Výběry nejlepších

Nejlepší nafukovací stany 2021

Nejlepší nafukovací stany 2021

Nafukovací stany mají tu výhody, že garantují rychlé a komfortní postavení. V tomto ohledu tedy s nimi nebudete mít žádné starosti. Aktuálně je přitom v jednotlivých obchodech naleznete v mnoha variantách, což sice rozšiřuje možnosti výběru, na druhou stranu to může konečné rozhodnutí i znesnadnit. Proto jsme si připravili výčet nejlepších nafukovacích stanů, které se navíc jeden od druhého dosti liší, takže vám můžeme pomoci s výběrem.

Nejoblíbenější nafukovací stan podle uživatelů

Easy Camp Tempest 600

Obrázek zobrazuje produkt Easy Camp Tempest 600

Mezi nejlepší nafukovací stany současnosti patří Easy Camp Tempest 600, minimálně dle obliby u uživatelů. Tento mobilní přístřešek je velmi prostorný, neboť se do něj vejde až šest osob. Můžete si ho tedy se sebou zabalit i na delší rodinnou dovolenou a stále budete mít dostatek prostoru pro spaní, stejně jako pro veškerou bagáž. Výhodou je samozřejmě i jeho snadné postavení, což ovšem pochopitelně platí pro všechny nafukovací stany.

Easy Camp Tempest 600 zaujme i voděodolností (vodní sloupec 3 000 mm), stejně jako možností větrání v přední i zadní části stanu nebo organizačními kapsami v obývacím prostoru. Balení navíc obsahuje praktický koberec, který zateplí podlahu předsíně, jež je také prostorná. Někteří uživatelé uvádějí jako pozitivum také hezký vzhled. Výtky mohou naopak mířit např. k vyšší hmotnosti, přičemž 17 kg skutečně není málo, na druhou stranu existují i výrazně těžší nafukovací stany.

Nejoblíbenější nafukovací stan v poměru cena/výkon

Outwell Reddick 4A

Obrázek zobrazuje produkt Coleman Valdes 4

Outwell Reddick 4A patří také mezi velmi oblíbené nafukovací stany současnosti, přičemž rovněž nezaujme pouze rychlým a snadným stavěním. Kvitována je totiž i velikost a výška stanu, neboť si v něm bez problémů stoupne i dvoumetrový člověk, stejně jako systém větrání a cirkulace vzduchu, což zajišťuje panel nad bočním vchodem a větrací otvor pod oknem na druhé straně. Budete se v něm tedy cítit velmi příjemně. 

Nafukovací stan Outwell Reddick 4A je určen pro čtyři osoby a zaujme i velkou stabilitou. Potěší rovněž voděodolností (vodní sloupec 4 000 mm), jakož i poměrně příznivou hmotností 14,6 kg, minimálně v tomto segmentu produktů. Tento přístřešek navíc nepatří mezi nejdražší, naopak představuje perfektní řešení v poměru cena/výkon. Co se týče negativ, výtky míří především k velkým rozměrům ve složeném stavu, protože pak má velikost jako větší taška, což není vždy praktické. 

Optimální nafukovací stan pro relaxaci 

Coleman Valdes 4

Obrázek zobrazuje produkt Outwell Reddick 4A

Nafukovací stan Coleman Valdes 4 opět zaujme rychlým postavením, nicméně tento přístřešek je v jedné vlastnosti poměrně specifický. Využívá totiž moderní technologii Blackout Bedroom, což je vlastně speciální tkanina, která zabraňuje pronikání denního světla do ložnice a zároveň pohlcuje teplo. Vyspíte se v něm tedy kdykoli nezávisle na venkovních podmínkách, protože i přes den v něm může být tma a panovat příjemná teplota.

Coleman Valdes 4 je určen pro čtyři osoby a disponuje dvěma ložnicemi, takže se může hodit pro rodiny s dětmi i pro dva páry. Stan potěší i moskytiérou, velkou předsíní a nepromokavostí tropika 4 500 mm. Na druhou stranu musíte počítat s vyšší hmotností, neboť přístřešek váží 20,8 kg, takže není optimální pro delší přenášení. Navíc nepotěší vyšší pořizovací cenou, jež ovšem odpovídá vlastnostem a na trhu existují i dosti výrazně dražší nafukovací stany (viz níže).

Ideální na outdoorové aktivity

Easy Camp Tornado 300

Obrázek zobrazuje produkt Easy Camp Tornado 300

Druhý mobilní přístřešek s dánskou značkou Easy Camp v našem výčtu. Zatímco ostatní uvedené stany se hodí spíše pro rodinnou dovolenou v kempu, Easy Camp Tornado 300 je vhodný na vodu, na kolo nebo na delší pěší túry. Tento přístřešek, který je určen pro tři osoby, totiž váží pouze 5,6 kg, takže vás nebude jakkoli limitovat při přesunu. Pokud vás navíc po cestě zastihne nepříznivé počasí, postavíte ho opravdu rychle, a to díky dvoucestné pumpě.

Nafukovací stan Easy Camp Tornado 300 disponuje moderním designem, nechybí mu předsíňka, okna se záclonami nebo organizér na drobnosti. Navíc je odolný proti rozmarům počasí, když jeho vodní sloupec činí 3 000 mm. Od nákupu pak jistě neodradí ani příznivá pořizovací cena. Na druhou stranu výška stanu činí pouze 120 cm, takže se opravdu hodí jen pro přespání. Pokud však hledáte lehký a kvalitní stan pro outdoorové aktivity, Easy Camp Tornado 300 představuje optimální řešení. 

Zaujalo nás

Outwell Wood Lake 7ATC

Obrázek zobrazuje produkt Outwell Wood Lake 7ATC

Na závěr jsme si nechali nafukovací stan, který lze označit za opravdu vysoce kvalitní. Jedná se přitom o druhý produkt (další dánské) značky Outwell v našem výčtu. Outwell Wood Lake 7ATC je přístřešek určený pro sedm osob, který disponuje nafukovací konstrukcí Rigid Air System. Ta nejenže zajišťuje jednoduché postavení (i díky účinné nafukovací pumpě), ale zároveň výtečnou stabilitu. Stan má navíc spolehlivou ochranu proti větru i bouři

Outwell Wood Lake 7ATC zaujme i třemi prostornými ložnicemi, výškou 220 cm, širokým panoramatickým vchodem i zatemněnými stropy a stěnami, takže poskytuje maximální komfort přes den i v noci. Pokud tedy chcete na cestách to nejlepší možné bydlení, můžete vsadit právě na tento nafukovací stan. Musíte nicméně počítat s opravdu vysokou pořizovací cenou, protože tento přístřešek je výrazně dražší než všechny ostatní produkty v našem výčtu dohromady.  

5/5 - (82 votes)