Výběry nejlepších

Nejlepší jídlo na cesty 2021

Nejlepší jídlo na cesty 2021

Pro někoho může být hotové jídlo záchrana před zavřenými restauracemi, pro druhého velká pomoc při náročné outdoorové dovolence. Občas je totiž vaření od píky v náročných podmínkách nad síly i ostřílených zálesáků. Navíc v dnešní době už se naštěstí pod tímto pojmem skrývá spousta výborných a výživných jídel. Fazolí se v tomto článku nedočkáte! I když, co si budeme nalhávat, když je hlad, fazole jsou taky prima.

Nejlepší jídlo na cesty v prášku dle recenzí uživatelů

Mana Powder Origin

Obrázek zobrazuje produkt MANA Powder Origin plnohodnotné jídlo 430 g

Mana je už zažitou značkou funkční stravy. A nic jednoduššího na trhu neseženete. Podstata spočívá v rozmíchání prášku ve vodě a získání nutričně bohatého koktejlu, který by měl vystačit jako plnohodnotný oběd. Nutričně obsahuje 400 kcal a chlubí se vysokým podílem bílkovin, 38 vitamíny a minerály a 8 druhy vlákniny.

Co se týká příchuti, origin má krémovou chuť s jemným ovesným nádechem, je spíše neutrální a jen tak se nepřejí. Mana možná není typickým hotovým jídlem, když v klídku kempujete, ale pokud se vydáváte na náročné pochody a potřebujete ušetřit gramy v batohu a neztrácet čas, je nedocenitelná. Mana origin je zcela na rostlinné bázi na rozdíl od dalších zmiňovaných jídel na cesty. 

Nejlepší klasické jídlo na cesty dle recenzí uživatelů

Expres menu – svíčková na smetaně

Obrázek zobrazuje produkt Expres Menu Svíčková na smetaně 600 g

Tohle jídlo v pytlíku dokáže pozvednout cestování na vyšší úroveň. Je skoro neuvěřitelné, že ke skladování nepotřebujete ani lednici. Jídlo je přitom bez konzervantů a je zahuštěno bezlepkovou moukou vhodnou i pro celiaky

Příprava je také snadná, svíčkovou stačí přesunout z pytlíku do rendlíku a ohřát. Pokud by vám z dvojité porce něco zbylo, lednice už bude samozřejmě nutná. V recenzích se v podstatě neobjevuje kritika, snad jen že porce by mohla být o něco větší. Obsah samotného masa je pro dvě osoby 200g, takže to můžete zhodnotit sami. Jedinou nevýhodou pro baťůžkáře může být trochu vyšší gramáž na to, že si musíte s sebou nést i přílohu, která není součástí balení.

Mohlo by vás také zajímat: Recenze a testy nejen výživových doplňků

Nejlepší jídlo na cesty se samoohřevem 

Adventure Menu Kuře Korma s rýží 

Obrázek zobrazuje produkt Adventure Menu Kuře Korma s rýží 400 g

Nepotřebujete ani vlastní vařič. Adventure Menu je pro opravdové dobrodruhy, kteří si s sebou neberou ani kempingový vařič a na rozdělání ohně se nechtějí spoléhat. Společnost totiž prodává speciální kapsle, které v pytlíku dokáží jídlo během 12 minut ohřát.
Výživná porce s 30% podílem masa musí stačit i jedlíkům. Jídlo je také bez konzervantů a společnost slibuje 100% přírodní suroviny a ruční vaření. Výbornou, dobře kořeněnou chuť si chválí lidé jak v recenzích, tak v testu na iDnes.cz. 

Nejlepší jídlo na cesty v poměru cena – výkon

Expres Menu Boršč

Obrázek zobrazuje produkt Expres Menu Boršč 600 g

600 gramů poctivé husté polévky, která je oblíbená v ruské a ukrajinské kuchyni, bez konzervantů, bez lepku. Opět narážíme jen na problém s gramáží, jelikož není polévka sušená, ale stačí ji jen ohřát. Pokud ale zasytí dva hladovce, není to až taková zátěž. Nemusíte se ani bát převážení polévky v pytlíku, je opravdu bytelný a k poškození jen tak nedojde. Polévka je plná zeleniny. Součástí je červená řepa, hlávkové zelí, rajčata, brambory a kořenová zelenina. Bílkoviny ale také nejsou ošizeny díky hovězímu masu. Proto za mě cena – výkon – výherce!

Nejlepší sušené maso na cesty

Indiana Jerky Original Hovězí

Obrázek zobrazuje produkt Indiana Jerky Original Hovězí 100g

Kromě hlavních jídel je cestách nutno přemýšlet i nad výživnými svačinkami, které nezaberou místo a nezatíží batoh. A zrovna u Indiana Jerky 25 g sušeného masa odpovídá 60 g syrového masa, se všemi prospěšnými nutričními hodnotami, takže jedna objemově malá a lehká energeticky nabitá svačina na cesty. Navíc samozřejmě skvěle chutná.

Skladování není jiné než u předchozích produktů, stačí chránit před vysokými teplotami, do 30 stupňů Celsia by mělo být vše v pořádku. Ve složení ale najdete slušnou dávku soli a cukru, proto tento tip neberte jako náhradu klasického jídla a konzumujte střídmě. 

Zdroje

https://www.umimeporadit.cz/vite-jake-jidlo-si-vzit-s-sebou-na-cesty-do-hor/

5/5 - (83 votes)