Ostatní

Outdoorové tipy v Řecku: Cestování za dobrodružstvím a přírodou

Outdoorové tipy v Řecku: Cestování za dobrodružstvím a přírodou

Představujete si pod dovolenou v Řecku relax na plážovém lehátku? Tak to budete překvapení. Řecké ostrovy i pevnina nabízejí rozmanité aktivity, které jsou od lenošení na hony vzdálené. Záleží jen na samotných turistech, jaký druh dovolené zde chtějí strávit. Co si vyberete vy?

Trekování v pohoří Peloponésu

Často se mezi cestovateli řeší, zda jsou spíše fanoušky hor nebo dovolené u moře. Přitom ne vždy jedno vylučuje druhé. Příkladem je třeba řecký Peloponés. Odskočit si z pláže na horské hřebeny tady není problém. Stezky různých obtížností jsou v dojezdové vzdálenosti od pobřeží. Již při zběžném pohledu do mapy vám bude jasné, že možností tras je nespočet. Objevují se tu náhorní plošiny a pohoří s vysokými vrcholy. Během výšlapů objevíte malebné vesnice, starověké památky a nádherné výhledy na Egejské moře.

Horská cyklistika na Krétě

Lelkovat nemusíte ani na oblíbené Krétě. I tady se dají najít zajímavé treky, např. cesta soutěskou Samaria je nádherný zážitek. Nebo věděli jste, že zdejší vrcholky bývají v zimě zahalené sněhem a skialpining je tady zcela běžný? Ale k té cyklistice. Na Krétě je mnoho tras a obzvlášť východ ostrova je jimi vyhlášený. Můžete podniknout lehčí výlety i vícedenní výpravy. Pokud si netroufnete sami, existují průvodci, kteří vás provedou. Přijde vám výprava na Krétu jako drahý cyklistický výlet? Pokud jste časově alespoň trochu flexibilní, zkuste pořizovat zájezdy na poslední chvíli. Last minute dovolená v Řecku je za nižší cenu.

Kajakování na želví ostrov u Zakynthosu

Jestli vám není pádlo a šnorchl úplně cizí, dopřejte si mimořádný zážitek na Zakynthosu. Na kajaku se můžete dopravit po klidném moři nejen na odlehlé pláže, ale také až na ostrov, kam kladou vajíčka želvy karety obecné. Když budete mít štěstí, při své plavbě je zahlédnete. Během času na šnorchlování navíc uvidíte i další mořskou scenérii.

Pokud jste zkušení kajakáři, na Zakynthosu máte možnost doplout i do slavné zátoky Navagio s vrakem lodi. Cesta je tam náročnější, za to budete míjet nádherné Blue Caves neboli jeskyně, ve kterých voda modře září. Kajakem vplujete přímo dovnitř a je to náramná podívaná.

Potápění u pobřeží ostrova Rhodos

Milujete svět pod hladinou a šnorchlování vaší zvědavosti už nestačí? Vydejte se do podmořského ráje u ostrova Rhodos, který je cílem potápěčů z celého světa. Objevíte fascinující svět s korálovými útesy, pestrou mořskou faunou, ale i antickými památkami nebo vraky lodí. Jeden vrak najdete např. v zátoce Plimiri. V osmdesátých letech tu ztroskotala nizozemská loď. Zní to lákavě? Pak se podívejte po last minute zájezdu na Rhodos a vyrazte.

Ohodnoťte tento příspěvek