Výběry nejlepších

Nejlepší lyžařské hole 2021

Nejlepší lyžařské hole 2021

Lyžařské hole si lze v současné době pořídit v širokém sortimentu produktů. K dispozici máte sjezdové i běžecké hůlky, z nichž některé jsou ideální pro začátečníky, další pro pokročilé lyžaře. Určité modely navíc disponují perfektními vlastnostmi. Pokud tedy aktuálně sháníte hůlky do běžecké stopy, anebo na svahy (ať už přírodní či umělé), podívejte se společně s námi na výčet nejlepších lyžařských holí, které si aktuálně můžete pořídit.

Nejlepší sjezdové hole podle hodnocení uživatelů 

Leki Worldcup Lite SL 2019/20

Obrázek zobrazuje produkt Leki Worldcup Lite SL 2019:20

Sjezdové hole Leki Worldcup Lite SL model 2019/20 jsou určeny primárně pro ženy, ale využít je mohou i pánové. Zaujmu již svou pevností, neboť byly vyrobeny z vysoce kvalitního hliníku, což se projevuje na jejich opravdu dlouhé životnosti. Hledáte-li tedy hůlky na příštích několik let, jedná se o výtečné řešení. Navíc jsou kladně hodnoceny i díky své nízké hmotnosti, což je rovněž důležitá vlastnost. Hole zaujmou i aerodynamickým profilem Airfoil, který mj. snižuje odpor vzduchu

Leki Worldcup Lite SL mají madlo Trigger S, jež je štíhlé a disponuje čtyřmi prohlubněmi na prsty. Zajišťuje tedy perfektní úchop. Za zmínku pak jistě stojí i kvalitní talířky a hroty, které mohou být ideální i pro závodní podmínky. Uživatelé a uživatelky navíc kvitují i pěkný design, jenž může být rovněž podstatným faktorem pro pořízení. Na rozhodování pak kladně působí i příznivá cena, protože tyto sjezdové hůlky seženete pod 1 000 Kč.

Nejlepší běžecké hole podle hodnocení uživatelů

One Way Diamond 05 20/21

Obrázek zobrazuje produkt One Way Diamond 05 2020:21

Pokud aktuálně sháníte špičkové běžecké hole, můžete se zaměřit na One Way Diamond 05 20/21, které jsou ideálním řešením pro začátečníky. Mají totiž spoustu vynikajících vlastností. Zaměříme-li se na hodnocení uživatelů, tyto lyžařské hůlky jsou velmi lehké a na první pohled zaujmou i designem. Zároveň byly vyrobeny ze 100% kompozitního materiálu, což zaručuje jejich zvýšenou pevnost a zároveň dlouhou životnost

Běžecké hole One Way Diamond 05 20/21 také umožňují příjemný úchop, takže jsou nejen pohodlné, ale celkově snadno ovladatelné, což je u začátečníků velmi důležité. Na tom se ostatně podílí i nastavitelní poutka. Kromě pevnosti, lehkosti a komfortnosti tyto hůlky zaujmou i pořizovací cenou. Přese všechny výše zmíněné pozitivní vlastnosti se totiž jedná o velmi levné lyžařské vybavení. Pokud tedy o jejich pořízení uvažujete, finanční stránka nepředstavuje žádný problém. 

Optimální lyžařské hole pro freeride 

Leki Detect S 20/21

Obrázek zobrazuje produkt Leki Detect S 2020:21

Druhý (a ne poslední) výrobek od německé společnosti Leki v našem výčtu nejlepších lyžařských holí. Leki Detect S model 20/21 představuje optimální řešení pro freeride, tedy lyžování ve volném terénu. Disponují madlem Pro G Grip, které je velmi štíhlé a navíc zajišťuje optimální přenos síly. Navíc zaručuje i zvýšenou bezpečnost. Díky měkkému povrchu umožňují rovněž perfektní úchop, takže se jedná o skutečně výtečné řešení pro freeride.

Sjezdové hole Leki Detect S 20/21 jsou vyrobeny z vysoce pevného hliníku, což zaručuje zvýšenou pevnost a optimální přenos síly. Zaujmou také nastavitelným poutkem, kvalitními hroty i velkými talířky Big Mountain Basket, které jsou ideální do prašanu. Pod víčkem madla navíc naleznete zdířku, jež umožňuje instalaci adaptéru na GoPro kameru, takže si svou jízdu můžete zaznamenat. Za nevýhodu by šlo označit vyšší cenu, na druhou stranu se ani zdaleka nejedná o nejdražší lyžařské hůlky na trhu. 

Špičkové profesionální běžecké hole 

Leki PRC 700 20/21

Obrázek zobrazuje produkt Leki PRC 700 2020:21

Pokud hledáte běžecké hůlky, které jsou ideálním řešením pro zkušené lyžaře, vsadit můžete na Leki PRC 700 model 20/21. Jedná se o vysoce kvalitní karbonové hole, jež nepochybně zaujmou i profi závodníky. Disponují totiž závodním talířkem, zešikmeným výměnným hrotem ze špičkové kalené oceli a ergonomickým poutkem, které poskytuje maximální komfort v běžecké stopě, neboť opravdu příjemně sedí na ruce. 

Lyžařské hole Leki PRC zaujmou i systémem Trigger Shark 2, který umožňuje rychlé uvolnění poutka od korkové rukojeti. Uživatelé navíc kvitují i možnost pohodlného klipu poutka k holím, stejně jako to, že hůlky nepruží. Při jejich nákupu už ovšem musíte počítat s vysokou pořizovací cenou, která ale může být u profi vybavení stále výrazně vyšší. Jedná se tedy skutečně o velmi zajímavou volbu pro všechny, kteří hledají vysokou kvalitu. 

Doporučení redakce

Leki Hot Shot S 2019/20

Obrázek zobrazuje produkt Leki Hot Shot S 2019:20

Aby se nám to nepletlo, i hole Hot Shot jsou produktem společnosti Leki. Jsou přitom vysoce kvalitní, neboť byly vyrobeny ze špičkového hliníku, proto zaručují stabilitu, odolnost a disponují dlouhou životností. Navíc zaujmou i speciálním štíhlým madlem Trigger S a talířky Cobra Alpine, které je činí optimálním vybavením na sjezdovku, na čemž se výrazně podílí i prvotřídní hroty Flex Tip Alpine. Zatím by se tedy mohlo zdát, že se od předešlých hůlek nijak výrazně neliší.

Sjezdové hole Leki Hot Shot S 2019/20 však přeci jen mají jednu dosti specifickou vlastnost. Umožňují mít totiž vždy u sebe malé občerstvení. Fyzické aktivity v chladném počasí nemusí být úplně příjemné, proto model Hot Shot S dává možnost odšroubovat rukojeť, s pomocí nálevky nalít nápoj a rukojeť opět našroubovat! Umíte si představit praktičtější lyžařské vybavení? Doplňme, že ač máte aktuálně k dispozici novější varianty, model 2019/20 je ideální v poměru cena/výkon.

5/5 - (82 votes)