Výběry nejlepších

Nejlepší záchranné vesty 2021

Nejlepší záchranné vesty 2021

Stejně jako řešíme ochranné pomůcky na lyže a na kolo, záchranná vesta je velmi důležitý bezpečnostní prvek, i když si můžete říkat, že jste výborní plavci. Takže pokud se chystáte na vodní radovánky, ať už na Vltavu nebo na otevřené moře, je lepší mít správnou vestu s dobrým a dostatečným výtlakem než sežmoulanou bazarovku s prasklými přezkami. Obzvlášť když slušnou novou vestu pro rekreační účely můžeme pořídit za pár stovek. O nutnosti zabezpečit děti nemusíme ani diskutovat. 

Vesty se mohou lišit podle použití (na raft, kajak nebo jachtu na moře), obzvlášť pokud se sportu věnujete na vyšší úrovni. V článku probereme spíše klasické vodácké vesty, které se dají použít multifunkčně.

Nejlepší záchranné vesty pro dospělé podle recenzí uživatelů

X Elements Canoe

Obrázek zobrazuje produkt X Elements Canoe

Tato vesta nemůže nikoho urazit. Je vhodná pro všechny vodácké sporty od paddle boardingu přes raft až po rybaření v člunu. Velké plus dostává za výrobu v česku. Kvalitní a bytelný materiál si chválí i uživatelé v recenzích. Vesta by vám tak měla řádku let vydržet bez poškození a také proto si ji kupují i provozovatelé půjčoven, kde dostávají každodenně zabrat.

Střih je s užšími ramenními popruhy a výstřihem do V. Díky optimální délce stahovacích popruhů je vesta velmi variabilní a měla by sednout na jakoukoliv postavu. V recenzích se ale objevil názor, že vesta není nejvhodnější pro objemné hrudníky. Ačkoliv výrobce uvádí, že i pro velikost XS je šířka hrudníku variabilní až do 108cm. 

Vestu je možné používat i ve slané vodě. 

Nejlepší záchranné vesty pro děti podle recenzí uživatelů

Hiko Baby

Obrázek zobrazuje produkt Hiko Baby

Tato dětská plavací vesta nemá v recenzích konkurenci a mluví se o ní snad jen v superlativech. Vesta je vhodná i pro úplné neplavce. Má záchranný límec, který udrží hlavu nad vodou i kdyby bylo dítě v bezvědomí. Vesta totiž automaticky dítě přetočí na záda. Podle recenzí je tato funkce přetáčení opravdu spolehlivá (ačkoliv ji ne všechny děti ocení s povděkem) a límec zároveň nezabraňuje dítěti ve výhledu. Rozdíl mezi vestami pro dospělé a pro děti je také v jistícím pásu mezi nohama, který zajišťuje, aby dítě z vesty nevyklouzlo spodem. Vestu můžete samozřejmě upevnit i postranními utahovacími pásy.

Součástí výbavy jsou reflexní prvky a bezpečnostní píšťalka. Vesta je vyrobena v souladu s novou Evropskou normou ISO 12402-4, takže vám i tohle může přidat na klidu, že navlékáte svou ratolest do bezpečné vesty. 

Nejlepší záchranné vesty pro náročné na divokou vodu

Hiko Salty Dog

Obrázek zobrazuje produkt Hiko Salty Dog

Volně přecházíme do světa zkušených vodáků. Hiko Salty dog je výtlačná plovací vesta sportovního střihu se spoustou vychytávek vhodná na divokou vodu, seekayaking a turistiku pro náročné. Tato vesta předpokládá, že u sebe nemáte zrovna v podpalubí piknikový koš. Střihově působí jako menší batůžek, dokonce má nastavitelná, polstrovaná ramena. Vpředu má 3 velké kapsy na drobnosti a dvě neoprenové termokapsy. Vzadu je velká kapsa, do které můžete uložit lahve s pitím nebo camelbag (tzv. pitný vak) a skládací kapsa na házecí pytlík v dolní části. Stejně jako předchozí dětská Hiko Baby vesta je i tato vesta opatřena reflexními prvky a píšťalou. Vestu můžete také utáhnout v pase na gumičky a bočními přezkami. Důvodem, proč je tato vesta vhodná na divokou vodu, je vysoký výtlak. To znamená, že i když je proud mohutný a silný, vesta vás i přesto udrží nad hladinou. Mínusem je pak samozřejmě vyšší cena.

Nejlepší záchranné vesty pro nenáročné

ITIWIT BA 50 N

Obrázek zobrazuje produkt ITIWIT BA 50 N

Tato vesta se dokonce nemůže jmenovat záchranná, ale jen plovací. Není totiž vhodná pro neplavce ani pro použití na divoké vodě. Pokud ale potřebujete jen trošku jistoty, třeba při paddleboardingu na přehradě či jednoduše potřebujete splnit regule pro určitý rekreační sport, ale jste zdatní plavci a vestu v podstatě nepotřebujete, není nutné za ni dávat tisíce. Tato vesta vyniká svou lehkostí, snadným oblékáním a rozsahem pohybu, který každá vesta zajistit nemůže. Nemůžete samozřejmě čekat vychytávky v podobě kapsiček nebo polstrování, pokud ji na sobě máte dlouho, třeba při sjíždění řeky, může být holé tělo trochu nepříjemná. Velkou výhodou je pestrý výběr velikostí podle hmotnosti. Od 25kg pro děti až po 80-100 kg. Cena je vskutku lidová a pokud se rozhodujete, jestli si na dovolené z nutnosti vesty půjčovat, jen abyste mohli na šlapadlo nebo je rovnou zakoupit, není tu nad čím váhat.

5/5 - (82 votes)