Recenze a testy

Nejlepší svítilny Petzl dle recenzí a testů

Nejlepší svítilny Petzl dle recenzí a testů
celovka2

Při vyslovení jména zakladatele této značky, Fernanda Petzla, si ti zkušenější mezi vámi vzpomenou na množství horolezeckého a záchranářského vybavení, které dnes firma Petzl nabízí ve stovkách položek svých bohatých katalogů. Málokdo si ovšem u značky Petzl vybaví také jejich divizi svítilen a loučí, která patří k tomu nejlepšímu, co lze na dnešním trhu s outdoorovým vybavením zakoupit.

Nejsou to jenom unikátní režimy svícení (nouzové, běžné, pracovní) či světločivné buňky, které automaticky vyhodnocují svítivost okolí a podle toho přizpůsobují svit celého přístroje, ale zejména různé pojistky proti samozapnutí a možností různého napájení, které ze svítilen Petzl dělají skvělou volbu pro všechny nadšence do přírodních aktivit. Ať už chodíte v lesích, na hory, na vodu či zkoumáte jeskyně, tak jsou pro Vás čelovky Petzl tím pravým. Připravili jsme pro vás zhodnocení tří modelů svítilen Petzl ve třech cenových kategoriích, které se stanou zcela jistě Vašimi oblíbenými společníky, ať už jedete třeba na festival pod stan, nebo se vydáváte na náročný speleologický průzkum.

Petzl Tikka

Klasický základní model čelové svítilny společnosti Petzl, pro který je možné zakoupit velké množství nejrůznějšího příslušenství. Pokud jste spíše sváteční turista nebo hledáte jenom jednoduchou operativní zálohu či něco univerzálního na kolo a do přírody, pak určitě neváhejte sáhnout po modelu Tikka. Se svítivostí 80 lumenů a dosvitem 40 metrů Vám tato čelovka postačí na většinu běžných situací. Napájena je buď třemi AAA bateriemi, nebo dobíjecím akumulátorem.

Petzl Tikka lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Petzl Pixa 3

Čelová svítilna Pixa 3 odvede už o něco více práce než její kolegyně Tikka. Krom praktické možnosti připojení svítilny na pracovní přilbu oceníte zejména její tři módy svícení, a sice režim svícení blízkého okolí, režim pohybu na pracovišti a režim osvícení vzdálenějšího okolí, a to až do 55 metrů. Celková síla čelovky je v tomto případě 50 lumenů kterými je schopna svítit až 3 hodiny. Na druhé straně stojí rezervní režim, kdy svítilna dovede konstantně svítit do vzdálenosti 15 metrů, po dobu 12 hodin. Náročnější cestovatelé ocení i odolnost svítilny proti pádu a ponoření do vody (hloubku 1 metru vydrží po dobu 30 minut), pojistku proti nechtěnému zapnutí i možnost natočit svítilnu v úhlu 45 stupňů a tím měnit nastavení kuželu. Skvělá volba pro dobrodruhy, kteří už mají něco za sebou nebo třeba pro vodáky.

Petzl Pixa 3 lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
celovka3

Ohodnoťte tento příspěvek