Výběry nejlepších

Nejlepší turistické stany 2021

Nejlepší turistické stany 2021

Turistické stany si je možné vzít do kempu i na festivaly, uplatnění ale naleznou i při výletech do přírody, a to díky skutečnosti, že se snadno stavějí a mají pevnější konstrukci. Hodí se proto i na cyklovýlety, na vodu nebo na pěší túry. Jednotlivé turistické stany se od sebe v mnoha ohledech liší, proto jsme se v našem výčtu těch aktuálně nejlepších zaměřili na variabilní produkty, aby si mohl vybrat skutečně každý se svými jedinečnými požadavky.

Nejlepší podle hodnocení uživatelů

CRIVIT Dvouplášťový stan pro 4 osoby

Obrázek zobrazuje produkt Crivit

Dvouplášťový stan CRIVIT je velmi prostorný, takže se v něm vyspí i čtyři osoby. Proto se může hodit na rodinné dovolené, díky čemuž je mezi uživateli široce oblíben. Tento turistický stan disponuje samonosnou konstrukcí a kvitována je i rychlá montáž a následně složení. Pokud vás tedy např. přepadne špatné počasí, záhy se před ním schováte. Stan má přitom vodní sloupec cca 3 000 mm, což je do běžných podmínek dostatečné. 

CRIVIT zaujme rovněž uzavíratelnou předsíňkou, ochrannou sítí proti hmyzu, bezešvou oboustranně šitou podkladnou plachtou, stejně jako dostatečným úložným prostorem, takže se může hodit i na delší výlety, při nichž u sebe máte větší množství věcí. Uživatelé kvitují rovněž velmi příznivou cenu, neboť jej seženete do tisíce korun. Na druhou stranu se i proto svou kvalitou nemůže rovnat některým dražším produktům, přesto se jedná o velice dobrý turistický stan pro více osob.

Optimální pro relaxaci na cestách

Coleman Kobuk Valley 3 Plus

Obrázek zobrazuje produkt Coleman Kobuk Valley 3 Plus

Turistický stan Coleman Kobuv Valley 3 Plus je určen pro tři osoby, neboť disponuje prostornou ložnicí, ale také předsíňkou s vyvýšenou podlážkou. Vnějším materiálem je kvalitní polyester, který zajišťuje odolnost, a to i proti slunečnímu záření díky úpravě UVGuard. Vodní sloupec činí 4 500 mm a navíc se nejedná o enormně těžký stan, když váží 5,1 kg, což je u turistických stanů průměrem. Jeho hlavní výhoda ovšem spočívá jinde…

Coleman Kobuv Valley 3 Plus zaujme především technologií Blackout Bedroom, což je patentovaná technologie speciální tkaniny, která zabraňuje pronikání denního světla do ložnice a zároveň pohlcuje teplo. Díky tomu se jedná o optimální stan pro spaní a relaxaci, protože v tomto ohledu nehrají vůbec žádnou roli venkovní světelné podmínky, takže se můžete natáhnout kdykoli. Potěší i poměrně přijatelná cena, ačkoli už se samozřejmě ani zdaleka nejedná o nejlevnější stan na trhu.

Vhodný turistický stan pro delší cesty

Husky Baron 4

Obrázek zobrazuje produkt Husky Baron 4

Co by to bylo za výčet nejlepších stanů, kdyby v něm chyběl produkt české společnosti Husky, jež je u nás velmi populární. Husky Baron 4 si místo v našem výčtu samozřejmě zaslouží. Jedná se o ideální řešení na delší cesty, hodí se tedy na několikadenní cyklistické výlety anebo pěší túry. Bez problémů se v něm totiž vyspí čtyři osoby, jež zde navíc budou mít i dostatek prostoru na věci, což je při delších výletech rovněž podstatné.

Turistický stan Husky Baron 4 je vhodným společním pro vícedenní cesty i díky své nízké hmotnosti (4,5 kg), což je výhodou především při pěších túrách. Navíc byl vyroben z kvalitních materiálů, je prodyšný a disponuje vodním sloupcem 6 000 mm, takže je vhodný i do špatného počasí. Uživatelé uvádějí jako určitá negativa méně odolné kolíky či horší vyšponování, nicméně odradit může především vyšší cena. Musíte tedy zvážit, zda tento turistický stan skutečně využijete. 

Nejlepší malý a lehký turistický stan

Cattara Zagor 

Obrázek zobrazuje produkt Cattara Zagor

Pokud sháníte opravdu lehký turistický stan, který vás nebude na cestách jakkoli omezovat, zaměřit se můžete na Cattara Zagor. Tento produkt je určen pouze pro dvě osoby, jedná se ovšem o snadno přemístitelné útočiště. Váží totiž pouze 1,31 kg, disponuje kompaktními rozměry a navíc je vybaveno praktickým cestovním pouzdrem, takže přesun s ním je naprosto snadný. Hodí se tedy např. pro putování po (nižších) horách, kde vás nebude jakkoli limitovat.

Turistický stan Cattara Zagor přináší ovšem i další výhody. Zaujme např. moskytiérou, která chrání před hmyzem a potěší i cirkulace vzduchu, kterou zajišťuje stropní ventilace. Stan je také voděodolný, i když má nejnižší vodní sloupec ze všech produktů v našem výčtu (1 500 mm), a před nepříznivým počasím chrání i vyvýšená podlážka. Cattara Zagor je navíc opravdu velmi levný, což uživatelé rovněž kvitují. Díky tomu samozřejmě nejde o nejlepší turistický stan na trhu, na což ovšem ani neaspiruje.

Ideální pro větší skupiny

Hannah Space 4

Obrázek zobrazuje produkt Hannah SPACE 4

Zatímco Cattara Zagor je malý a lehce přenosný stan pro dvě osoby, pořídit si pochopitelně můžete i produkty přesně opačných vlastností. Mezi nejlepší přitom patří turistický stan Hannah Space 4, který je určen pro rodinné kempování nebo na výlety ve větších skupinách. Vyspat se v něm totiž může až šest osob, přičemž disponuje dvěma ložnicemi, takže zajišťuje soukromí, na čemž se podílejí i dva vchody. Uživatelé kvitují i prostornou předsíňkvalitní kotvení, stejně jako možnost vytvoření přístřešku.

Tento turistický stan zaujme i sítí proti hmyzu, stejně jako čtyřmi větracími okýnky a celorozepínacími dveřmi, což zajišťuje cirkulaci vzduchu. Vyroben byl navíc ze špičkových materiálů (polyester), přičemž výška vodního sloupce činí 3 000 mm. Co se týče negativ, předně musíme zmínit vysokou hmotnost, neboť Hannah Space 4 váží 13 kg. Navíc musíte počítat s vysokou pořizovací cenou. Tento stan je jednoznačně nejdražší v našem výčtu, na druhou stranu má některé jedinečné vlastnosti.

Zdroj: https://www.spotrebitelov.cz/clanky/jak-vybrat-stan/

5/5 - (82 votes)