Výběry nejlepších

Nejlevnější outdoorové kamery 2021

Nejlevnější outdoorové kamery 2021

Špičkové outdoorové kamery stojí mnoho tisíc korun. Do terénu si však můžete pořídit i zařízení, která seženete za pár stovek. Pokud se domníváte, že to musí nutně znamenat mizernou kvalitu, na následujících řádcích vás přesvědčíme o opaku. I nejlevnější outdoorové kamery na trhu totiž mohou mít vynikající vlastnosti, ačkoli se mnohým dražším „protějškům“ nevyrovnají. Pojďme si tedy prohlédnout nejzajímavější kamery do 1 000 Kč. 

Nejoblíbenější podle uživatelů

Niceboy VEGA X Lite

Obrázek zobrazuje produkt Niceboy VEGA X Lite

Niceboy VEGA X Lite patří aktuálně k nejoblíbenějším outdoorovým kamerám na trhu, a to i díky nízké pořizovací ceně. Přesto se jedná o kvalitní zařízení, které pořizuje záběry ve Full HD rozlišení při 30 snímcích za sekundu, což platí i pro HD rozlišení. Navíc umožňuje pořizovat fotografie v rozlišení až 16 Mpix. Ačkoli je většina uživatelů s kvalitou obraz spokojena, najdou se i tací, kteří ji považují za špatnou, což podle některých platí nejen pro videa, ale také pro fotografie.

Outdoorová kamera Niceboy VEGA X Lite každopádně potěší některými funkcemi. Můžete např. využít časosoběr, mód autokamery anebo detekci pohybu. Zařízení zaujme i jednoduchým ovládáním a spoustou doplňků, mezi které patří i vodotěsné pouzdro, jež umožňuje natáčet záběry až v hloubce 30 m pod vodou. Pokud tedy sháníte kvalitní outdoorovu kameru, která sice není dokonalá, ale nezaplatíte za ni ani 1 000 Kč, Niceboy VEGA X Lite patří mezi nejlepší možná řešení. 

Nejzajímavější levná minikamera

Sencor 3CAM 2001

Obrázek zobrazuje produkt Sencor 3CAM 2001

3AM 2001 je základním modelem japonské značky Sencor. Jedná se o velmi levnou kameru, která stojí pouze pár set korun. Přesto se jedná o kvalitní zařízení, minimálně v této cenové relaci. Kamera dokáže natáčet interpolovaná videa ve FHD rozlišení (1920×1080) při 30 fps a v nativním HD rozlišení (1280×720) rovněž při 30 fps. Samozřejmě že kvalita obrazu není nikterak vynikající, v tomto ohledu se samozřejmě nemůže rovnat výrazně dražším zařízením. Většina uživatelů je s ní ovšem spokojena.

Outdoorová kamera Sencor 3CAM 2001 zaujme i malými rozměry, a to 59×41×29 mm (š×v×h), stejně jako nízkou hmotností, když váží pouze 65 g. Navíc se jedná o vodotěsné zařízení, a to až do hloubky 60 m. Někteří uživatelé proto tuto kameru pořídili svým potomkům na pláž a pro potápění. Děti tak mohou zaznamenávat svá dobrodružství u vody i pod vodou, aniž by se rodiče museli obávat, že jejich potomci mohou zničit či ztratit zařízení za x tisíc korun. 

Nejlevnější z nejlevnějších 

SQ11

Obrázek zobrazuje produkt Alum.cz SQ11

Kameru SQ11 aktuálně koupíte opravdu levně. Lacinější zařízení dnes totiž asi seženete jen obtížně, pokud tedy nebudete mít štěstí při nákupu z druhé ruky. Jedná se o minikameru s rozměry 23×23×23 mm, z čehož vyplývá, že má tvar krychle, přičemž váží pouze 15 g! Proto ji lze jednoduše přichytit na oblečení, takže s ní lze zaznamenávat veškeré outdoroové aktivity. Umístit ji ovšem lze i na stěnu, z čehož vyplývá, že je také velmi dobrým řešením k hlídání obytných i dalších prostor před zloději

SQ11 je navíc vybavena infračerveným viděním, takže umožňuje noční nahrávání a disponuje rovněž pohybovým senzorem. Co se týče obrazu, dokáže nahrávat v rozlišení Full HD (1920×1080) nebo HD (1280×720), přičemž čočka zobrazuje široký úhel až 140°. Nemusíme však asi příliš zdůrazňovat, že si někteří uživatelé na kvalitu obrazu stěžují. Tato outdoorová kamera skutečně nevyniká ostrým obrazem, na druhou stranu za tuto cenu nelze očekávat perfektní záběry.

Nejlevnější rodinná kamera na cesty  

Rollei Actioncam Family

Obrázek zobrazuje produkt Rollei Actioncam Family

Pokud aktuálně sháníte outodoorovou kameru pro aktivní rodinnou dovolenou, neměla by vám uniknout Rollei Actioncam Family, se kterou jsou uživatelé i přes velmi nízkou cenu nadmíru spokojeni. Kamera umožňuje nahrávání videí v detailním Full HD rozlišení, respektive HD při 30 fps, v nižší VGA kvalitě pak dokonce při 60 fps. Její popularita ovšem nestojí na kvalitě obrazu, ačkoli i v tomto ohledu s ní panuje spokojenost, neboť pořizuje pěkné záběry.

Hlavní pozitiva outdoorové kamery Rollei Actioncam Family spočívají v tom, že obsahuje voděodolné pouzdro, stejně jako držáky, které lze instalovat třeba na kolo. Zařízení je díky robustní konstrukci navíc i odolné a potěší rovněž velmi jednoduchým ovládáním, které zvládne i malé dítě. Proto se skutečně jedná o aktuálně zřejmě nejlepší akční kameru pro aktivní rodinnou dovolenou. Pokud tedy sháníte právě takové zařízení, zaměřte se právě na Rollei Actioncam Family. 

Doporučení redakce

AEE LYFE Silver

Obrázek zobrazuje produkt AEE LYFE Silver

Na závěr jsme si nechali kameru AEE LYFE Silver, která sice nepatří mezi nejnovější záznamová zařízení na trhu, právě proto ji ovšem seženete do 1 000 Kč. Jako jediná z těchto kamer přitom umožňuje natáčet ve 4K, na druhou stranu v tomto režimu natáčí s opravdu nízkou snímkovou frekvencí (maximálně 15 fps). Musíme však ihned doplnit, že jinak je kvalita obrazu na poměrně vysoké úrovní, neboť zařízení dokáže nahrávat videa ve Full HD při 60 fps a pořizovat fotografie v rozlišení 16 Mpix.

Outdoorová kamera AEE LYFE Silver navíc umožňuje zpomalit video, a to až 4× bez ztráty kvality, přičemž využít je možné rovněž funkci timelapse, takže lze nahrávat časosběrná videa, což je samozřejmostí především u dražších akčních kamer. Zaměříme-li se negativa, ta nejsou nijak výrazná, ačkoli vliv na vaše případné rozhodování o koupi vliv mít mohou. Jde např. o horší zvuk ve vodotěsném pouzdře, jež je mimochodem součástí balení, dále o absenci stativové závitu anebo až příliš stručný manuál. 

5/5 - (82 votes)