Výběry nejlepších

Nejlepší nesmeky 2021

Nejlepší nesmeky 2021

S nesmeky jsem se poprvé setkala při mém pobytu v Kanadě. Čekala jsem totiž na začátek turistické sezóny, v očekávání, že jaro přijde cobydup. Než mi došlo, že bych musela čekat do července a ozubené podrážky jsou jedinou cestou za dobrodružstvím z nekonečně nudné zimy.

Pro koho jsou tyhle “protiskluzové návleky na boty” vlastně určeny? Nesmeky na obuv jsou ideální volbou pro trailové běžce, vášnivé chodce po horách, myslivce, ale i pro běžnou chůzi v zasněžených nebo zledovatělých oblastech, překvapivě je může ocenit ale i vaše babička, která se v zimě bojí po neudržovaných chodnících do obchodu.

Nesmeky se liší od maček právě v jejich použití. Jednoduše řečeno, mačky využijí horolezci, nesmeky běžné lidé, co se chtějí venku pohybovat v klidu i v mrazivé zimě.

A v tomhle článku se podíváme na ty nejoblíbenější z nich na trhu pro všechny výše zmíněné cílové skupiny.

Nejlepší nesmeky dle recenzí uživatelů

Camp Ice Master

Camp Ice Master

Dle recenzí soutěž o nejoblíbenější nesmeky vyhrály tyhle krásky s třinácti ocelovými hroty. Upínají se pružnými gumovými úchyty a bočními řetízky s pivotem na špici.

V recenzích od uživatelů se dozvíme, že jsou tyto nesmeky velmi nápomocným kamarádem vyznavačů zimní turistiky – spolehnout se můžou na ostré hroty, které se nezaleknou ani ledových ploten a zmrzlých kluzkých kamenů. Plusové body sbírají i za snadné nasazení a nízkou hmotnost.

K nesmekům je i skladovací pouzdro. Na to jediné si uživatelé stěžují, není totiž jednoduché nesmeky zabalit zpět do malého pouzdra.

Ve velikosti 39-41 váží 470 g.

Yate Blue Ice

Yate Blue Ice

Druhé místo v oblíbenosti obsadily levnější nesmeky Yate Blue Ice. Jsou konstruovány z vysoce elastického a mrazuvzdorného plastu. Deset hrotů je rozloženo na špičce a patě. 

Tyhle nesmeky nejsou primárně určené na vysokohorskou turistiku, jsou lehoučké, snadno se obouvají i udržují a uživatelé si je pochvalují i na běžné nošení, když se ve městě nestíhají udržovat chodníky. Proti výše zmíněným chybí ochranné pouzdro. 

Pár nesmeků váží pouhých 145 g.

Nesmeky pro náročné uživatele

Nortec Trail 

Obrázek Nortec Trail

Pokud se nechcete vzdát trail runningu ani v zimě, budete potřebovat hledat nesmeky ve vyšší lize a zrovna nesmeky od Nortec Trail by se vám mohly zalíbit. 

Čtrnáct hrotů v nerezové oceli v konstrukci se silikonem váží v páru jen 180g. Sedí jak na běžecké, tak i na vyšší turistické boty. 

Tvůrci boty mysleli i na praktičnost, díky unikátní konstrukci k botě dokonale přiléhají a tím pádem se mezi botou a nesmekem nebude hromadit spadané listí nebo bahno. Neméně praktické je i pouzdro, ve kterém můžete nesmeky přenášet. V recenzích na tyto nesmeky se také dočtete o výborné trakci na ledových plotnách a snadném a rychlém nazouvání.

Tip na nesmeky pro holky

S-TREK Mountain PRO 12

Obrázek S-TREK Mountain PRO 12 hrotů

Na závěr rychlý tip pro holky, co chtějí být na sněhu vidět nebo třeba pro partnery, co chtějí obdarovat svou horalku. Tenhle typ nesmeků se vyrábí i v malých velikostech, takže padne na nohu i Popelkám. Samotné nesmeky ale nejsou žádné ořezávátka a obstojí i v náročných podmínkách.

Dvanáct hrotů je rovnoměrně rozmístěno po celé botě a vrchní materiál tvoří termoplastická guma, která by měla zaručit dlouhou životnost.

4.9/5 - (89 votes)