet

Hrady a zámky se zahradami: nejlepší místa pro rodinný výlet

Plánujete rodinný výlet nebo romantický víkend ve dvou? Výlety na hrady a zámky se zahradami jsou ideální volbou! Inspirujte se naším výběrem hradů a zámků s nejkrásnějšími zahradami, které rozhodně stojí za návštěvu!

1. Zámek Lednice

Zámek Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu zapsaného na seznamu UNESCO, patří mezi nejkrásnější zámky v České republice. Jeho zámecký park je vskutku rozsáhlý a zahrnuje také další romantické stavby, které vybízí k návštěvě – třeba Lednický skleníkMinaretJanův hradApollónův chrám a další místa.

2. Zámek Konopiště

Zámek Konopiště, bývalé sídlo následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d’Este. V areálu rozlehlého konopišťského zámeckého parku najdete mimo jiné i zámecký rybník a Růžovou zahradu se skleníkem. Konopiště je proto ideálním místem pro rodinné výlety i romantické procházky.

3. Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou, často označován jako „český Windsor“, je oblíbeným turistickým cílem. Zámek Hluboká nad Vltavou je skutečným princeznovským zámkem – nejen že se tu natáčela celá řada pohádek, ale také je vyhledávaným místem svatebních obřadů. Zámecké zahrady a park Hluboká nabízí spoustu romantických zákoutí a scenérií, které rozhodně neomrzí.

4. Zámek Kroměříž

Zámek Kroměříž, známý také jako Arcibiskupský zámek, se pyšní jedněmi z nejkrásnějších zahrad v EvropěKvětná a Podzámecká zahrada jsou ideálním místem pro klidné procházky a relaxaci. Najdete zde rotundu a labyrint, ale i rybníky a zookoutek.

5. Hrad a zámek Český Krumlov

Český Krumlov je perla jižních Čech a jeho zámek s přilehlými zahradami je zapsán na seznamu UNESCO. Zámecké zahrady jsou rozděleny do několika teras, najdete zde fontánu, hudební pavilon, letohrádek i známé krumlovské otáčivé hlediště.

6. Hrad Bouzov

Hrad Bouzov, nacházející se v malebné krajině Moravy, je jedním z nejromantičtějších pohádkových hradů v České republice. Tento goticko-renesanční hrad je obklopen hradním parkem, který je ideální pro relaxaci a procházky v přírodě.

Výlety na hrady a zámky se zahradami jsou skvělým způsobem, jak strávit čas s rodinou nebo si užít romantický den. Naplánujte si svůj výlet ještě dnes a objevte kouzlo českých hradů a zámků z trochu jiné perspektivy!

Ohodnoťte tento příspěvek