Výběry nejlepších

Nejlepší lyžařské brýle 2021

Nejlepší lyžařské brýle 2021

Vybrat si lyžařské brýle je věda. V podstatě neexistuje geniální kombinace určitých vlastností brýlí, které by seděla všem a za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Proto je nutné při výběru posoudit několik faktorů, než objevíte zrovna ty vaše pravé. 

Brýle se vybírají například dle:

  • velikosti a tvaru,
  • citlivosti očí na světlo a vítr,
  • použitých materiálů,
  • funkčních prvků (odmlžení, rozjasnění, UV filtrace,…).

Nejlepší lyžařské brýle dle recenzí uživatelů

Oakley Flight Deck XM

Obrázek zobrazuje produkt Oakley Flight Deck XM

Oakley je ověřená značka s dlouholetou tradicí. Konkrétně tyto brýle vyšly nejlépe v hodnocení uživatelů. 

Jsou vhodné pro střední velikost obličeje a díky svému unikátnímu tvaru sedí téměř ke každé helmě. Brýle jsou nabité technologiemi, 100% ochranu proti UV poskytuje sférická čočka z materiálu Plutonite a F3 Anti-Fog úprava zabraňuje mlžení brýlí. Ochrana proti zamlžení se objevuje v recenzích úplně nejčastěji a uživatelé potvrzují, že tento prvek skutečně funguje výborně. Dalším do nebes vychvalovaným funkčním prvkem je technologie PRIZM blokující nežádoucí barvy, lépe řečeno za slunečného dne vám brýle nabídnou nádherné HD rozlišení. 

Za sněžení a sychravého, tmavého dne už viditelnost přes brýle tak skvělá bohužel není. Uživatelé také upozorňují, že je nutné před čištěním nechat brýle řádně vyschnout, jinak hrozí poškrábání vnitřní části skel a narušení protimlžící bariéry.

Nejlepší lyžařské brýle dle dTestu

Uvex Downhill 2000 V

Obrázek zobrazuje produkt Uvex Downhill 2000 V

Uvex Downhill 2000 V jsou vyrobeny tak, aby vám stačily jedny brýle na jakékoliv povětrnostní podmínky. Díky technologii Variomatic®, díky které se sklo samo zabarví, dle intenzity světla, jsou použitelné za sněhové vánice i ve slunečné poledne. Ačkoliv právě v dTestu brýle nebyly hodnoceny kladně v zatemnění slunečních paprsků. Naopak velmi pozitivně hodnotil dTest položky jako odolnosti proti nárazu a poškození, pohodlnost a kompatibilita nošení s helmou nebo vykreslení barev. I taková maličkost, jakou je skvělá čitelnost displeje mobilu přes brýle, může na svahu potěšit. 

Brýle jsou určeny pro muže i ženy, k lepší přilnavosti k obličeji pomůže silikonový pásek a nastavitelný, pružný pásek. Musíme ocenit i velmi elegantní design. 

Nejlepší lyžařské brýle v poměru cena – výkon

Smith Squad

Obrázek zobrazuje produkt Smith Squad

Unisex brýle Smith Squad jsou výborným kompromisem pro ty, co nemíní investovat vysoké částky, ale zároveň se nechtějí příliš šidit na kvalitě. Smith Squad nešly cestou složitých technologií, které mají zaručovat funkčnost skel při slunečném i zataženém dni, jednoduše se rozhodli k brýlím dodávat 2 typy skel. ChromaPop pro slunečné dny a oranžové RC36, pokud se venku žení čerti. Ačkoliv může být vyměňování skel zdlouhavější varianta, peněženka vám ale poděkuje. Podle uživatelů funguje i ochranná vrstva vnitřního skla proti zamlžení FOG-X. Dalším plusem je systém responsive fit – mřížkovaná konstrukce rámu brýlí se přizpůsobuje tvaru obličeje.

Zároveň jsou brýle z kvalitních materiálů odolných proti poškrábání a nárazům. Design je spíše minimalistický a brýle jsou díky tomu rozpoznatelné od jiných výrobců. 

Nejlepší lyžařské brýle pro děti

Uvex Speedy pro

Obrázek zobrazuje produkt Uvex speedy pro

Ochrana očí je důležitá samozřejmě i pro začínající naděje českého lyžování. U dětí se zaměřujeme ještě více na odolnost a pohodlnost při nošení. Není moc horších situací, než dítě, které záhy po zaplacení nepřiměřeně drahé permanentky na vlek brečí, že chce domů, protože ho tlačí brýle. 
Tyto brýle jsou ideální pro špatnou viditelnost za mlhy a sněžení a výrobce garantuje věrnost obrazu bez zkreslení. Samozřejmostí je UV, UVB a UVC ochrana i ochrana proti mlžení. Velké plus je konstrukce brýlí, která je kompatibilní s nošením dioptrických brýlí, pokud vaše ratolest nemůže či nechce nosit kontaktní čočky. Brýle jsou ve veselých výrazných barvách. 

5/5 - (83 votes)