Výběry nejlepších

Nejlepší plážové tašky 2021

Nejlepší plážové tašky 2021

Buďme realisté, pokud nás toto léto někde čeká bezproblémové cestování, cesty povedou do Chorvatska. Sandále a paštiky v recenzích již brzy! Dneska se ale mrkneme na plážové tašky. Nároky na plážové tašky můžou být diametrálně odlišné, od funkčních chladících vaků po stylové objemné kabelky, do kterých se vleze všechno co člověk potřebuje na pláži na celý den. Zkusíme se probrat oběma možnostmi.

Nejlepší funkční plážová taška pro náročné

Terra Nation plážová taška Tama Kopu

Obrázek zobrazuje produkt Terra Nation plážová taška Tama Kopu yellow

Začneme od toho nejlepšího, co se dá na českém trhu najít. Plážová taška Tama Kopu vypadá velice dobře a můžete si vybrat ze 4 pastelových barev. Objem 34 litrů by měl být dostatečný a výrobci si hlavně pohráli s každičkým detailem, jak udělat tuto plážovou tašku co nejpraktičtější.
Taška je rozdělena na dva díly, menší voděodolné oddělení o objemu 6 litrů je uzavíratelné pomocí zipu a slouží k uložení nápojů a potravin. Geniální využití spodní části tašky spočívá v prostoru pro upevnění karimatky nebo osušky. Kapsiček je mnoho, důležitá je přihrádka na doklady a malá kapsa na zip třeba na hotovost na zmrzku. Výrobci mysleli opravdu na vše a k tašce je připevněný čistící textilní ubrousek pro vyčištění displeje mobilu, brýlí nebo foťáku – a že je tohle u moře potřeba! Jedinou nevýhodou je vyšší cena a chladící část není dostatečně velká na pivo i paštiku zároveň. 

Nejlepší funkční plážová taška v poměru cena – výkon

Plážová chladící taška Gio Style Keith Haring

Obrázek zobrazuje produkt Gio Style plážová Keith Haring 16 5+5 5l

Tahle plážová taška sází na jednoduchost a funkčnost. Vak s popruhem a uchem pro snadné přenášení není posledním designovým výstřelkem. V poměru cena – výkon si ale zaslouží své místo na výsluní. Pět a půl litru z celkových dvaadvaceti zabírá izotermická komora na uchování potravin. Do druhé komory se s přehledem vleze pár ručníků a plavek. Nemusíte se bát ani údržby, materiál batohu je z lesklého PVC pro snadné čištění, což je velké plus. Pokud byste rádi větší objem pro chlazení, Keith Haring vyrábí velmi podobnou chladící plážovou tašku o objemu 15,5 litru, která s tímhle batůžkem bude výborně ladit.  

Nejlepší klasická bavlněná plážová taška

Cavaldi lehká plážová taška přes rameno

Obrázek zobrazuje produkt Cavaldi lehká plážová taška přes rameno

Pokud nepožadujete chlazení, ale spíše dostatečný objem a pohodlí při nošení, dostáváme se do širší nabídky. Cavaldi je zlatý střed. Design s námořnickými proužky se k moři hodí a rozhodně neurazí ani muže, ucha přes rameno jsou ve stylu provazu a jsou dlouhá 28 cm, což zaručuje bezproblémové nošení na rameni. Taška je velmi skladná, nehraje si na greenwashingovou recyklaci z PVC flašek, ale je klasicky bavlněná s polyesterovou podšívkou. Taška je uzavíratelná na zip jednou vnitřní kapsou. Co víc člověk potřebuje? 

Nejlepší plážový set pro páry a rodiny

AT plážový set batoh a taška 

Obrázek zobrazuje produkt T Plážový set - batoh + taška

Pokud si užíváte moře aktivně a každý den si s sebou taháte na pláž kromě ručníku, pití a opalováku třeba taky míč, frisbee, bábovičky a náhradní oblečení, budete potřebovat víc než jednu plážovou tašku. Firma AT se zaměřila tímto směrem a vyrábí sety pro ladící páry a rodinky, a to v několika veselých barevných provedeních. Taška na rameno má objem 25,5 l, batoh je jen o malinko menší, za to má vnější kapsu na zip na drobnosti. 

Za 1399 Kč dle Heureka.cz

5/5 - (83 votes)