Výběry nejlepších

Nejlepší outdoor kempingové nádobí 2021

Nejlepší outdoor kempingové nádobí 2021

Spousta z nás začínala na nejlevnějším ešusu na trhu, který měl navíc pokličku, která se dala využít na smažení vajec! Až na to, že vejce na pokličce zůstaly už navždy a dokonce i čaj měl omeletový nádech. A to nemluvím o popálených rukách. Naštěstí se od těch dob vyrojilo spoustu výrobců, co vaření v přírodě chtějí člověku zpříjemnit. Pokud kempujete často, výběr správného nádobí je docela zásadní věc na které by se nemuselo šetřit. A jak se dočtete v článku, taky už existuje plno vychytávek!

Nejlepší kempingové nádobí dle recenzí uživatelů

Pinguin SOLO

Obrázek zobrazuje produkt Pinguin SOLO

Sada litrového hrnce, poklice / nádoby, síťovky a houbičky na mytí vyhrála statut Produktu 2020. Pinguin SOLO není nic převratného, ale je to vše, co osamělý turista na cestách potřebuje, vychytané do detailů. Je dokonale skladný, uvnitř hrnce můžete přenášet i kartuši s plynem. Rukojeti jsou sklopné a potažené žáruvzdorným silikonem – pokud neradi nosíte v batohu chňapku, je tohle nedocenitelný detail. 

Tato sada nádobí by měla mít i dlouhou životnost, je vyrobena z hliníku s anodizovaným povrchem. Jedná se o oxidovou vrstvu, která zvyšuje především odolnost proti korozi, tvrdost a otěruvzdornost.

Uživatelé v recenzích set převážně chválí, jediné výtky se dočkává tvar ešusu, který je spíše užší a vyšší, takže je vhodné na vařiči snížit oheň, aby zbytečně nezářil do stran. Dojít k varu pak může trvat malinko déle, než u jiných, širších ešusů. Produkt váží 223 gramů. 

Nejlepší kempingové nádobí pro náročné

Gsi Bugaboo Base Camper Medium 

Obrázek zobrazuje produkt GSI Bugaboo Base Camper Medium

Ačkoliv předchozí zmíněný Pinguin Solo zcela vyhrál v poměru cena – výkon, hodí se pro jednotlivce a největší výsadou je skladnost do batohu. Línější část populace, které nevadí kempovat klidně pár metrů od příjezdové silnice a za to si na vaření velmi zakládá, ale potřebuje sadu pro náročné. Nebo čtyřčlenná rodina s dětmi, co si rádi vyrazí do přírody. A to splňuje Bugaboo Base Camper. Sada obsahuje 2 kastroly (3 a 2l), pánev, 2 pokličky, skládací rukojeť, plastové prkénku a obal. Materiál je hliník s ochrannou vrstvou teflonu a firma se chválí i svou technologií povrchové úpravy Bugaboo. 

Sada má spoustu vychytávek, děrovaná poklička z BPA-free se například dá použít jako sítko na slití vody z těstovin, pánev naopak jako poklička, úchytky na hrnce jsou ze silikonu, aby chránily proti popálení. Nevýhodou je samozřejmě hmotnost, téměř 1,2 kg se v batohu pronese. Cena je pochopitelně také vyšší. 

Nejlepší skládací kempingové nádobí nejen do outdooru

Sea to Summit X-Cup

Obrázek zobrazuje produkt Sea to Summit X-Cup

Hrneček, který se dokáže proměnit na malý talíř nebo improvizované krájecí prkénko. Oblibu si získal jeho multifunkčností a může se hodit i na běžné cesty, ne jen do outdooru. Navíc je vyroben z materiálu, který přežije a snese snad všechno. Silikon je absolutně skladný, nerozbitný a vydrží teploty od -45°C do 180°C. 

Materiál hrnku je bez BPA (bisfenol). Takže ho můžete bez obav používat i na horké nápoje, navíc by neměl být problém udržet hrnek s horkým obsahem, silikon tepelně izoluje. Jedinou nevýhodou může být nepříjemný plastový odér, kterého se zbavíte až po několika umytích. Pomoct by mohl i ocet. Na druhou stranu, hrnek váží pouhých 45 gramů a pokud neholdujete plecháčkům a oceníte i skladnost do placky, nic lepšího na trhu nenajdete. 

Nejlepší kempingové nádobí pro milovníky kávy

Wacaco Nanopresso 

Obrázek zobrazuje produkt Wacaco Nanopresso

Udělat kafe, které by připomínalo espresso z kavárny, bylo při kempování v podstatě ještě nedávno nemožné. Naštěstí přišla vychytávka, která umí zpříjemnit ráno, i kdyby noc v divočině stála za houby. S sebou musíte mít jen kávu, Nanopresso a vodu. V balení najdete ochranné pouzdro, odměrku, štěteček na čištění a odnímatelný espresso šálek. Vše v moderním designu. Jedno kafe je z klasické dávky 8 g mleté kávy.

Funguje to jako několikanásobná zmenšenina kávovaru, jen tu práci se stlačením musíte zvládnout ručně – naštěstí díky důmyslné konstrukci zvládne vytvořit tlak 18 barů i křehká dívka. Ani údržba není složitá, stačí jednotlivé části rozložit a propláchnout pod tekoucí vodou. Navíc všechno váží jen 336 gramů a do batohu se vleze každému milovníkovi kávy. Odradit může snad jen vyšší cena. 

Nejlepší vychytávka v kempingovém nádobí dle názoru redakce

GSI Nesting Wine Glass

Obrázek zobrazuje produkt GSI Nesting Wine Glass

Jeden vtípek na závěr. Samozřejmě že nikdo nutně nepotřebuje skládací plastovou skleničku na víno, když jde kempovat. Ale nepotřebovat neznamená nechtít! Sklenička je čirá jako sklo, má vysokou povrchovou odolnost, takže se nepoškrábe, dobrou odolnost proti nárazu a je snadno omyvatelná. Může se hodit jako dárek pro vinaře a vinařky a nebo pokud chcete získat plusové body na outdoorovém rande. Je lehoučká, skladná a vydrží roky.

5/5 - (82 votes)