Výběry nejlepších

Nejlepší dětské spacáky 2021

Nejlepší dětské spacáky 2021

Dětské spacáky jsou vaky určené pro spaní mimo domov pro cestovatele-juniory. Aktuálně mají rodiče k dispozici stovky produktů, mezi nimiž se běžný smrtelník může jen těžko orientovat. Proto jsme si připravili výčet nejlepších dětských spacáků současnosti. Primárně jsme se přitom zaměřili na produkty optimální pro outdoorové aktivity, tzn. především na kempink či turistiku. Níže tedy naleznete zejména třísezónní spací pytle.

Nejlepší podle hodnocení uživatelů

Boll Patrol

Obrázek zobrazuje produkt Boll Patrol

Z dětských spacáků je mezi rodiči aktuálně nejoblíbenější produkt české společnosti Boll s názvem Boll Patrol. Jedná se o rostoucí spací pytel, který je možné prodloužit nebo zkrátit až o 35 cm, přičemž maximální délka činí 155 cm. Rodiče tedy nebudou muset kupovat neustále nové dětské spacáky, ale jeden může vydržet od útlého věku i do 10 a více let. Jedná se přitom o třísezónní spacák, který se hodí nejen na dětské tábory, ale také pro outdoorové aktivity.

Rodiček spací pytel Boll Patrol doporučují i proto, že jsou děti v teple (limitní teplota chladu činí -6 °C), navíc disponuje hypoalergenní výplní a spáči se z něho jen tak nevysoukají. Spacák má navíc stahovatelnou kapuci, je příjemný na dotyk a dětem se rovněž líbí, takže v něm chtějí spát i na zahradě. Potěší také oboustranný zip s fosforeskujícím poutkem. K tomu na druhou stranu míří jediné výtky – zakousává se totiž do látky, což se ale stává u většiny spacáků. Doplňme, že si můžete i pořídit i lehčí variantu Boll Patrol Lite.

Husky Kids Magic

Obrázek zobrazuje produkt Husky Kids Magic

Husky Kids Magic je rovněž mumiový třísezonní spacák, který patří aktuálně k nejoblíbenějším na trhu. Navíc jej lze také prodloužit, takže může růst společně s vaším potomkem. Disponuje totiž odepínacím spodní částí (vevnitř spacáku se nachází druhá část, jíž lze zipem opět připevnit), což je chytrý princip zkracování a prodlužování. Tento spací pytel poskytuje tepelný komfort až do -4 °C, takže ho je možné používat od jara do podzimu i při outdoorových aktivitách.

Dětský spacák Husky Kids Magic je vyroben z kvalitních materiálů, což zaručuje odolnost proti nepříznivému počasí i poškození. Někteří rodiče jej přitom pro jedno dítě používají i více než sedm let, takže s ním lze vyrážet na cesty opravdu dlouho. Najdou se ovšem i určitá negativa, byť se nejedná o nic markantního. V recenzích se můžete dočíst o příliš úzkém pytli na sbalení, nemožnosti spací pytel plně rozepnout anebo o poněkud vyšší hmotnosti, která činí cca 1,5 kg.

Nejlepší v poměru cena/výkon

Coleman Salida Mummy

Obrázek zobrazuje produkt Coleman Salida Mummy

Pokud nemáte peněz nazbyt, nebo potřebujete dětský spacák spíše výjimečně, takže netřeba investovat do dražších produktů, doporučit vám můžeme Coleman Salida Mummy. Tento třísezónní mumiový spacák, jehož limitní teplota činí -1 °C, je sice vyráběn v dívčích barvách, používat ho nicméně mohou i chlapci. Produkt je vyroben z kvalitního polyesteru a disponuje i příjemnou polstrovanou manžetou z flanelu, jež zajišťuje příjemný spánek při vysokém komfortu.

Spací pytel Coleman Salida Mummy disponuje thermolock technologií, která zabraňuje úniku tepla, přičemž rodiče kromě nízké pořizovací ceny kvitují i kvalitu zpracování, stejně jako určení spíše do chladnějšího počasí. Vzhledem k ceně však samozřejmě nemůžete počítat s vlastnostmi některých dražších spacáků. Výtky někdy míří i k tomu, že je spacák po sbalení příliš velký, což může být poněkud problematické při přenášení.

Nejlepší z nejlevnějších 

Prima Parrot 300

Obrázek zobrazuje produkt Prima Parrot 300

Dekový spacák Prima Parrot 300 je řešením pro děti, které jezdí maximálně na dětské letní tábory. Nehodí se tedy pro outdoorové aktivity, na druhou stranu na první pohled zaujme pořizovací cenou, neboť je výrazně levnější než ostatní spací pytle v našem výčtu. Přesto má několik kvalitních vlastností, pro které s ním panuje obecná spokojenost. Disponuje např. pohodlným obdélníkovým tvarem s kapucí a navíc je lehkýskladný.

Prima Parrot 300 je u dětí oblíbený i díky vnitřní tkanině polyester silktouch, která je příjemná na dotyk, přičemž ochranná léga zabraňují úniku tepla zipem, který je obousměrný a opatřen dvěma jezdci. Na druhou stranu se někdy zasekne o podšívku, ale jak už jsme zmínili výše, to se stává u většiny produktů nezávisle na ceně. Tento dětský spacák disponuje limitní teplotou 8 °C, takže se skutečně hodí pouze pro teplé měsíce. Platí tedy, že by s ním děti neměly vyrážet za chladnějšího počasí do terénu.

Zaujalo nás

Husky Magnum

Obrázek zobrazuje produkt Husky Magnum

Na závěr bychom chtěli upozornit na dětský spacák Husky Magnum, jedná se tedy o druhý produkt s touto českou značkou v našem výčtu. Využít ho přitom můžete i v extrémnějších podmínkách, neboť jeho teplotní limit činí -9 °C, ale přespat se v něm dá bez větších problémů i v desetistupňových mrazech. To je zaručeno díky vysoce kvalitní náplní, kterou tvoří polyesterové duté vlákno Hollowfibre, které zároveň neabsorbuje vlhkost, což je rovněž podstatná vlastnost.

Dětský spacák Husky Magnum je navíc kvalitně zpracovaný a opatřený i speciálním vnějším materiálem Nylon Taffeta, díky čemuž je považován za velmi příjemný na dotyk. Navíc odpuzuje vodu, takže se jedná o opravdu velmi zajímavé řešení. Od koupě nicméně může odradit vyšší pořizovací cena, stejně jako vysoká hmotnost, která činí 1,87 kg. Stále se ale jedná o jeden z nejlepších dětských spacáků na trhu, který se ze všech produktů v našem výčtu nejvíce hodí i na horské túry

5/5 - (83 votes)