Výběry nejlepších

Nejlepší stany pro tři osoby 2021

Nejlepší stany pro tři osoby 2021

Stany pro tři osoby mohou nalézt různá uplatnění. Některé se hodí spíše pro nenáročnou turistikukratší kempování, další si lze se sebou vzít na vodu, na kolo anebo na delší a náročnější túry v přírodě. Mohou se v nich totiž vyspat tři osoby, anebo dvě osoby s větším množstvím bagáže. V našem výčtu jsme se přitom zaměřili na co nejrozmanitější produkty, a to včetně speciálních stanů s velmi zajímavými vlastnostmi.

Nejlepší stan pro tři osoby dle hodnocení uživatelů

MSR Elixir 3

Obrázek zobrazuje produkt MSR Elixir 3

Mezi nejlépe hodnocené stany pro tři osoby aktuálně patří MSR Elixir 3, a to díky několika perfektním vlastnostem. Předně byl vyroben z nylonu, což je velmi odolný a pevný materiál, který je ovšem zároveň lehký. Nejenže tedy zaručuje odolnost proti mechanickému poškození, ale také nízkou hmotnost, Váha tohoto mobilního přístřešku ostatně činí pouze 3,19 kg, což je u turistického stanu pro tři osoby velmi solidní. Nebude vás tedy limitovat při přesunu.

MSR Elixir 3 uživatele zaujal i skvělým větráním, které zajišťují síťová okna vnitřního stanu. Navíc potěší i odolností proti rozmarům počasí, když může odolat i silnému nárazovému větru, přičemž je vyroben z vodoodpudivého materiálu (vodní sloupec 1 500 mm). Je tedy vhodný pro třísezonní kempování. Výtky naopak směřují k prostoru uvnitř, do něhož se po rozbalení tří karimatek už mnoho dalších věcí nevejde, ale také k vysoké pořizovací ceně. Jde ostatně o (jednoznačně) nejdražší stan v našem výčtu.

Husky Bird 3

Obrázek zobrazuje produkt Husky Bird 3

Pokud uvažujete o koupi stanu pro tři osoby, zaměřit se můžete také na český výrobek Husky Bird 3, který patří mezi uživateli rovněž k nejlépe hodnoceným. Jedná se o malý a skladný stan, jejž využijete při toulkách přírodou nebo kratším kempování. Zaujme už snadným postavením, ale zároveň svou odolností proti poškození i rozmarům počasí. Vyroben byl totiž z kvalitního polyesteru a nylonu, jeho vodní sloupec činí 4 000 mm a vydrží i nápor silnějšího větru.

Turistický stan Husky Bird 3 potěší i dvěma vchody, moskytiérou nebo dobrou prodyšností. Oproti MSR Elixir 3 je sice těžší, když jeho hmotnost činí 4,1 kg, stále se ovšem jedná o poměrně lehký stan, ačkoli mezi přístřešky pro tři osoby lze sehnat i lehčí produkty. Na rozdíl od předešlého stanu navíc zaujme přijatelnou pořizovací cenou, která je zhruba poloviční. Podle některých uživatelů by však mohl být vnitřek prostornější, protože ve stanu není příliš místa na odložení věcí.

Nejlepší stan v poměru cena/výkon

Coleman Darwin 3

Obrázek zobrazuje produkt Coleman Darwin 3

Turistický stan Coleman Darwin 3 patří mezi spolehlivé přístřešky, které je možné využít při nenáročné turistice nebo kratším kempování. Opět přitom zaujme kvalitním materiálem (polyester), který jej činí odolným proti poškození, stejně jako nízkou hmotností, neboť jeho váha činí 3,4 kg. Tento stan pro tři osoby potěší i velmi jednoduchým postavením, které lze zvládnout během několika sekund, což se může hodit v případě, že vás náhle zastihne špatné počasí.

Coleman Darwin 3 uživatelé doporučují i díky apsidě před vchodem, která chrání vybavení před nepřízní počasí a při vaření poskytuje závětří. Stan navíc spolehlivě chrání proti dešti (vodní sloupec 3 000 mm) a navíc je opatřen dvěma ventilačními otvory. Od nákupu pak jistě neodradí ani velmi příznivá cena. Ačkoli však výrobce inzeruje, že je stan určen pro tři osoby a vejdou se do něj bez problémů i tři větší batohy, někteří uživatelé uvádějí, že je určen spíše pro dva.

Nejlepší expediční stan pro tři osoby

Coleman Aravis 3

Obrázek zobrazuje produkt Coleman Aravis 3 10.47.53

Jestliže aktuálně sháníte vysoce kvalitní expediční stan pro tři osoby, doporučit vám můžeme Coleman Aravis 3, který je vhodný pro cyklisty či vodáky. Zvládne totiž i náročnější výpravy, a to díky kvalitnímu polyesteru, z něhož je vyroben vnější a vnitřní stan i podlážka. Zároveň se jedná o lehký mobilní přístřešek, neboť váží pouze 3,3 kg. To je samozřejmě při náročnějších outdoorových aktivitách jedna z nejdůležitějších vlastností.

Expediční stan pro tři osoby Coleman Aravis 3 zaujme rovněž nepromokavým systémem (vodní sloupec 4 000 mm), takže najde uplatnění i při cestování za zhoršených podmínek. Za pozitivní vlastnosti lze označit i přítomnost dvou bočních apsid, dostatečné odvětrávání, stejně jako bezpečné a prostorné úložiště pro batohy, což se hodí především na delších cestách. Za negativum považují někteří uživatelé nižší vnitřní výšku (115 cm), stejně jako náročnější první složení, neboť tento stan se staví jinak než jiné přístřešky.

Zaujalo nás 

Coleman Kobuk Valley 3 Plus

Obrázek zobrazuje produkt Coleman Kobuk Valley 3 Plus 10.47.53

Coleman patří mezi přední světové výrobce campingového vybavení a venkovního zařízení. Není tedy nic divného, že si do našeho výčtu našel cestu už třetí produkt s touto značkou. Coleman Kobuk Valley 3 Plus je ovšem poněkud specifický. Představuje totiž optimální řešení pro relaxaci na cestách. Disponuje totiž technologií Blackout Bedroom, což je patentovaná technologie speciální tkaniny, která zabraňuje pronikání denního světla do ložnice a zároveň pohlcuje teplo. Je tedy úplně jedno, jaké podmínky venku panují.

Stan pro tři osoby Coleman Kobuk Valley 3 Plus navíc zaujme i dalšími vlastnostmi, ať už se jedná o vysokou odolnost (vyroben je z kvalitního polyesteru), případně o prostornou ložnici a předsíňku s vyvýšenou podlážkou. Navíc je velmi odolný proti dešti (vodní sloupec činí 4 500 mm), stejně jako proti větru. Na druhou stranu musíte počítat s poněkud vyšší hmotností (stan váží 5,1 kg), když jde o nejtěžší stan v našem výčtu.

Zdroj: https://www.arecenze.sk/stany/

5/5 - (85 votes)