Výběry nejlepších

Nejlepší GoPro kamery 2021

Nejlepší GoPro kamery 2021

GoPro je americká společnost, která se zabývá výrobou sportovních a outdoorových kamer. Na trh přitom vstoupila v roce 2005 modelem GoPro HERO, který sice uživatele příliš nezaujal, další výrobky z této modelové řady (stejně jako další produkty) už ovšem „udělaly díru do světa“. Dnes se tak v této oblasti jedná o jednoho z nejvýznamnějších výrobců celosvětově. Podívejme se tedy, jaké produkty s touto značkou jsou aktuálně nejlepší.

Nejlepší podle hodnocení uživatelů

GoPro HERO8 Black

Obrázek zobrazuje produkt GoPro HERO8 Black Edition

Ačkoli není kamera HERO8 nejnovějším produktem společnosti GoPro, podle hodnocení uživatelů se stále jedná o to nejlepší, co si v této oblasti můžete pořídit. Osmá generace HERO kamer disponuje stejně jako předešlé modely dotykovým displejem, oproti předešlým modelům však přináší mnohá vylepšení. Samozřejmostí je perfektní kvalita obrazu, neboť zařízení disponuje 4K rozlišením. Zaujme rovněž zdokonalenou stabilizací videa, takže výsledné záběry jsou opravdu překrásné.

Akční kamera GoPro HERO8 navíc zaujme i kvalitním zvukem, neboť je opatřena třemi citlivými mikrofony. Navíc je voděodolná, a to do hloubky až 10 metrů bez použití vodotěsného pouzdra. Uživatelé kvitují rovněž vylepšené uživatelské rozhraní. Pochopitelně však nacházejí i některé „mouchy“. Pro někoho je to vyšší cena, neboť se dají sehnat levnější outdoorové kamery, z praktického hlediska se ale jedná především o slabší výdrž baterie, jež činí zhruba 1 hodinu. Přesto jde o nejlépe hodnocenou GoPro kameru na trhu.

Nejnovější přírůstek do rodiny

GoPro HERO9 Black

Obrázek zobrazuje produkt GoPro HERO 9 Black Edition

Outdoorová kamera HERO9 je nejnovějším přírůstkem do rodiny této modelové řady (duben 2021). Oproti předešlé generaci opět přináší mnohá vylepšení. Kamera tak umožňuje natáčet nejen ve 4K, ale také v 5K, což zajišťuje vynikající kvalitu obrazu, a to i při přiblížení. Díky nejnovější stabilizaci obrazu HyperSmooth 3.0 navíc výsledné záběry působí skutečně profesionálně. Stejně jako u HERO8 umožňuje zároveň pořídit velmi ostré fotky, a to v rozlišení 20 Mpix. Navíc už disponuje delší výdrží baterie (cca 2,5 h). 

I tato kamera přitom dává možnost natáčet úžasná time-lapse videa, a to i pod hladinou vody, neboť je rovněž voděodolná, opět do hloubky až 10 metrů bez použití vodotěsného pouzdra. Uživatelé navíc oceňují i další vlastnosti jako např. hlasové ovládání. Přesto je však mezi nimi stále oblíbenější předešlá generace. To může být způsobeno vysokou cenou. Dá se tedy předpokládat, že až GoPro kamera HERO9 zlevní, bude minimálně stejně oblíbená jako osmá generace.

Optimální v poměru cena/výkon

GoPro HERO7 Black

Obrázek zobrazuje produkt GoPro HERO7 Black Edition

Za GoPro HERO9 aktuálně zaplatíte téměř 12 000 Kč a předchozí generaci si je možné pořídit zhruba o tři tisíce korun levněji. Utratit 9 000 Kč za outdoorovou kameru však může být stále pro mnoho lidí poněkud hodně. Proto se stále těší velké oblibě i GoPro HERO7, tedy sedmá generace této modelové řady, kterou seženete za necelých 7 500 Kč. Jistě, stále se nejedná o nejlevnější zařízení, na druhou stranu je výrazně levnější než HERO9.

Outdoorová kamera GoPro HERO7 sice není nejnovější, na druhou stranu stále umožňuje natáčet parádní záběry, které lze pořídit ve 4K rozlišení. Rozlišení v režimu foto pak činí 12 Mpix. I toto zařízení vyniká kvalitní stabilizací obrazu a perfektním zvukem. Potěší také příjemným uživatelským rozhraním. Co se týče negativ, stejně jako u následující generace si uživatelé nejvíce stěžují na velmi malou výdrž baterie, která se opět pohybuje kolem 1 hodiny. Proto byste u sebe měly alespoň dvě baterie navíc. 

Nejefektivnější GoPro kamera na trhu

GoPro MAX

Obrázek zobrazuje produkt GoPro MAX

GoPro kamera MAX má ale i další vynikající vlastnosti. Umožňuje např. využít zajímavý efekt TimeWarp, anebo dělat 270° panoramatické fotografie. Spolehnout se navíc můžete i na 360° stereo zvuk, za který je zodpovědná hned šestice vestavěných mikrofonů. Potěší i hlasové ovládání, stejně jako vodotěsnost do 5 metrů. To všechno dělá z této GoPro kamery vynikající zařízení, musíte se ovšem připravit na to, že se jedná o dosti drahou záležitost. Měli byste o ní tedy uvažovat, jen pokud skutečně využijete všechny její vlastnosti. 

Doporučení redakce 

GoPro Fusion

Obrázek zobrazuje produkt GoPro Fusion

Pokud chcete natáčet 360° panoramatické záběry, ale GoPro MAX je pro vás poněkud mimo finanční možnosti, můžete se zaměřit na kameru Fusion. Ačkoli se na trhu objevila už na konci roku 2017 (oznámena byla společně s HERO6), i dnes má uživatelům co nabídnout. I přes rok výroby např. disponuje možností pořídit záběry s 5.2K rozlišením, přičemž mohou být 360°. Kamera má navíc funkci OverCapture, díky které je pak možné z 360° videa udělat výřez v podobě klasické videosekvence s normální perspektivou.

GoPro kamera Fusion opět přináší kvalitní stabilizaci obrazu a uživatelé kvitují i snadné (hlasové) ovládání, kvalitní mikrofon i dostatečný výdrž baterie. Kamera rovněž spolupracuje s telefony, nicméně jako negativum je někdy uváděno, že se nedá spárovat s telefony, které 360° foto a video nepodporují. Přesto je GoPro Fusion zajímavým řešením pro ty, kteří chtějí pořizovat panoramatická videa. Nemá sice takové vlastnosti jako model MAX, na druhou stranu je zhruba o čtvrtinu levnější. 

5/5 - (82 votes)