Výběry nejlepších

Nejlepší péřové spacáky 2021

Nejlepší péřové spacáky 2021

Peří je výborný izolant, dokáže vytvořit vzduchový polštář a hřát vás víc než jakékoliv umělé vlákno. Navíc se mu i těžko konkuruje v hmotnosti a skladnosti. Jedinou nevýhodou je, že se jednoduše nehodí do vlhka, pokud totiž peří navlhne, přestává izolovat. Navíc se suší pomaleji než umělá vlákna. Pokud ale víte, že jedete do krutých mrazů, kde vlhkost nehrozí nebo jednoduše neholduje kempování, u kterého hrozí zmoknutí, peří bude výborná volna.  A ještě jeden chyták, není peří jako peří. Do kvalitních spacáků se dává prachové peří pocházející z vodních ptáků, nejčastěji husí nebo kachní. Pokud se pro péřový spacák rozhodnete, počítejte s tím, že jeho skladování je náročnější, jelikož by neměl být smotaný dlouhodobě v obalu.

Nejlepší třísezónní péřové spacáky

Warmpeace Viking 600

Obrázek zobrazuje produkt Warmpeace Viking 600

Komfort mínus 3, limit mínus 9 a česká výroba, která zaručuje, že se vám tenhle spacák bude v našich evropských luzích a hájích zamlouvat po celý rok. Výplň z kachního peří zajistí teplo a pohodlí. Spacák přitom váží jen lehce přes kilogram a po sbalení má slušné kompaktní rozměry 20 x 35 cm. Jelikož je to spacák, který můžete využívat i přes zimu, má zateplovací límec a kapuci. Kdybyste potřebovali ještě izolaci v podobě druhého lidského těla, spacáky jdou zipem propojit. Mimochodem Warmpeace používá slavné zipy YKK, které by něco měly vydržet. 

I podle recenzí uživatelů je spacák kvalitní, dochází jen k minimálnímu úniku peří skrz látku a spacák je opravdu teplý. Navíc se nabízí i prodloužená verze pro čahouny, vybere si tak každý. Cena je třísezónní péřový spacák přiměřená. 

Nejlepší letní péřové spacáky

Sir Joseph Rimo II 600

Obrázek zobrazuje produkt Sir Joseph Rimo II 600

Spacák na první pohled dost podobný předchozímu Vikingovi. Po složení má jen 18 x 36 cm, není už tedy tolik vhodný do mrazů, ale využijete ho spíše na teplejší část roku. Komfortní teplota je -1 stupeň Celsia. Proti Vikingovi je malinko těžší, váží 1,3 kg. Na druhou stranu Sir Joseph používá husí peří,  které je považováno za kvalitnější, má delší životnost a je ho potřeba do výplně méně, na druhou se ještě hůře vypořádává s vlhkem, což je potřeba vzít v potaz. 

Tvarem je to klasická mumie, která kopíruje vaši postavu. Spacák má také tvarovanou kapuci a límec. Podle recenzí uživatelů je největší devízou tohoto spacáku jeho pohodlnost a velice příjemný materiál. Sir Joseph je kvalitní značka a tak se nemusíte bát, že by vám spacák nevydržel, i když bude mít náročný život. 

Nejlepší zimní péřové spacáky

Prima Polar 1000g

Obrázek zobrazuje produkt Prima Polar 1000g

Tento spacák je těžší i větší, než předchozí zmíněné, ale neumrznete v něm i když se teplota propadne pod – 33 stupňů Celsia a komfort je okolo – 7. Tento spacák vhodný na teplé měsíce opravdu není, pokud teplota přesáhne 10 stupňů, počítejte s tím, že se v noci zpotíte. Stejně jako Sir Joseph používá Prima do výplní tohoto spacího pytle husí peří, tentokrát dokonce z kvalitních českých chovů. Ve skladbě je 90% prachového peří, což je udáváno jako ideální poměr. Spacák váží 1,7kg, což už je citelná váha, ale u zimního spacáku je to stále velmi slušné.  

Oceňujeme také českou vlajku našitou u hlavy a dva obaly, kompresní a skladovací. Podle recenzí si spacák uchovává hřejivost i v případě, že se dostane do kontaktu s vodou. Cena je za tento typ spacáku naprosto přiměřená. 

Nejlepší péřové spacáky pro náročné

Sir Joseph Looping II 1200

Obrázek zobrazuje produkt Sir Joseph Looping II 1200

Tento spacák je ještě pro běžné uživatele, spacáky na extrémní expedice si můžeme vysvětlit v dalším článku. I přesto budou s tímto spacákem spokojeni i ti nejzmrzlejší a nejnáročnější milovníci spánku v přírodě. Vrchní membránový materiál Exel Dry® LIGHT 100, která zamezuje vnikání vnější vlhkosti do izolační hmoty, totiž umožňuje bivakování ve sněhu a ledu a i v extrémních teplotách tak nebudete nutně potřebovat brát s sebou stan. Samozřejmostí je ochrana povrchu proti roztržení. Hmotnost je už vyšší, šplhá se ke dvou kilogramům, ale spacák se stále dá složit na sympatické rozměry 28 x 45 cm. Husí prachové peří je evropského původu. A teď k číslům. Komfortní teplota je – 18 stupňů, limit – 26 a při životě vás tento spacák udrží i v extrémních mínus 54 stupních. 

5/5 - (82 votes)