Tipy na výlety

Zábava pro odvážné – to jsou stezky korunami stromů

Zábava pro odvážné – to jsou stezky korunami stromů

Hitem posledních let se staly populární stezky korunami stromů, které každému návštěvníkovi nabízejí přesně to, po čem touží. Ať už je to adrenalin, krásný výhled, zábava, poučení nebo prostě nádherná a neobvyklá vycházka do přírody. Zábavu si zde najde každý, ať je to dítě či dospělý. Každá stezka Vám totiž nabízí něco trošku jiného, tobogány, houpačky nebo třeba zapeklité lanové bludiště. Tak neváhejte a vydejte se poznávat Českou republiku z jiného úhlu – z oblaků.

Stezka v oblacích poblíž Kralického Sněžníku

V České republice máme momentálně takových stezek hned několik – v blízkosti Lipna, u Králického Sněžníku, v Krkonoších, v Karlových Varech, v Oseku, v Bavorském lese nebo třeba v Beskydech. Vybírat si tak můžete z opravdu mnoha zajímavých destinací, kam s rodinou vyrazit. Hlavní výhodou většiny těchto atrakcí je fakt, že jsou bezbariérové, takže vhodné klidně i pro rodiny s dětmi nebo lidi se sníženou možností pohybu. Na úkor všem výhodám mají však stezky v korunách stromů jedno velké mínus – cenu. Rozhodně se totiž nejedná o levnou záležitost. Taková návštěva dokáže pořádně provětrat peněženku. I přesto je to však něco, co by měl každý z nás, alespoň jednou v životě navštívit, tak se nelekejte cen, sbalte rodinu a vyrazte vstříc novým zážitkům!

Jaké jsou nejoblíbenější stezky u nás?

Stezka na Dolní Moravě

Jednoznačně největším a zároveň nejvyšším gigantem je stezka na Dolní Moravě v blízkosti Králického Sněžníku. Také má nejdelší tobogán (100 metrů), což jistě ocení zástupci všech generací. Stojí na hoře Slamník v nadmořské výšce 1116 metrů a skýtá návštěvníkům opravdu ohromný výhled na naší vlast. Celá konstrukce dosahuje výšky 55 metrů a až na vrchol se dostanete po dřevěném chodníku o délce přibližně 700 metrů. Na samotném vrcholu najdete visutou plošinu spletenou z lan, která je opravdu adrenalinovou zábavou, jen pro ty největší odvážlivce.
Ke stezce se dá dostat pouze pěšky, na kole nebo sedačkovou lanovkou. Na konci lanovky najdete příjemné občerstvení Slaměnka, které potěší každého žíznivého turistu.

Stezka na Lipně

Jedná se o kruhovou stezku s jedinečným výhledem na Novohradské hory a Lipenské jezero. Stojí krásných 901 metrů nad mořem, je vysoká 40 metrů a na její vrchol vede 675 metrů dlouhý dřevěný chodníček, který bohužel není zcela bezbariérový, protože do úplně nejvyššího patra už vedou pouze schody. Jako největší atrakce je zde asi 60 metrový tobogán vinoucí se středem věže.

Stezka v korunách stromů v blízkosti Lipenské přehrady

Navštívili jste již taky nějakou stezku v korunách stromů? Dejte nám vědět do komentáře jak se vám tam líbilo a inspirujte tím i ostatní čtenáře.

5/5 - (1 vote)