Recenze a testy

Recenze běžecké vesty CamelBak Ultra Pro Vest

Recenze běžecké vesty CamelBak Ultra Pro Vest

Minulý víkend jsem měl možnost otestovat novinku od značky CamelBak. Jedná se o běžeckou vestu, která váží pouhých 180 gramů. CamelBak Ultra Pro Vest jistě ocení všichni ti, kteří neradi běhají bez vody, svačiny a dalších drobností.

Recenze běžecké vesty CamelBak Ultra Pro Vest
Recenze běžecké vesty CamelBak Ultra Pro Vest

Dvojitý hrudní pás zajišťuje stabilizaci batohu.
Dvojitý hrudní pás zajišťuje stabilizaci batohu.

Jak sedne?

Pokud bych použil známé přirovnání, tak by se dalo říci, že sedne jako p*del na hrnec :) Na test jsem měl vestu ve velikosti L a při výšce 185 cm jsem o ni téměř nevěděl. Samozřejmě záleží na tom, kolik věcí do vesty dáte – ale pokud to nebudete přehánět, tak by vám při běhu vadit neměla. Stabilizaci na těle navíc podporuje dvojitý hrudní pás.

Co se do něj vejde?

Levý popruh s nepromokavou kapsou na telefon.
Levý popruh s nepromokavou kapsou na telefon.

Deklarovaný objem je 3,5 litru, takže do vesty CamelBak Ultra Pro pohodlně dáte svačinu, brýle, náhradní triko či menší větrovku. Krom hlavní kapsy, která je umístěna na zádech, má vesta plno dalších kapsiček, které jsou umístěny na ramenních popruzích a jsou tedy přístupné i bez nutnosti vestu sundávat. Kapsičky jsou celkem tři – dvě menší a jedna větší na zip. Větší nepromokavá kapsa na zip je umístěna na levém popruhu, a je určena například na telefon (pohodlně se do ní vejde iPhone 5S nebo Samsung Galaxy S5 mini).

Jak je to s pitím?

Na vestě jsou umístěny Quick Stow™ flask (2×500 ml)
Na vestě jsou umístěny Quick Stow™ flask (2×500 ml)

Dostatek tekutin při běhu zajištují dvě lahve Quick Stow™ flask, každá s objemem 500 ml. Lahve jsou umístěny v kapsách na ramenních popruzích. Tyto kapsy jsou opatřeny stahovací gumičkou, takže vám lahve nevypadnou ani tehdy, když si například v předklonu budete zavazovat tkaničku. Lahve, které jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako vodní vaky CamelBak, nemají pevný tvar, ale přizpůsobují se množství tekutiny, kterou je naplníte.

Další vychytávky?

Na pravém popruhu naleznete dvě menší kapsičky, píšťalku a prakticky umístěnou láhev.
Na pravém popruhu naleznete dvě menší kapsičky,
píšťalku a prakticky umístěnou láhev.

CamelBak Ultra Pro Vest je vybavena několika reflexními prvky v přední i zadní části. Navíc je zde i poutko na umístění blikačky. Takže se s ní nemusíte bát vyběhnout ani na silnice. Drobnost, která jistě potěší zejména tehdy, když se dostanete do nečekaných situací, je malá píšťalka. Ta je umístěna na pravém popruhu a je možné ji použít i bez nutnosti vestu sundávat.

Závěrečné zhodnocení

Vesta CamelBak Ultra Pro
Vesta CamelBak Ultra Pro

Jedná se o velmi lehkou běžeckou vestu, která je určena v podstatě pro všechny vyznavače tohoto druh pohybu. Můžete si ji vzít jednak na krátké výběhy, při kterých nechcete mít nic po kapsách, a jednak i na střední a dlouhé výběhy, při kterých naopak oceníte větrovku či náhradní triko, které se pohodlně do vesty vejde.

Vesta se prodává ve dvou barvách (černá s modrými detaily a limetkově zelená se šedou), a je nabízena ve třech velikostech (S, M a L). Pořídit ji můžete například na webu oficiálního dovozce značky CamelBak, kde jsou skladem aktuálně všechny velikosti.

Ohodnoťte tento příspěvek