Výběry nejlepších

Nejlepší kempingové sprchy 2021

Nejlepší kempingové sprchy 2021

Kempování je radost. Do té doby, než se zastavíte na místě, kde není možnost se opláchnout. V létě se tahle radost násobí. Existují naštěstí kempingové sprchy, které tenhle problém umí vyřešit, vy jen musíte počítat s větší spotřebou vody. V podstatě existují jen dva běžné typy kempingových sprch. Ty s napětím 12V, které se dají zapojit konektorem pro autozapalovač a solární sprchy, ve kterých se vám voda ohřeje pomocí sluníčka a můžete si ji kdekoliv zavěsit a použít, voda pak teče samospádem.

Nejlepší kempingové sprchy na 12V 

Compass sprcha kempingová 12V

Obrázek zobrazuje produkt Compass sprcha kempingová 12l

Tyto sprchy, které fungují do zásuvky automobilového zapalovače na 12V, jsou věrným kamarádem všech, kteří kempují u (nebo uvnitř) svého vozu. Balení sprchy Compass obsahuje i přenosnou tašku, kterou lze použít i jako nádobu na vodu pro čerpadlo sprchy, ale čerpadlo sprchy můžete ponořit do jakékoliv nádoby. Třeba i velkého hrnce, ve kterém vodu na sprchu ohříváte. Sprchu lze připevnit přísavkou nebo zavěsit na vhodné místo pomocí háčku. Benefitem je proud pod jakýmkoliv úhlem, nemusíte nic zavěšovat. Na druhou stranu se nemůžete schovat v kempu mezi stromy, ale musíte zvládnout sprchu v dosahu 4,5 metru od zapalování auta, kam dosáhne kabel. Oproti solární sprše samozřejmě také neřešíte počasí, ale musíte se spolehnout na vlastní zdroje ohřevu vody. 

Nejlepší solární kempingové sprchy 

MIL-TEC solární sprcha 40l

Obrázek zobrazuje produkt MIL-TEC Solar Shower 40l

40 litrů vody na sprchu už je slušná dávka i pro dva lidi. Tahle solární sprcha vypadá jako taková cestovní taška. Silný materiál, který přitahuje sluneční paprsky, možnost zavěšení (na to tedy bacha, ne každá větev udrží 40kg) a hadička s ventilem a sprchovou hlavicí. Mil-Tec je bytelná sprcha, každopádně musíte také počítat s delší dobou ohřevu vody, ale pokud už třeba cestujete s dětmi a nebo trávíte více dní na jednom místě, kde se voda může průběžně ohřívat, bude to ta správná volba. Navíc za takovou lidovou cenu není co řešit. 

Yate Solární sprcha 20 l

Obrázek zobrazuje produkt Yate Solar Shower 20l

V podstatě poloviční ségra MIL-TECu. Princip je stejný, naplníte sprchu vodou a necháte ohřívat na sluníčku. Výrobce slibuje, že se na přímém slunci voda ohřeje až na 40 stupňů Celsia. Nemusíte se bát, že se pak vodou popálíte, na vyšší teploty to půjde jen stěží. Součástí je šňůra a háček, sprcha se tak dá snadno zavěsit. Proud vody ovládáte uzávěrem jaký bývá například na barelech. Voda teče samospádem, takže je nutné ji mít na vyvýšeném místě. 

Nejlepší kempingové sprchy pro náročné

FERRINO Shower Deluxe 20l

Obrázek zobrazuje produkt FERRINO Shower Deluxe 20l

Tohle je královna mezi solárními sprchami. Výrobce uvádí, že vám budou stačit pouhé 3 hodiny na sluníčku a sprcha bude připravena na použití. A dokonce si budete moct díky termometru nastavit přesnou teplotu vody. Součástí je i flexibilní a dostatečně dlouhá hadice se sprchovou hlavicí, která sprchování značně usnadní. Ferrino je z odolného PCV a popruhy na upevnění jsou proti levnějším variantám opravdu velmi bytelné, navíc madlo na přenos je i velmi praktické. Na rozdíl od všech ostatních kempingových sprch je Ferrino v zeleném provedení, což mu sluší a do lesa se hodí. 

4.9/5 - (97 votes)