Recenze a testy

Recenze batohu Camelbak Rogue

Recenze batohu Camelbak Rogue

Běžecký/cyklistický batoh je užitečná věc. Pokud rádi běháte a/nebo jezdíte na kole, je jeho vlastnictví prakticky nutností. Pokud navíc děláte obojí a nemáte moc peněz, tak hledáte kompromis mezi oběma aktivitami. Přesně ten případ jsem byl i já, a po dlouhém vybírání jsem vybral tento model od Camelbaku, který byl jeden z průkopníků právě těchto sportovních batůžků.

Camelbak Rogue black/graphite 2,5l lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
Detail spodní kapsy
Detail spodní kapsy

V první řadě je potřeba uvést na pravou míru, že jsem hlavně běžec. Nabízí se otázka, proč jsem si vybral především cyklistický batoh, sám na ní ale úplně neznám odpověď. Zkrátka mi tehdy přišel nejlepší. Ale zpátky k věci: Batoh má dvě uzavíratelné kapsy, jednu otevřenou síťku a pak samotný otvor na vak s vodou. Vak má poměrně zvláštně řešený uzávěr (o tom za chvíli), vespod potom ústí do pár desítek centimetrů dlouhé trubičky zakončené praktickým náustkem, ze kterého se dá přímo sát tekutina. Jeho objem je dva litry, což mi přijde na tří až čtyřhodinové výběhy tak akorát.

Kapsy perfektní, vak trochu nešťastný

Logo je reflexní
Logo je reflexní

Dvě kapsy jsou ideální na drobnosti, jako třeba klíče, mobil, energetické tablety, tyčinky, alu fólii, kapesníky, náplasti atp. S jejich velikostí jsem nikdy problém neměl, přijdou mi tak akorát. V té dolní je k dispozici ještě síťka, v té horní malá karabinka, která se dá použít třeba na klíče, které tak nemusíte složitě hledat. Roztahovací síťka za spodní kapsou mi slouží v první řadě k uložení foťáku, maličkého stativu a záložní bundy pro případ špatného počasí v horách. Stahovací popruhy vše ideálně zafixují, aby nic nemělo šanci vypadnout.

Oproti konkurenčním vakům, které jsou zavírané hrazdou, je zde vše řešeno víčkem, za jehož hrdlo se pak i zahákne horní kapsa. Upřímně musím říct, že systém to zdaleka není ideální. Samotné plnění takový problém není, i když nastavovat vak tak, aby do něj natekl třeba horský potok, nebyla nejlepší zábava. Problém nastává hlavně při čištění. Pokud používám cokoliv jiného než vodu (tj. iontové nápoje, sladké šťávy atp.) a nechci, aby mi vše zplesnivělo, musím po každé aktivitě vak, hadičku i náustek pečlivě umýt. A právě kvůli zmíněnému hrdlu, kterým jde sotva prostrčit ruka, to trvá velmi dlouho a je to nepohodlné.

Náustek batohu CamelBak Rogue
Náustek batohu CamelBak Rogue

Na přední straně batohu (tj. popruzích) žádná kapsa není, což je trochu škoda. Alespoň malá kapsa třeba na energetickou tabletu nebo hroznový cukr by určitě nebyla k zahození. Najdeme tam tak pouze jednu přezku a místo na zachycení náustku. To je v ideální výšce, náustek stačí pouze vyndat a hadička má pak ideální délku přímo k ústům.

Při běhání není ideální, na kolo je perfektní

K tomu, aby byl ideálním společníkem na běh, mu chybí jedna podstatná věc – druhá, spodní přezka. V důsledku její absence batoh není moc stabilní, skáče na zádech, věci v kapsách se také různě přemisťují. Musím tedy říct, že jsem v tomto ohledu velmi náročný a naprostá většina běžců by tyto pohyby vůbec nezaregistrovala, ale mně jednoduše vadí. Na druhou stranu, pití přímo z vaku pomocí náustku je velmi jednoduché a pohodlné, stejně jako jeho umístění na popruhu.

Umístění vaku v batohu
Umístění vaku v batohu

Zmíněné nevýhody ale odpadají při jízdě na kole. Zde je již vše opravdu perfektní. Skvěle sedí na zádech, nepohne se ani při divokém sjezdu, pití z náustku snad ani nemůže být pohodlnější. Při troše zručnosti se pak dají i vytahovat věci z kapes za jízdy. V této disciplíně jednoduše za 1*.

Vak na vodu
Vak na vodu

Batoh mám již dva roky a za tu dobu jsem nezaznamenal žádnou vadu, vše funguje tak jak na začátku. Pokud hledáte malého společníka na cyklistiku nebo běh a nevadí vám pár zmíněných nedostatků, můžu jej jen doporučit.

Plusy:

  • Ideální kapsy
  • Perfektní na cyklistiku
  • Dostačující objem vaku
  • Dlouhá životnost

Minusy:

  • Lehce skáče při běhu
  • Nešťastně řešené hrdlo vaku
  • Žádná kapsička na popruzích
Camelbak Rogue black/graphite 2,5l lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
Ohodnoťte tento příspěvek