Výběry nejlepších

Outdoorové kamery s nejlepším obrazem 2021

Outdoorové kamery s nejlepším obrazem 2021

Outdoorové kamery si lze v současné době pořídit v širokém sortimentu produktů. Orientovat se přitom můžete podle pořizovací ceny, dostupných funkcí anebo příslušenství. Zřejmě nejvíce nadšenců do outdoorových aktivit však bude zajímat kvalitu obrazu. Proto jsme se na následujících řádcích zaměřili na kamery s nejlepším obrazem, a to v různých variantách, abychom usnadnili výběr co nejširšímu množství zájemců.

Kamera s nejlepším obrazem 

GoPro Hero9 Black

Obrázek zobrazuje produkt GoPro HERO 9 Black Edition

Pokud se zaměříme na outdoorové kamery s nejlepším obrazem, určitě musíme začít nejnovějším přírůstkem do rodiny modelové řady Hero od amerického výrobce GoPro. Tato kamera zaujme právě ultra ostrou kvalitou obrazu, když disponuje senzorem s rozlišením 23,6 Mpix pro 5K videa20Mpix fotografie. Pokud tedy chcete zaznamenávat adrenalinové okamžiky, případně krásné záběry přírody, může se aktuálně jednat o nejlepší možné řešení.

GoPro Hero9 navíc umožňuje pořizovat až 8× zpomalené záběry (240 fps), přičemž na vysoké kvalitě záznamu se podílí rovněž stabilizace obrazu HyperSmooth 3.0. Zároveň si můžete vytvořit i úchvatná time-lapse videa (časosběrné snímky). Tato outdoorová kamera je navíc voděodolná (do 10 m bez pouzdra) a oproti předešlým modelům disponuje delší výdrží baterie (až 2,5 h). Za jediné negativum tak lze považovat vyšší pořizovací cenu, což ale u nových kamer musíte očekávat. 

Nejlepší v poměru cena/výkon

Lamax X9.1

Obrázek zobrazuje produkt LAMAX X9.1

Outdoorová kamera Lamax X9.1 patří aktuálně mezi uživateli k nejoblíbenějším. Nemůže za to pouze příznivá cena, ale také kvalita obrazu. Jistě, existují zařízení s lepším obrazem, nicméně obvykle bývají výrazně dražší. Za necelé 2 000 Kč si můžete pořídit kameru, která umožňuje natáčet ve 4K při 60 fps. Záběry ve Full HD lze až 4× zpomalit, a to bez vlivu na výslednou kvalitu. Na té se přitom podílí také vylepšená stabilizace obrazu MAXsmooth, lze tedy bez problémů natáčet i akční záběry.

Lamax X9.1 umožňuje pořizovat rovněž fotografie v rozlišení 20 Mpix. Zaujme ovšem i dalšími vlastnostmi, neboť outdoorové kamery nejsou pouze o obrazu. Dále disponuje kvalitním zvukem a navíc dává možnost natáčet i pod vodou, přičemž vydrží potápění až do 40 m. Uživatelé kvitují rovněž kompaktní rozměry, takže se jedná o vhodné řešení i pro děti. Na druhou stranu pro někoho jsou některé ovládací prvky příliš malé. Přesto se jedná o vynikající kameru za příznivou cenu.

Kamera pro rozmanité typy záběrů

Insta360 One R (Twin Edition)

Obrázek zobrazuje produkt Insta360 ONE R (Twin Edition)

Outdoorová kamera Insta360 One R (Twin Edition) sice opět patří k dražším zařízením, na druhou stranu za své peníze dostanete modulární zařízení, které vám umožní pořizovat rozličné záběry v závislosti na tom, jaký druh záznamu se vám bude aktuálně nejvíce hodit. Dává totiž možnost volit mezi akčním širokoúhlým 4K/60 fps objektivem, 360° čočkou s rozlišením 5,7K nebo volitelným 1″ snímačem s rozlišením až 5,3K. Venkovní aktivity tedy můžete zaznamenat různými způsoby jednou kamerou.

Za překrásnými záběry pořízené Insta360 One R (Twin Edition) stojí i stabilizace obrazu FlowState, takže lze natáčet i adrenalinové sporty ve vynikající kvalitě. Kamera je také vodotěsná, a to do hloubky až 5 metrů bez použití vodotěsného pouzdra. Potěší i robustním designem, takže je odolná proti mechanickému poškození. Uživatelé považují za největší negativum již zmíněnou vyšší pořizovací cenu, která se aktuálně pohybuje kolem 12 000 Kč.

Kamera s výtečnou stabilizací obrazu

DJI Osmo Action 

Obrázek zobrazuje produkt DJI Osmo Action

DJI je čínská společnost, jejíž produkty jsou populární u filmařů. Mezi aktuálně nejlépe hodnocené kamery (nejen) s touto značkou přitom patří outdoorová kamera DJI Osmo Action, která se hodí pro natáčení akčních záběrů, o čemž ostatně vypovídá už samotný její název. S tímto zařízením je možné pořizovat perfektní záznam ve 4K/60 fps s datovým tokem 100 Mbps. Navíc můžete využít i 8× zpomalené záběry v rozlišení 1080p a 240 fps, případně časosběrnou funkci.

Outdooroví nadšenci nicméně kameru DJI Osmo Action velebí především za výtečnou stabilizaci obrazu, kterou má na svědomí technologie RockSteady, díky níž je možné zaznamenávat záběry bez otřesů. Filmovat lze přitom i pod vodou, neboť zařízení je vodotěsné bez obalu do 11 m. Na druhou stranu se tato akční kamera dle některých uživatelů nehodí do prostředí, kde je málo světla. Pokud se tedy věnujete outdoorovým aktivitám za zhoršených světelných podmínek, zřejmě se nebude jednat o ideální řešení.

Zaujalo nás

Insta360 GO 2

Obrázek zobrazuje produkt Insta360 Go 2

Druhá kamera od čínské společnosti Insta360 v našem výčtu. Ačkoli se v tomto případě tak úplně nejedná o outdoorovou kameru s nejlepším obrazem, když umožňuje nahrávání „pouze“ videa 3K (2560×1440, 120 fps) a snímání 9 MPX fotografií, své místo v našem výčtu si rozhodně zaslouží. Stále totiž umožňuje zaznamenávat perfektní záběry, a to i přes skutečnost, že se jedná o nejmenší akční kameru na světě. Její rozměry totiž činí jen 21,5×49,5×15 mm a váží pouze 20 g!

Kameru Insta360 GO 2 je možné díky magnetickému příchytu umístit prakticky kamkoli. Můžete tak vyrazit do terénu a svou aktivitu zaznamenávat, aniž by vás toto zařízení jakkoli limitovalo. Na kvalitě záběrů se podílí i stabilizace FlowState, jež využívá 6stopý gyroskop, ale kamera zaujme i svými funkcemi, příslušenstvím a voděodolností. Ačkoli tedy nezískáte kvalitativně nejlepší záběry na světě, může se jednat o výtečné řešení pro nejrůznější outdoroové aktivity. 

5/5 - (83 votes)