Poradna

Záplata na péřovou bundu: jak si ji opravit 2024

Záplata na péřovou bundu: jak si ji opravit 2024

Péřové bundy jsou nádherně teplé, hřejivé a kvalitní. Bohužel se snadno stane, že se roztrhnou. Dobrá zpráva je, že ji nemusíte hned vyhazovat nebo začít panikařit. Stačí jediná záplata na péřovou bundu a budete ji mít znovu jako novou. Musíte být jen připravení na to, že se něco podobného může stát. Proto byste měli mít doma záplaty v případě, že máte péřovou bundu nebo podobné produkty. Na výběr máte hned dvě varianty záplat:

  • samolepicí,
  • nažehlovací.

Co potřebujete na opravení bundy?

V první řadě samozřejmě potřebujete poškozenou bundu, spacák nebo jiný předmět. Zapotřebí je také záplata na péřovou bundu. Na cesty je nejlepší samolepicí varianta, kterou snadno připevníte bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte. Potřebovat možná budete i dalšího pomocníka, a to speciální lepidlo nebo žehličku (v případě nažehlovací záplaty). A nezapomeňte také na nůžky. A jejich pomocí si vytvoříte velikost a tvar, který budete potřebovat. Na trhu najdete také produkty, které již mají zajímavé tvary a vhodnou velikost.

Záplaty na bundě

Jak postupovat při opravě?

Oprava bundy není vůbec nic těžkého, ale musíte postupovat krok za krokem. Jedině tak získáte bundu jako novou a budete ji moci nosit po mnoho dalších let. Stačí k tomu jen pár kroků.

Příprava záplatyVystřihněte si ideální tvar a velikost.
Příprava bundyPoškozené místo očistěte vlhkým hadříkem a nechte vyschnout.
Připevnění záplatyPřiložte záplatu na poškozené místo a rovně přilepte. Jestli je to potřeba, použijte také lepidlo nebo žehličku.
KontrolaNakonec vše zkontrolujte a vyčistěte bundu v případě, že je to nutné.

Až budete mít prasklinu nebo jiné poškození opravené, musíte se ujistit, že záplata dobře drží. Když to uděláte správně, vydrží vám tam po mnoho let a při správném výběru materiálu možná ani nebude vidět, že se látka poškodila.

Ohodnoťte tento příspěvek