Výběry nejlepších

Nejlepší cestovní grily 2021

Nejlepší cestovní grily 2021

Campingová sezóna už chvátá! Tedy doufejme, že období dešťů už se v létě nevrátí. A co je na kempování nejlepší? Ano, táboráky a opékání. Ne všude si ale lze nebo je bezpečné rozdělat oheň, pokud cestujete autem nebo dodávkou, není však problém vzít si s sebou i cestovní gril. A pokud počasí nebude přát, přenosný gril je super věc i na balkón či terasu. Grilů je v současné době opravdu velký výběr, liší se velikostí i palivem. Nejběžnější jsou plynové grily, ale seženete přenosné grily i na dřevěné uhlí. Přenosný gril může být taky skvělý třeba na zahradní oslavy a off grid párty, takže obzvlášť v období covidovém, kdy ani jiné možnosti oslav téměř nejsou, nejlepší vychytávka.

Nejlepší plynový cestovní gril

Campingaz Party Gril 400

Obrázek zobrazuje produkt Campingaz Party Gril 400

Pokud máte karavan či dodávku, může být tenhle gril pro vás to pravé. Dá se totiž využít také jako vařič. Je na plyn, takže je nutné mít po ruce plynovou bombu. Je poměrně malý, váží 5 kg a nožičky se dají odejmout, takže je poměrně skladný.
Gril je vybavený drátěným roštem a oboustranným smaltovaným poklopu, který lze využít i jako WOK pánev. Při kempování je umývání nádobí nebo grilu vždy ta nejméně příjemná část dne, proto dostává Campingaz obrovské plusko za grilovací desku s nepřilnavým povrchem. Gril navíc disponuje speciální mísou na vodu, která zachytí mastnotu a odkapávající tuk, čímž brání jeho připálení. Jedinou nevýhodu shledáváme v nutnosti upravit koncovku od hadice na českou plynovou bombu. Což může být problém, protože koncovka má závit který se u nás nepoužívá. Hadici je tak potřeba seříznout a připojit koncovku na české láhve.

Weber Go-Anywhere plynový

Obrázek zobrazuje produkt Weber Go-Anywhere plynový 1141075

Ještě jedna alternativa přenosného plynového grilu. I když o něco dražší a vytuněnější. Má také poměrně kompaktní rozměry 53x41x31cm, nožky, které jsou zklopit a 6 kilogramů. Podle recenzí porcelánem smaltovaný grilovací rošt dobře táhne a lze na něm opéct celkem slušné množství jídla, na grilovací plochu se vleze například až 10 hamburgerů nebo 8 kotlet. Fajn vychytávka je madlo na uchopení z duroplastu, které je dostatečně odolné proti žáru i vůči UV záření. Největším plusem je v recenzích kvalitní zpracování a použité materiály, které se nekroutí ani při vysokém žáru. Takže pokud hledáte výrobek, který nebude jen na jednu sezónu, Weber Go-Anywhere může být ten pravý. 

Nejlepší malý cestovní gril 

Fieldmann FZG 1003

Obrázek zobrazuje produkt Fieldmann FZG 1003

Jak název napovídá, Fieldmann je kámoš do terénu. Váží totiž jen 1,4 kg a je tak vítězem mezi malými grily, které si s sebou můžete vzít i na trek. Hodí se samozřejmě klidně i na grilování na balkóně nebo třeba při rybaření. 

Rošt je chromový a jako palivo musíte použít dřevěné uhlí. I přes své kompaktní rozměry je vhodný pro grilování v menších skupinkách, na rošt se současně vlezou zhruba 2 kotlety a několik párků.

Součástí balení grilu je i chladící taška, do které se vleze přibližně 7 plechovek a nějaký ten špekáček a to rozhodně oceňujeme. Takže v té malé taštiče si sebou nesete jak gril, tak i přímo maso nebo další pochutiny, které zůstanou chladné, než začne akce. Jedinou nevýhodou je nemožnost nastavit si výšku roštu, uhlí tak může být příliš blízko masu. Vzhledem k ceně ale tento vroubek odpouštíme. 

Nejlepší cestovní gril pro náročné

Napoleon TRAVEL PRO

Obrázek zobrazuje produkt Napoleon TRAVEL PRO

Tohoto Napoleona na poli grilů s rozměry 61x49x28 cm jen tak do batohu nehodíte, to uznáváme. Ale za to má co nabídnout. V čem je tedy lepší, než výše zmíněné přenosné grily? Je to držák. Tělo i víko je vyrobeno z hliníkové slitiny a rošt je vlnitý litinový smalt s nepřilnavou úpravou. Víko grilu je vysoké, takže pokud si chcete ugrilovat celé kuře, není problém! Tím, jak je gril bytelný, je i odolnější proti větru, teplotu můžete pro jistotu kontrolovat na zabudovaném teploměru. Gril má 2 nerezové trubicové hořáky s výkonem až 4,1 kW. Krom toho gril opravdu moc hezky vypadá. Jednoduše, pokud pořádáte venkovní akce, kde chcete svým grilovacím umem očarovat, Napoleon vás v tom podrží. Jen budete muset přijmout jeho vyšší cenu.

5/5 - (82 votes)