Výběry nejlepších

Nejlepší pláštěnky 2021

Nejlepší pláštěnky 2021

Téma, které se do roku 2021 absolutně hodí. Pláštěnka je během letošního jara “must have” kousek. Dáme tipy na levnější kousky, které se v létě hodí na rychlou záchranu před přeháňkami při výletech, ale i dražší a specializované pláštěnky na treky nebo na kolo, které vydrží i celodenní déšť. 

Nejlepší levná dámská pláštěnka podle recenzí uživatelů

Ferrino Poncho

Obrázek zobrazuje produkt Ferrino PONCHO

Pončo vypadá na první pohled jako zvláštní střih pro pláštěnku, ale dává nám nevídanou svobodu v pohybu. Pláštěnka je vyrobena z pevného PVC (120 gramů / m2). Materiál je bez ftalátů. Pláštěnka disponuje kapucí a přelepenými švy, které spolehlivě ochrání před deštěm. Uživatelé si pláštěnku chválí jako dobrý kup za rozumnou cenu, vytýkají jen užší otvor na hlavu a kapuci, která na druhou stranu potom dobře sedí a chrání proti dešti i za větrného počasí. Vyrábí se v červené, žluté, zelené a modré variantě. 

Nejlepší dámská pláštěnka pro náročné

Husky Rafter

Obrázek zobrazuje produkt HUSKY Rafter

Propracovaná pláštěnka vám bude sloužit v nejošklivějším počasí. Nepropustnost 5000mm a kvalitní zátěr podlepených švů je základ. Materiál je lehký Nylon Ripstop, který má velmi dobré chemické vlastnosti a je odolný vůči oděru a zatrhnutí, do lesa mezi roští ideální. Na rozdíl od předchozí levnější verze je pláštěnka celá propínací, je možnost stahovat kapuci a vleze se vám pod ni i menší batoh. Praktické jsou také reflexní prvky a přední kapsa. Užitečnost doplní ještě transportní obal.  

Nejlepší levná pánská pláštěnka dle recenzí uživatelů

Turistické pončo Quechua

Obrázek zobrazuje produkt QUECHUA Turistické pončo 10 l

Quechua je značka, která nezklame, i když je cenovka podezřele nízká. Díky lehoučkému materiálu EVA (etylenvinylacetát) váží lehce přes 300 gramů, což není vůbec špatné. Nevýhodou však může být náchylnost k roztržení. 

Quechua neudává většinou nepromokavost s milimetrech, ale oblečení prochází zátěžovým testem. Podle něj by si tato pláštěnka měla poradit s průměrnou přeháňkou na horách. 

Pláštěnka je vhodná na postavy do 190 cm.

Nejlepší pánská pláštěnka pro náročné

Jurek Trio

Obrázek zobrazuje produkt Jurek Trio

Jedna z nejpraktičtějších pláštěnek na trhu. A dokonce není ani vyloženě pánská, na některých webech ji najdete i v menších velikostech vhodných pro dámy. V čem tedy tkví to kouzlo?
Je to poncho s kapucí s kšiltem (nekape vám na nos, za nás sto plusových bodů) a hrbem na batoh objemu 40-80 litrů. Složení z nepropustné polyesterové tkaniny zatřené polyuretanem a také silikonem dovoluje tvrdit, že pláštěnka nepropustí tlak minimálně 3000mm sloupce vody.
Po bližším prozkoumáním vám pláštěnka bude připadat jako celta na stan. A taky že trochu jo. Pokud dokoupíte příslušenství, můžete si z ní udělat jednoduchý nepromokavý přístřešek, trampové ocení. Jedinou nevýhodou je vyšší hmotnost přes 0,5kg. 

Nejlepší pláštěnka na kolo

Silvini Savio

Obrázek zobrazuje produkt Silvini Savio

Pláštěnka na kolo musí těsnit. Sice vám může natéct za rukávy, ale je to rozhodně lepší, než vlající šos poncha zamotaný v kole. Tato pláštěnka má prodloužená záda, odvětrávání síťkou Mesh v podpaží i na zádech, možnost stažení v pase i kapuce, která jde také srolovat do límce. Kapuce je samozřejmě dost velká na to, abyste zároveň mohli nosit helmu.
Je mimořádně lehká, váží jen okolo 100 gramů. Využít ji lze samozřejmě i na běžné nošení nebo jiné sporty, střihem je však navržena právě pro cyklisty.

5/5 - (87 votes)