Nejlepší jídlo na cesty 2021

Pro někoho může být hotové jídlo záchrana před zavřenými restauracemi, pro druhého velká pomoc při náročné outdoorové dovolence. Občas je totiž vaření od píky v náročných podmínkách nad síly i ostřílených zálesáků. Navíc v dnešní době už se naštěstí pod tímto pojmem skrývá spousta výborných a výživných jídel. Fazolí se v tomto článku nedočkáte! I když, co si budeme nalhávat, když je hlad, fazole jsou taky prima.

Nejlepší jídlo na cesty v prášku dle recenzí uživatelů

Mana Powder Origin

Obrázek zobrazuje produkt MANA Powder Origin plnohodnotné jídlo 430 g

Mana je už zažitou značkou funkční stravy. A nic jednoduššího na trhu neseženete. Podstata spočívá v rozmíchání prášku ve vodě a získání nutričně bohatého koktejlu, který by měl vystačit jako plnohodnotný oběd. Nutričně obsahuje 400 kcal a chlubí se vysokým podílem bílkovin, 38 vitamíny a minerály a 8 druhy vlákniny.

Co se týká příchuti, origin má krémovou chuť s jemným ovesným nádechem, je spíše neutrální a jen tak se nepřejí. Mana možná není typickým hotovým jídlem, když v klídku kempujete, ale pokud se vydáváte na náročné pochody a potřebujete ušetřit gramy v batohu a neztrácet čas, je nedocenitelná. Mana origin je zcela na rostlinné bázi na rozdíl od dalších zmiňovaných jídel na cesty. 

Nejlepší klasické jídlo na cesty dle recenzí uživatelů

Expres menu – svíčková na smetaně

Obrázek zobrazuje produkt Expres Menu Svíčková na smetaně 600 g

Tohle jídlo v pytlíku dokáže pozvednout cestování na vyšší úroveň. Je skoro neuvěřitelné, že ke skladování nepotřebujete ani lednici. Jídlo je přitom bez konzervantů a je zahuštěno bezlepkovou moukou vhodnou i pro celiaky

Příprava je také snadná, svíčkovou stačí přesunout z pytlíku do rendlíku a ohřát. Pokud by vám z dvojité porce něco zbylo, lednice už bude samozřejmě nutná. V recenzích se v podstatě neobjevuje kritika, snad jen že porce by mohla být o něco větší. Obsah samotného masa je pro dvě osoby 200g, takže to můžete zhodnotit sami. Jedinou nevýhodou pro baťůžkáře může být trochu vyšší gramáž na to, že si musíte s sebou nést i přílohu, která není součástí balení.

Mohlo by vás také zajímat: Recenze a testy nejen výživových doplňků

Nejlepší jídlo na cesty se samoohřevem 

Adventure Menu Kuře Korma s rýží 

Obrázek zobrazuje produkt Adventure Menu Kuře Korma s rýží 400 g

Nepotřebujete ani vlastní vařič. Adventure Menu je pro opravdové dobrodruhy, kteří si s sebou neberou ani kempingový vařič a na rozdělání ohně se nechtějí spoléhat. Společnost totiž prodává speciální kapsle, které v pytlíku dokáží jídlo během 12 minut ohřát.
Výživná porce s 30% podílem masa musí stačit i jedlíkům. Jídlo je také bez konzervantů a společnost slibuje 100% přírodní suroviny a ruční vaření. Výbornou, dobře kořeněnou chuť si chválí lidé jak v recenzích, tak v testu na iDnes.cz. 

Nejlepší jídlo na cesty v poměru cena – výkon

Expres Menu Boršč

Obrázek zobrazuje produkt Expres Menu Boršč 600 g

600 gramů poctivé husté polévky, která je oblíbená v ruské a ukrajinské kuchyni, bez konzervantů, bez lepku. Opět narážíme jen na problém s gramáží, jelikož není polévka sušená, ale stačí ji jen ohřát. Pokud ale zasytí dva hladovce, není to až taková zátěž. Nemusíte se ani bát převážení polévky v pytlíku, je opravdu bytelný a k poškození jen tak nedojde. Polévka je plná zeleniny. Součástí je červená řepa, hlávkové zelí, rajčata, brambory a kořenová zelenina. Bílkoviny ale také nejsou ošizeny díky hovězímu masu. Proto za mě cena – výkon – výherce!

Nejlepší sušené maso na cesty

Indiana Jerky Original Hovězí

Obrázek zobrazuje produkt Indiana Jerky Original Hovězí 100g

Kromě hlavních jídel je cestách nutno přemýšlet i nad výživnými svačinkami, které nezaberou místo a nezatíží batoh. A zrovna u Indiana Jerky 25 g sušeného masa odpovídá 60 g syrového masa, se všemi prospěšnými nutričními hodnotami, takže jedna objemově malá a lehká energeticky nabitá svačina na cesty. Navíc samozřejmě skvěle chutná.

Skladování není jiné než u předchozích produktů, stačí chránit před vysokými teplotami, do 30 stupňů Celsia by mělo být vše v pořádku. Ve složení ale najdete slušnou dávku soli a cukru, proto tento tip neberte jako náhradu klasického jídla a konzumujte střídmě.