Výběry nejlepších

Nejlepší cyklistické batohy 2021

Nejlepší cyklistické batohy 2021

Cyklistické batohy jsou nedílnou součástí vybavení každého, kdo to s cyklistikou (ať už na silnicích, nebo v terénu) myslí opravdu vážně. Umožňují si totiž se sebou na cesty vzít jídlo, pití, osobní věci nebo čisté oblečení. Při jízdě by vás navíc neměly jakkoliv omezovat, takže musí být komfortní, a navíc i odolné proti poškozenínepříznivému počasí. Právě na takové cyklistické batohy jsme se proto zaměřili na následujících řádcích.

Nejlepší cyklistický batoh

Osprey Escapist 25 l

Obrázek zobrazuje produkt Osprey Escapist black 25l

Vybrat nejlepší cyklistický batoh není jednoduché. Pokud se zaměříme na recenze specializovaných webů a hodnocení uživatelů, zjistíme, že mezi často zmiňované produkty patří Osprey Escapist. Ačkoli existuje 18l a 32l varianta, optimální je zřejmě batoh o objemu 25 l, který si se sebou můžete vzít i na delší (klidně celodenní) přejezdy, protože pojme větší množství věcí. Na druhou stranu vás nebude výrazně omezovat svými rozměry.

Cyklistický batoh Osprey Escapist 25 zaujme i zádovým systémem AirScape a popruhy BioStretch, díky nimž je velmi stabilní a vysoce komfortní. Tyto vlastnosti pomáhají předcházet pocení, na čemž se podílí i prodyšné materiály. Potěší také bederní a hrudní pás, uchycení na helmu, stejně jako integrovaná pláštěnka, která se bude hodit, přepadne-li vás horší počasí. Proto je batoh navíc opatřen i reflexními prvky. Od nákupu může odradit vyšší cena, na druhou stranu se nejedná o enormně drahé zavazadlo. 

Nejlepší podle hodnocení uživatelů

Ferrino Zephyr 17+3 l

Obrázek zobrazuje produkt FERRINO Zephyr 17+3 černý

Mezi uživateli je aktuálně asi nejlépe hodnoceným cyklistickým batohem Ferrino Zephyr, a to typ o objemu 17 l (existují i 12l a 22l varianty). Za první pozitivní vlastnost lze považovat už skutečnost, že můžete jeho kapacitu rozšířit o 3 l, což je praktické, neboť ji lze přizpůsobit aktuálním požadavkům. Batoh disponuje několika kapsami, především ale zádovým systémem D.N.S., ergonomickými ramenní popruhy a bederním pásem z prodyšné síťoviny, což zaručuje zvýšený komfort

Uživatelé kvitují právě spolehlivé odvětrávání na zádech, stejně jako nízkou hmotnost, ale zároveň i zvýšenou odolnost. Batoh je totiž vyroben z materiálu s polyesterovým vláknem o vysoké hustotě tkaní 210D. Navíc disponuje držákem na helmu, pláštěnkou, poutkem na připnutí světla nebo reflexními proužky, díky čemuž se opět jedná o vhodné zavazadlo i do nepříznivých podmínek. Ačkoli někteří uživatelé rovněž v tomto případě upozorňují na vyšší cenu, kvalita něco stojí a existují dražší batohy.

Optimální cyklistický batoh s rezervoárem na vodu

Camelbak Lobo 3 l

Obrázek zobrazuje produkt Camelbak Lobo black 3l

Pokud se chystáte pouze na kratší přejezd, anebo si se sebou na kolo obecně neberete moc věcí, ideálním společníkem se může stát cyklistický batoh Camelbak Lobo. Jedná se o skutečně malé zavazadlo, které si můžete pořídit i s objemem pouhé 3 l. Díky tomu disponuje malými rozměry, takže o něm při jízdě nebudete v podstatě vůbec vědět. Jeho součástí je navíc rezervoár na vodu Antidote, který zaujme snadným plněním, a do batohu lze ale umístit i drobnosti.

Camelbak Lobo uživatelé hodnotí pozitivně i díky hrudnímu a bedernímu pásu, jež zaručují zvýšený komfort, na čemž se podílí i síťované popruhy a odvětrávání zad systémem AirDirector. Batoh navíc umožňuje snadné sušení, a to díky věšáčku a Quick Link systému, přičemž nevýhodou nejsou ani reflexní prvky. Za negativa jsou někdy považovány menší rozměry i málo kapes, nicméně u cyklistického batohu o objemu 3 l se dají takové vlastnosti přeci jen očekávat. 

Ideální cyklistický batoh v poměru cena/výkon

Husky Pelen 9 l

Obrázek zobrazuje produkt Husky Pelen 9l černý

Hledáte-li kvalitní cyklistický batoh za příznivou cenu, svou pozornost můžete zaměřit na český produkt Husky Pelen. Ten je menší, když jeho objem činí 9 l, takže představuje optimální řešení právě na kolo. Vyrazit s ním přitom můžete i za horšího počasí, neboť disponuje nepromokavou úpravou, takže obsah zůstane vždy v suchu (navíc má i pláštěnku). Díky použitým materiálům, jako je kvalitní polyester, se navíc jedná o velmi odolné zavazadlo.

Cyklistický batoh Husky Pelen se opět řadí mezi komfortní řešení, neboť disponuje anatomicky tvarovanými ramenními popruhy, ale také hrudními popruhy a bederním popruhem, stejně jako zádovým systém AMS a prodyšným polstrováním. Navíc zaujme i členěním, protože má vnitřní organizér či boční elastické kapsy. Opatřen je také reflexními prvky. Za negativa jsou považovány spíše drobnosti jako například to, že má pláštěnka výrazně oranžovou barvu, což na druhou stranu zlepšuje viditelnost. 

Zaujalo nás

Osprey Raptor 10 l

Obrázek zobrazuje produkt Osprey Raptor 10 II black

Cyklistické batohy od americké společnosti Osprey jsou oblíbené už od 70. let 20. století. Není tedy divu, že se v našem výčtu objevuje už druhé zavazadlo na kolo s touto značkou. Batoh Osprey Raptor disponuje objemem 10 l, jeho součástí je ale navíc i hydrovak Hydraulics o objemu 3 l. Ten je tvořen pevnou deskou, která udržuje vysoký tlak vody, což zaručuje pohodovou dodávku tekutin v průběhu jízdy. Můžete se tedy kdykoli osvěžit.

Cyklistický batoh Osprey Raptor zaujme i svou komfortností, na čemž se podílí především odvětrávaný síťovaný zádový systém AirScape a anatomicky tvarované ramenní popruhy. Uživatelé kvitují rovněž uchycení helmy a reflexní prvky, především ale odnímatelný ToolWarp organizér, který umožňuje přehledně umístit nářadí na kolo či náhradní součástky, což se někdy může opravdu hodit. Někteří uživatelé na druhou stranu zmiňují absenci pláštěnky, jakož i vysokou cenu, protože tento batoh už skutečně není za „babku“.

5/5 - (83 votes)