Výběry nejlepších

Nejlepší lezečky 2021

Nejlepší lezečky 2021

Buď to tak jen vypadá, nebo Češi opravdu začínají víc sportovat. I když plné cyklostezky a čekací lhůty na kola to asi dokonale dokazují. Proto je na čase hledat si koníčky, po kterých ještě neprahne celý národ. A lezení je dost dobrý nápad! Ve spoustě měst jsou lezecké stěny a od toho je to už jen krůček k lezení po skalách. Pro tento sport je sice nutné něco do začátku investovat a šetřit na botách není moc chytré, ale zrovna lezečky pro začátečníky se dají sehnat za slušné peníze. Ve článku nicméně mrknem i na kousky pro zkušené lezce.

Nejlepší lezečky podle recenzí uživatelů

La Sportiva Tarantula

Obrázek zobrazuje produkt La Sportiva Tarantula

Lezečky se rozlišují na ty, co se hodí do vnitřních lezeckých stěn a ty outdoorové. V recenzích ale vyhrávají lezečky multifunkční! Nejen že se hodí na různé povrchy, výrobce se také snažil udělat botu, která se přizpůsobí a sedne na různé tvary nohou a to i díky velcro zapínání, které je mimochodem také rychlé a praktické.
Uživatelé si v recenzích tyto lezečky chválí pro pohodlnost, která u tohoto typu bot není samozřejmost, a kvalitní zpracování za rozumnou cenu. Lezečky jsou vhodné spíše pro začátečníky, ale i zkušený lezec nebude zklamaný. Jediným mínusem je tvrdší podrážka, která může na širokých plochách (stupech) klouzat. 

Nejlepší lezečky pro děti

Triop Junior

Obrázek zobrazuje produkt Triop Junior

Tradičně propagujeme zapojení ratolestí do sportu. I když by neměly lézt na skálu, co je hodně špičatá, indoorové lezení může děti neskutečně bavit a zároveň posilovat každý sval na těle.
Trio vyrábí svoje boty v České republice, takže má hned bod navíc. Lezečka je pohodlná, měkká s Velcro uzávěrem. Snadno se utahuje a je vhodná i na velmi úzkou nožku.

Je vytvarovaná dle pokynů ortopedů a tak by měla být pro malé lezce maximálně bezpečná. Hmotnost je okolo 200 gramů. Nejdůležitější prvek při výběru lezeček pro děti je správně zvolená velikost, aby se dítě cítilo pohodlně a jistě ve svých lezeckých kramflecích. 

Nejlepší lezečky pro začátečníky 

Ocún Crest QC  

Obrázek zobrazuje produkt Ocún Crest QC

U lezeček neplatí pravidlo, že začátečník snese všechno a ušetří se na ceně. Pokud začnete s botami, které budou příliš tvrdé nebo se budou klouzat, lezecká kariéra asi nebude mít dlouhého trvání.

Ocún Crest QC jsou lezečky chválené právě začátečníky. Svršek je z přírodní kůže a jazyk je polstrovaný, takže měkkost zajištěna. Lezečky mají také rovný profil a speciálně tvarovanou patu. Grip je univerzální jak na indoor lezení nebo outdoorové skály. Ačkoliv jsou vhodné pro začátečníky, vydrží vám díky odolné podešvi a pogumované špičce dlouho jako nové. Hmotnost bot je zhruba 450 gramů.

Nejlepší lezečky pro náročné

LA SPORTIVA Testarossa

Obrázek zobrazuje produkt LA SPORTIVA Testarossa

Výkonnostní lezečky pro zkušené lezce. Tyto lezečky jsou dražší, nicméně mají spoustu důvodů si cenu obhájit. Tato bota má za úkol udržet nohu suchou a v pohodlí i při náročném a dlouhém sportovním výkonu. Výborně drží i na mikrostupech, noha je v ní velmi citlivá i díky materiálu použitému na svršek, který je kombinovaný z velurové kůže a mikrovlákna. Důraz byl kladen i na patu, která má za úkol lépe rozkládat tlak.Na patě je zároveň použita nová, přilnavá směs gumy.
Další vychytávkou je takzvaný P3 systém. Ten je zárukou dlouhodobého prohnutí lezečky a bude tlak vaší nohy neustále směřovat do jediného místa na špičce. Oproti výše zmíněným lezečkám mají tyto šněrování, dlouhé a asymetrické pro maximální přizpůsobení tvaru nohy. 

5/5 - (83 votes)