Výběry nejlepších

Nejlepší cestovní tašky 2021

Nejlepší cestovní tašky 2021

Cestovní tašky jsou prostorná zavazadla, která jsou vhodná k cestování letadlem, vlakem, autobusem i autem. Některé z nich si navíc se sebou můžete vzít i do terénu, protože umožňují komfortní nošení. Navíc jsou vysoce odolné, protože na cestách může dojít poměrně snadno k mechanickému poškození. Při výběru nejlepších cestovních tašek jsme se přitom zaměřili na co největší rozmanitost, abyste měli širokou možnost výběru.

Nejoblíbenější podle uživatelů

The North Face Gilman Duffel 

Obrázek zobrazuje produkt The North Face GILMAN DUFFEL M

Pokud se zaměříme na aktuálně nejprodávanější cestovní tašky, vynikat mezi nimi bude The North Face Gilman Duffel, kterou lze využít i na výlety, rodinné dovolené a výpravy do přírody. Tato taška disponuje objemem 95 l, takže je vhodná i na delší pobyty mimo domov. Vyniká přitom zvýšenou odolností (vyrobena je z laminované tkaniny 1000D TPE  a balistického nylonu 840D), díky čemuž se nebudete muset obávat, že dojde k jejímu protržení. Navíc zaujme i voděodolností.

Cestovní taška The North Face Gilman Duffel je velmi praktická, a to i díky vnitřnímu členění. Kromě prostorné hlavní komory totiž mj. disponuje samostatnou kapsu na špinavé boty či použité oblečení. Používat ji přitom lze jako klasickou tašku s rukojetěmi, ale při delším přesunu ji můžete použít rovněž jako batoh. Uživatelé tak za jediné negativum považují vyšší pořizovací cenu, což ale u jedné z nejlepších cestovních tašek současnosti není zase tak překvapivé. Navíc se nejedná o nejdražší zavazadlo na trhu.

Nejlepší v poměru cena/výkon

Dakine EQ Duffle

Obrázek zobrazuje produkt Dakine EQ DUFFLE BLACK 70L

Zatímco předešlá taška vás vyjde na necelých 3 000 Kč, Dakine EQ Duffle je třikrát levnější. Přesto se jedná o ideální zavazadlo na cesty i pro sportovní aktivity. Tyto cestovní tašky jsou dostatečně prostorné (existuje 50l a 70l varianta), takže s nimi lze vyrazit do „fitka“, ale také na několikadenní výlet. Opět se jedná o odolné zavazadlo, které bylo vyrobeno z 600D polyesterového ripstopu s povrchovou úpravou odpuzující vodu. Hodí se tedy i do nepříznivých podmínek.

Dakine EQ Duffle zaujme rovněž tím, že když je prázdná, dá se jednoduše sbalit do kapsy anebo do skříně, protože nezabírá v podstatě žádné místo. Disponuje také dvěma popruhy do ruky a polstrovaným ramenním popruhem, takže ji lze nosit vícero způsoby. Uživatelé kvitují i výborný přístup seshora. Na druhou stranu za negativum považují přítomnost pouze hlavního prostoru a jedné postranní kapsy, takže všechny věci budete mít prakticky pohromadě.

Nejlepší taška na kolečkách

Travelite taška CrossLITE

Obrázek zobrazuje produkt Travelite taška CrossLITE Black 82l

Zatímco mnohé cestovní tašky umožňují více způsobů nošení (viz dvě předchozí varianty), pořídit si samozřejmě můžete i zavazadla na kolečkách. V tomto ohledu patří aktuálně k nejlepším travelite taška CrossLITE. Nejedná se tedy ani tak o vhodné zavazadlo do přírody, ale pomáhá s přesunem do cílové destinace, protože zase tolik nezáleží na hmotnosti obsahu. Může tedy spolehlivě nahradit cestovní kufr, který navíc není poloprázdný či prázdný tak skladný.

Cestovní taška CrossLITE byla vyrobena z grogrénu, což je těžká hedvábná tkanina s rypsovou vazbou, která ji činí odolnou proti mechanickému poškození. Zavazadlo má dvě hladká in-line kolečka s kvalitními ložisky, takže umožňuje optimální pohyb v terénu, ale také odlehčené komfortní madlo, dvě ucha, vnější kapsy, nožičky pro lepší stabilitu i reflexní prvky. Na druhou stranu, jak už jsme zmínili, jedná se o vhodnou tašku pro přesun do cílové destinace, ne pro samotné outdoorové aktivity.

Elegantní cestovní taška

GreenLand WestCoast 858-25

Obrázek zobrazuje produkt GreenLand Kožená WestCoast 858-25

Pokud aktuálně sháníte špičkovou cestovní tašku a potrpíte si na elegantní design, sáhnout můžete po GreenLand WestCoast 858-25, což je zavazadlo vyrobené z velmi pevné a kvalitní buvolí kůže. Už v tom je poněkud atypické. Vhodné je jak pro cestování, tak pro sportovní aktivity, neboť je prostorné (rozměry činí 50 × 32 × 25 cm) a zároveň vysoce odolné, takže se nebudete muset obávat mechanického poškození. To se pochopitelně projevuje na dlouhé životnosti a navíc stále vypadá jako nové.

GreenLand WestCoast 858-25 uživatelé doporučují i díky westernovému stylu, jenž může leckoho zaujmout. Tato cestovní taška navíc zaujme i nastavitelným (a odnímatelným) ramenním popruhem, stejně jako samostatnou zip-kapsou na přední i zadní straně. Co se týče negativní stránky, zde musíme určitě uvést pořizovací cenu. Jedná se o jednoznačně nejdražší tašku v našem výčtu. Důkladně tedy zvažte, zda takové zavazadlo na cesty skutečně potřebujete.

Cestovní taška s velkým objemem

The North Face Base Camp Duffel XL

Obrázek zobrazuje produkt The North Face Base Camp Duffel XL TNF Black 132l

The North Face, Inc. je americká společnost, která patří k celosvětově nejznámějším výrobcům outdoorového vybavení. Není tedy divu, že se její produkt objevuje v našem výčtu již podruhé. Výše zmíněná taška Gilmen Duffel přitom byla navržena podle tašky Base Camp. Toto zavazadlo si lze přitom pořídit i v XL variantě, která disponuje objemem 132 l. Pokud se tedy chystáte na opravdu dlouhou cestu, případně si potřebujete zabalit spoustu věcí, jedná se o optimální řešení.

Cestovní taška The North Face Base Camp Duffel XL je vysoce odolná, neboť byla vyrobena z 1000D bezftalátového TPE laminátu a 840D Jr. balistického nylonu, takže zaručuje také voděodolnost. Cestovatelé kvitují i pevná madla a výškově nastavitelné ramenní popruhy, které umožňují tašku nosit jako batoh. The North Face Base Camp Duffel XL má velkou komoru a jednu síťovanou kapsu. Od nákupu vás může odradit vyšší pořizovací cena, přesto vám ji rovněž doporučujeme. 

5/5 - (83 votes)