Recenze a testy

Recenze batohu CamelBak Skyline LR 10

Recenze batohu CamelBak Skyline LR 10

Značku CamelBak, která se specializuje nejen na batohy s vodním vakem, ale třeba i na běžecké vesty, není podle mě nutné podrobněji představovat. Vždyť označení camelbag se, zejména mezi bikery, stalo synonymem pro jakýkoliv batoh, který je vybaven vodním rezervoárem.

Camelbak SKYLINE 10LR imperial blue/black lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
Recenze batohu CamelBak Skyline LR 10

Inspirovali jsme se recenzemi outdoorových batohů a v redakci jsme měli možnost otestovat model CamelBak Skyline LR 10. Batoh byl na trh uveden v roce 2016, ale letošní model je nabízen se zcela novým vodním vakem Crux LR, který je neskutečně odolný (o tom se můžete přesvědčit i na videu níže). Jak jsme s ním byli spokojeni, co se nám nejvíce líbilo a co bychom naopak uvítali trochu jinak? Zjistěte to o pár řádků níže :)

Co od batohu očekávat?

Objem batohu, jak číslovka v názvu napovídá, je 10 litrů. Pro jednodenní (při troše skromnosti i víkendové) vyjížďky je to objem zcela dostačující. Pohodlně do něj dáte svačinu, nářadí i pár kusů náhradního oblečení.

CamelBak Skyline LR 10
CamelBak Skyline LR 10

Součástí batohu je vodní vak o objemu 3 litry. Rezervoár je umístěn v bederní části, díky čemuž má oproti většině cyklo batohů těžiště mnohem níže, a je tedy na zádech mnohem stabilnější i v náročnějších terénech. Stabilitě na jezdcových zádech pomáhá také hrudní a bederní pás. Druhý jmenovaný je navíc vybaven i praktickými kapsičkami na drobnosti (klíče/peníze/energetický gel).

Zádový systém

Na první pohled vypadá zádový systém XV™ poměrně jednoduše, takže jsem měl zpočátku obavy, jak mi „sedne“. Nakonec se ale potvrdilo, že v jednoduchosti je krása, a o batohu na zádech téměř nevím – a je jedno jestli se jedná o hravou večerní vyjížďku po práci, nebo celodenní švih po polňačkách a silnicích.

zádový systém XV
zádový systém XV

Zádový systém slouží také jako přístup do prostoru pro vodní vak. Zip, kterým se do prostoru dostanete, je chytře umístěn po obvodu zádového systému, takže pokud chcete doplnit vodu, není nutné vyndávat všechny věci z batohu.

pohled do prostoru pro vodní vak
pohled do prostoru pro vodní vak

Vodní rezervoár

Měl jsem prozatím možnost vyzkoušet vodní vaky od 4 firem (CamelBak, Source, Osprey a Author). A zatímco u rezervoarů Osprey a Source musel člověk vyloženě silou sát, tak u CamelBaku je pití neskutečně snadné. Na druhou stranu, pokud například dáte kejml nešikovně (zároveň na náustek položíte ještě nějakou těžší věc) do kufru auta a zapomenete otočit „pojistkou“, tak se může stát, že jej z kufru vyndáte bez vody (vyzkoušeno za vás :) ).

rezervoár Crux™ LR o objemu 3 litry
rezervoár Crux™ LR o objemu 3 litry

Vodní vak má jiný tvar, než jste pravděpodobně zvyklý. To je dáno právě tím, že je umístěn pouze v oblasti beder. Hadičku je možné od vaku snadno odpojit díky Quick Link systému (po odpojení voda z vaku nikde neteče). Stejně snadno lze od hadičky odpojit i náustek, což je velká výhoda pro čištění a rychlé vyschnutí hadičky.

Drobnosti, které potěší

Součástí batohu CamelBak Skyline LR 10 je i praktický organizér na nářadí. Pohodlně do něj dáte multiklíč, lepení či dezinfekci. Pokud tedy batohy střídáte dle typu vyjížďky, tak stačí přehodit celý organizér a nemusíte řešit každou věc zvlášť.

praktický organizér na nářadí
praktický organizér na nářadí

Praktický je i magnet, který je umístěn jednak na hadičce a jednak na ramenním popruhu. Hadičku lze kdykoliv oddělit a pohodlně se napít. Poté ji stačí jednoduše přicvaknout k magnetu a máte zaručeno, že při jízdě nebude nijak překážet.

detail magnetu na hadičce a ramenním popruhu
detail magnetu na hadičce a ramenním popruhu

V batohu CamelBak najdete krom hlavní komory i praktickou kapsu na telefon či brýle. Ta je umístěna v horní části batohu a je tak pohodlně a rychle přístupná. V hlavní komoře naleznete i dvě menší kapsičky, kdy jedna je vybavena praktickou karabinou na klíče a zipem. Vně batohu je pak ještě další kapsa (například na větrovku, mapu,…), která z horní části „otevřená“ a zabezpečena jen přezkou.

Krátké shrnutí

CamelBak Skyline LR 10 - pohled z boku
CamelBak Skyline LR 10 – pohled z boku

Ačkoliv jsem byl původně skeptický k nezvyklému tvaru batohu, tak nyní, po více jak měsíčním používání, jsem s ním nadmíru spokojen. Tomu hlavnímu – usazení na zádech a snadnosti pití za jízdy – není možné nic vytknout. A drobnost, která mi „vadí“ je víceméně subjektivní.

Klady

  • Skvěle sedí na zádech
  • Snadné pití
  • Organizér na nářadí v ceně
  • Dostatek kapsiček

Zápory

  • Vodní vak nejde použít do mého turistického batohu
Camelbak SKYLINE 10LR imperial blue/black lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
Ohodnoťte tento příspěvek