Výběry nejlepších

Nejlepší outdoorové ledvinky 2021

Nejlepší outdoorové ledvinky 2021

Ledvinky byly v našich luzích a hájích dlouho považovány za výstřelek socialismu a vzor českého nevkusu. Tento trend se nicméně začíná pomalu měnit. Už se nejedná o praktický módní výstřelek, ale tato menší zavazadla se používají především při outdoorových aktivitách. Umožňují totiž zabalit si nejnutnější věci, aniž by výrazně omezovala. Při výběru aktuálně nejlepších ledvinek jsme se snažili zaměřit na produkty, které se hodí pro různé příležitosti, aby se mohl nechat inspirovat opravdu každý milovník outdooru.

Nejlepší ledvinka dle recenzí uživatelů

Lowe Alpine Lightflite Hydro

Hydratační ledvinka Lowe Alpine Lightflite Hydro je ideální pro pohybové aktivity v horách, jako jsou běh, severská chůze, cyklistika nebo jízda na běžkách. Uživatelé oceňují její lehkost, ale zároveň prostornost (objem činí 4 l), tudíž se do ní vejde vše potřebné. Disponuje dvěma základními kapsami na zip, dvěma doplňkovými síťovanými kapsami a navíc i kapsou na láhev s rychlým přístupem, takže se lze osvěžit bez větších komplikací.

Ledvinka Lowe Alpine Lightflite také umožňuje umístit menší termosku, která může v zimních měsících obsahovat i nápoj na zahřátí. Pozitivem jsou rovněž polstrovaná záda, což zaručuje zvýšený komfort. Dle zkušeností uživatelů se skutečně pohodlně nosí a zároveň dobře sedí, takže vás nebude limitovat. V neposlední řadě zaujme zajímavým designem a příznivou cenou, takže s jejím pořízením nezruinujete rodinný rozpočet.

Největší objem bez omezení

Pinguin Hip Bag

Pokud hledáte menší zavazadlo pro outoodorové aktivity, které vám umožní mít vše neustále při sobě, ledvinka Pinguin Hip Bag vás rozhodně nezklame. Minimálně takové zkušenosti mají její uživatelé, které zaujala kvalitním provedením, velkým objemem (5 l) a navíc i chytrým řešením úložného prostoru. Disponuje totiž dvěma komorami pro oddělení a snadnou dostupnost přepravovaného vybavení, jehož může být i větší množství.

Do ledvinky Pinguin Hip Bag můžete umístit jídlo, cennosti, klíče, mobilní telefon, mp3 přehrávač nebo nářadí. Potěší rovněž výstup na sluchátka a hydrovak, jakož i možnost připevnit trekové hole a pláštěnka v samostatné kapse. Uživatelé vyzdvihují i několik způsobů, jak ji nosit, čímž zaručuje maximální komfort. Na tom se ostatně podílí i kompresní popruhy. Za jediný zápor lze považovat úzký pás a přezku, které se mohou zařezávat.

Nejlepší z pohledu cena/výkon

Loap Yonora

Mezi oblíbené ledvinky (nejen) pro outdoorové aktivity, patří i Loap Yonora, která je aktuálně asi nejlepším menším zavazadlem, co se týče poměru cena/výkon. Stojí totiž pouze 299 Kč, ačkoli poskytuje vše potřebné pro kratší túry do přírody, ale také pro městské nošení. Uživatelům vyhovuje její dostatečná prostornost (objem 1,5 l) a dělení jednotlivých prostor, neboť disponuje organizérem v přední kapse na zip a mnoha doplňky.

Ledvinka Loap Yonora je polstrovaná, zaujme i bederním pásem a ocenit lze rovněž reflexní prvky, které zajišťují vyšší bezpečnost za horších světelných podmínek. Pokud vyrážíte na cesty i v zimě (např. na běžky), jistě vás zaujme možností umístit malou termosku, která bude pevně držet. Pokud navíc venku rádi posloucháte muziku, zřejmě vás od případného nákupu neodradí ani přítomnost vývodu na sluchátka.

Nejlepší ledvinka s implementovanou lahví

Swix RE003

Pokud se outdooru už nějaký čas věnujete, s profi vybavením značky Swix jste se již zřejmě setkali. Ledvinka RE003 je přitom klasikou v novém kabátě. Ačkoli zaujme vizuální stránkou, její hlavní výhoda spočívá jinde – jde o ledvinku a bidon v jednom. Zavazadlo totiž disponuje implementovanou nádrží na nápoje, která je tepelně izolovaná, díky čemuž může pojmout zhruba 1 l studeného nebo teplého nápoje a udrží jej ve stejné teplotě.

