Ostatní

Plat pilota Emirates: Kolik peněz mají za rok?

Plat pilota Emirates: Kolik peněz mají za rok?

Léto je pochopitelně období dovolených, i když do exotických destinací se hodně létá i během zimy. Díky tomu je plat pilota Emirates poměrně vysoký. Létají totiž v oblasti, která je velmi populární během celého roku. Emiráty se staly velmi populárním místem pro dovolenou, a to hlavně pro obyvatele Evropy. Kolik si takoví pilot vydělá během jediného roku? Obecně záleží na třech faktorech:

  • zkušenosti,
  • oblast létání,
  • druh letadla.

Průměrný roční plat

Piloti na Středním východě mají poměrně vysoké platy, protože se tam nachází velké letecké společnosti a obrovské množství turistů. Plat pilota Emirates se pohybuje kolem 200 tisíc dolarů (4,6 milionu korun) ročně. Podobné platy mají také piloti ve společnosti Qatar Airways, ale i piloti u jiných společností v Asii. Na druhou stranu tito pracovníci v Jižní Americe nebudou vydělávat zdaleka tolik, protože jsou tam menší společnosti a menší poptávka.

kokpit letadla

Plat se liší i podle typu letadla

Zkušenosti v otázce platu hrají obrovskou roli. Kromě toho ale záleží také na typu letadla. Pilot regionálního tryskáče bude vydělávat o hodně méně než v případě velkého tryskáče u velké společnosti. Nejde pochopitelně jen o typ, ale hlavně o velikost, více odpovědnosti a také mnohem složitější práci v kokpitu. Čím větší odpovědnost člověk má, tím více má peněz. A to samé platí pro velikost společnosti, pro kterou pracuje.

Vyplatí se pilotům jejich investice?

Na začátku to vypadá, že se tato profese nevyplatí. Získat licenci stojí desítky tisíc dolarů a nespočet hodin létání. Pro vyšší plat také musíte získat zkušenosti, takže se rozhodně nejedná o zaměstnání, které za pár let změníte a půjdete dělat něco jiného. To dnes dělá hodně lidí, ale v tomto odvětví se to nevyplatí. Když získáte dost zkušeností, odlétaných hodin a budete to dělat celé roky, tato investice se mnohonásobně vrátí.

Ohodnoťte tento příspěvek