Rady a tipy

Vlastní jídlo do letadla Smartwings: Na čem si můžete pochutnat?

Vlastní jídlo do letadla Smartwings: Na čem si můžete pochutnat?

Přemýšlíte, jestli si můžete vzít vlastní jídlo do letadla Smartwings? Tato otázka je velmi častá mezi cestujícími, kteří chtějí mít jistotu, že během letu budou mít k dispozici své oblíbené pokrmy. Přinášíme vám podrobný přehled pravidel a doporučení, která musíte mít v hlavě, až se budete připravovat na cestu letadlem.

Obecná pravidla pro přepravu jídla

Vlastní jídlo do letadla Smartwings si obecně můžete vzít, ale existují určitá pravidla a omezení, která musíte dodržovat. Především platí, že pevné a suché potraviny na palubě letadla nikdo nebude řešit. Tyto potraviny si zabalte do uzavřených a nepropustných obalů. Takové balení zaručuje, že bude jídlo v bezpečí a nemusíte se obávat žádného nepořádku. To je zásadní pro pohodlí všech cestujících, včetně personálu.

Povolené potraviny

Mezi povolené potraviny, které si můžete vzít do letadla, patří:

  • sendviče zabalené v průhledné fólii nebo uložené v krabičce.
  • ovoce a zelenina.
  • brambůrky, sušenky a jiné sladkosti jako čokoládové tyčinky.
  • čajové sáčky a instantní nápoje.

Zakázané potraviny

Naopak, některé potraviny jsou na palubě zakázány, především kvůli jejich konzistenci nebo obsahu tekutin. Mezi zakázané potraviny patří:

  • želé a krémové pomazánky jako džem, arašídové máslo v sklenici, omáčky a dresinky.
  • tekuté potraviny jako polévky.
  • vysokoprocentní alkohol.
letadlo cestující

Specifická pravidla pro tekutiny

Přeprava tekutin, včetně tekutých potravin, podléhá přísným pravidlům. Každý cestující může mít v příručním zavazadle maximálně 100 ml tekutiny na jednu nádobu, přičemž všechny nádoby musí být umístěny v průhledném, uzavíratelném plastovém sáčku s maximálním objemem jednoho litru. Toto pravidlo je známé jako 100-1-1.

Výjimky pro dětskou stravu a léky

Pokud cestujete s malými dětmi, můžete si na palubu vzít jídlo pro děti, včetně kojeneckého mléka a vody, bez omezení na množství. Tyto položky je však třeba ukázat a upozornit na ně při bezpečnostní kontrole. Počítejte s tím, že mohou být podrobeny dodatečnému testování.

Léky si na palubu letadle také můžete vzít, ale opět je nutné je nahlásit a předložit ke kontrole. Léky na předpis by měly být v originálním balení s etiketou.

Místní a mezinárodní pravidla

Při cestování mezi různými zeměmi je důležité brát v úvahu nejen pravidla letecké společnosti, ale také celní předpisy cílové destinace. Některé země mají přísná pravidla pro dovoz určitých potravin, zejména čerstvých produktů jako ovoce, zelenina, maso a mléčné výrobky, kvůli riziku zavlečení škůdců a nemocí.

Pokud cestujete do USA, buďte obzvláště opatrní, protože zde platí velmi přísná pravidla pro dovoz potravin. Vždy je nejlepší informovat se předem o konkrétních omezeních a pravidlech.

Doporučení na konec

Pokud si nejste jisti, zda si můžete vzít určité jídlo na palubu, vždy je nejlepší kontaktovat leteckou společnost před odletem. Smartwings, stejně jako jiné aerolinky, má své specifické předpisy. Jestli chcete znát jejich postoj k určitému jídlu, nebojte se kontaktovat jejich zákaznickou linku.

Zdroj: Flightright.co.uk

Ohodnoťte tento příspěvek