Vyrážíte-li do přírody i v zimě, sami dobře víte, jak moc přijde vhod nápoj, jenž vás zahřeje a vrátí vám chuť pokračovat, i když mrzne, jak praští. Bidon lze navíc vyjmout a můžete místo něj vložit termosku. Ledvinka Swix RE003 zároveň disponuje novým vrchním dílem pásu pro komfortnější užívání, na čemž se podílí i popruh s nastavitelnou přezkou. Vrchní kapsu ledvinky navíc můžete využít k umístění mobilního telefonu, energetických tyčinek apod.

Ultratenká ledvinka pro běžce, běžkaře i cyklisty

Hwjianfeng 20303

Sháníte-li zavazadlo, o kterém nebudete ani vědět, ledvinka s poněkud krkolomným názvem Hwijanfeng 20303 s největší pravděpodobností splní vaše požadavky. Je totiž ultra tenká a lehká. Její tloušťka je ostatně pouze 2 mm a váha činí 58 g, což mluví samo za sebe. Navíc byla vyrobená z hebkého materiálu, přesto je odolná a navíc velmi dobře přiléhá k tělu. Proto je příjemná na nošení, na čemž se podílí i snadno nastavitelný gumový pás.

Ledvinka Hwijanfeng 20303 je ideální na sportování, tedy na běh, kolo či běžky. Nebudete o ní totiž takřka vůbec vědět. Disponuje jednou kapsou na mobil s otvorem na sluchátka, stejně jako menší přepážkou na peníze. Díky voděodolnosti nepropustí pot k mobilu a je nepromokavá. To v kombinaci s vysoce reflexními proužky zaručuje, že s ní lze kolem pasu vyrazit ven i za deštivého počasí a zhoršených světelných podmínek. Musíte ovšem počítat s tím, že se toho do ní opravdu moc nevejde.

Ideální ledvinka pro aktivní rodiče s dětmi

Swix XT613

Další ledvinka se značkou Swix v našem výběru. Model XT613 je ideální pro rodiče, jež chtějí své potomky učit lyžovat. Nejedná se tedy pouze o úložný prostor, ale také o výukový lyžařský popruh, který je možné využít jak na sjezdovce, tak v běžecké stopě. Umožňuje jednoduchý a bezpečný pohyb malých dětí, aniž byste je při učení výrazně omezovali. Vzhledem k univerzální velikosti jej lze přitom použít u dětí od 2 do 7 let.

Swix XT613 funguje tak, že malí lyžaři mají na sobě „opasek“, z něhož vedou k dospělému dva popruhy. Rodiče jsou s tímto produktem obecně spokojeni, protože popruhy jsou kvalitní, takže spolehlivě udrží dítě a jednoduše pomáhají ovládat jeho rychlost. Na druhou stranu některé výtky směřují ke krátkosti popruhů. Do ledvinky lze každopádně umístit osobní věcí, ale využít ji můžete také k uschování popruhů při jízdě na lanovce.

Nejlepší pro dálkové běžce

Salomon Hydro 45 Belt

Patříte-li k milovníkům běhání a stále nemůžete nalézt optimální ledvinku, pozornost můžete zaměřit na Salomon Hydro 45 Belt. Běžci mají pochopitelně na sobě rádi co nejméně věcí, což výrobci reflektují. Tento poměrně nenápadný bederní pás s úzkým páskem je určen pro dlouhé běhy. Vybaven je skrytou kapsou a především držákem na láhev se sklonem 45°, takže ji lze snadno vyndat, napít se a opět zandat.

Ergonomickou láhev přitom dostanete společně s ledvinkou. Uživatelé na Salomon Hydro 45 Belt kvitují i nastavitelný opasekzádový Airvent systém, který chrání záda před pocením, neboť díky 3D síťovině a polstrování umožňuje dostatečnou cirkulaci vzduchu. Za určitý nedostatek je považován menší prostor pro osobní věci, do kterého se vejde jen mobil, a to ještě velmi obtížně. Nejde ovšem o zásadní problém.

Doporučení redakce

Maxpedition Proteus Versipack

Maxpedition Proteus Versipack je zavazadlo, které na trhu figuruje už nějaký ten pátek. Přesto se stále jedná o vynikající produkt, jenž zaujme především svou variabilitou. Nosit ho lze několika způsoby, a to v ruce (díky madlu), jako pouzdro upevněné k batohu či jiném zavazadlu (pomocí PALS vazeb), ale také okolo pasu, neboť disponuje bederním popruhem, který lze sundat. Jedná se tedy o zavazadlo vhodné na túry do přírody i na každodenní nošení.

Maxpedition Proteus Versipack má dobře organizovaný vnitřní prostor, do něhož se vejde i láhev o objemu 1 l. Ledvinka/taška disponuje prostorným hlavním oddělením, které je rozdělené síťkou. Přední kapsa funguje jako organizér s jednou větší a dvěma menšími přihrádkami, další kapsy se nacházejí na bocích a lze je rozšířit pomoci PALS vazeb o další vybavení. Pokud však sháníte především ledvinku, může vás odradit vyšší cena.

5/5 - (83 votes)