Výběry nejlepších

Nejlepší čelovky 2021

Nejlepší čelovky 2021

Na trhu je velké množství různých svítidel a je těžké vybrat tu nejideálnější čelovku. Každý z nás má jiné nároky. V našem srovnání jsme se tedy zaměřili na čelovky z různých kategorií. Našli jsme tu nejoblíbenější u zákazníků na Heurece, dále čelovou svítilnu pro nenáročné a naopak pro ty, kteří se nespokojí jen tak s něčím. Zaměřili jsme se také na porovnání ceny a výkonu. Nakonec jsme pro vás našli čelovku s největší výdrží.

Nejlépe hodnocenou čelovou svítilnou podle recenzí na Heurece je čelovka Petzl Tikkina, která získala 95% a čtyřikrát se stala top produktem roku ve své kategorii. Uživatelé chválí její skvělou svítivost, nízkou hmotnost a dlouhou výdrž. Někteří pak vyzdvihují i kvalitu zpracování a design svítilny. Mezi přednosti této čelovky patří jednoduché ovládání, které si ihned osvojí každý uživatel.

To je jeden z důvodů, proč tuto svítilnu lidé pořizují také pro děti. Maximální svítivost je 250 lumenů, což je dostatečné osvětlení pro jízdu na kole nebo běh v noci. Skvělé je, že k čelovce můžete pořídit dobíjecí baterii. A velkým plusem je i rezervní mód. Svítilna vám bude při slabých bateriích fungovat až 40 hodin. Svítilnu lze využívat i v dešti, její voděodolnost však není nejvyšší. Podle některých uživatelů silný déšť nevydrží.

Nejlepší z pohledu cena výkon

Ledlenser MH5

Sháníte bytelnou čelovku, která něco vydrží, má dobrou svítivost a přitom vás nebude stát mnoho peněz? Svítilna Ledlenser MH5 je skvělou volbou. Využijete ji při kempování, stejně jako při sportovních aktivitách jako je běh. Na noční přechod hor však není tato čelová svítilna dostačující. 

Mezi její klady patří vysoký světelný výkon, možnost regulace intenzity světla a konstrukce, která odolává otřesům. Uživatelé si chválí také pohodlné napájení pomocí USB kabelu, odpadá vám tedy nutnost kupovat neustále nové akumulátory a v případě potřeby baterii nabijete pomocí powerbanky. 

Jako mínus však uživatelé vidí fakt, že se akumulátor nabíjí mimo svítilnu. Někteří uvádějí jako záporné vlastnosti také kratší dobu provozu. Kapacita baterie totiž vydrží svítit asi 4 hodiny a stejnou dobu potřebuje na opětovné nabití. Z pohledu cena-výkon jde však o nejlepší variantu. 

Nejlepší pro nenáročné

Boruit RJ-3000

Tato čelová svítilna sice nepatří mezi nejkvalitnější výrobky na trhu, ale své využití jistě najde. Čelovka s velmi nízkou pořizovací cenou jistě uspokojí nejen malé turisty, ale také rybáře nebo nenáročné kempingové nadšence. Uživatelé kladně hodnotí její světelný tok a možnost naklápění. 

Dobré ohlasy má i intenzita svícení, která je podle některých hodnocení až příliš velká. Další výhodou je, že čelovka nejen tradičně svítí. Zvolit si můžete také režim blikání nebo skvícení červeným světlem. Velkou nevýhodou je její vysoká hmotnost. Pokud ji tedy budete mít na čele dlouho, brzy pocítíte značný nekomfort. 

Překvapilo nás však, že vzhledem k nízké ceně je v balení nejen síťový adaptér, ale také nabíječka do automobilu, což vnímáme jako velkou výhodu. Nabíjecí systém je navíc velmi propracovaný. Čelovka má LED indikaci nabíjecího adaptéru pro zapnutí, nabíjení a plné nabití.  

Nejlepší čelovka pro náročné

Ledlenser SEO 5

Čelová svítilna německého výrobce se pravidelně umisťuje na vrcholu žebříčku hodnocení outdoorových testů. A není divu. Čelovka má nastavitelné režimy svícení. Nabízí klasický svit, červený svit a také blikání bílého a červeného světla. Při svých toulkách přírodou určitě oceníte výklopnou hlavu nebo praktickou karabinu, kterou čelovka dispouje. 

Nejen ženy jistě potěší, že textilní pásek je vyměnitelný a navíc pratelný. Nízká hmotnost svítilny je samozřejmostí, stejně jako odolnost proti vodě. Jako velké plus hodnotíme také pojistku proti nechtěnému zapnutí. Bonusem pro uživatele je sedmiletá záruka produktu. Je jasně vidět, že výrobce si za svou prací stojí. 

Co se týká svícení, čelovka svítí hodně a velmi daleko. Dosvítí až 120 metrů a v případě, že nebudete využívat největšího svitu vydrží svítit až 25 hodin. Dá se tomuto výrobku vůbec něco vytknout? Snad jen obtížněji ovladatelné kolečko zoomu.

Čelovka s největší výdrží 

Fénix HP16R

Je pro vás důležité, aby čelovka na jedno nabití svítila opravdu dlouho? Pak je pro vás Fenix HP16R nejlepší volbou. Maximální výdrž této svítilny je 600 hodin. Akumulátor má totiž kapacitu 3000 mAh. Nabít ho můžete pomocí USB-C kabelu. V případě potřeby navíc akumulátor nahradí tužkové AA baterie. S tužkovými bateriemi se však sníží světelnost. 

Čelová svítilna nabídne uživatelům celkem devět různých režimů v několika barvách světla. 

Vybrat si můžete mezi denní bílou, neutrální bílou a červenou. Určitě vás také potěší, že jde o parťáka do nepohody. Tahle skvělá svítilna se totiž pyšní vodotěsností IP66, vydrží tedy i prudký déšť. Navíc je prachuvzdorná a nárazuvzdorná.

Odolá pádu ze dvou metrů. Jediné, co by vás od pořízení mohlo odradit je vysoká cena. Za nejlepší vlastnosti je holt třeba si zaplatit. Fenix HP16R skvěle poslouží horolezcům i záchranářům. Je na něj zkrátka spolehnutí.

5/5 - (82 votes)