Recenze a testy

Recenze spacáku Sir Joseph Looping II 1200

Recenze spacáku Sir Joseph Looping II 1200

Již několik let vlastním spací pytel SJ Looping II 1200 (hodnota 1200 udává hmotnost peří. Celková váha je potom 1 950 gramů). Je jedním z nejextrémnějších spacáků na trhu a dle výrobce umožňuje bivakování ve sněhu a ledu bez nutnosti stanu. Podle tohoto srovnání spacáků jde také o jeden z nejprodávanějších na trhu.

Sir Joseph Looping II 1200 lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
Spacák Sir Joseph Looping II 1200
Spacák Sir Joseph Looping II 1200

Obecné vlastnosti

Looping II 1200 v kompresním obalu
Looping II 1200 v kompresním obalu

Jak už bylo řečeno, je určen do extrémních podmínek, kdy je nutné spát ve velké zimě. To napovídají také jeho teplotní určení: udávaná komfortní teplota je -18 °C (limitní: -26 °C, extrémní: -54 °C. My s ním spáváme pouze v Čechách, a i přes naši zimomřivost si na něj nemůžeme stěžovat. Zkušenosti našich známých, kteří v něm spali v nadmořských výškách mezi 4500 – 7000 m. n. m. a za polárním kruhem, to dosvědčují. Limitní teplota určitě sedí, do -20 °C je v něm teplo. Zima není ani v extrémnějších podmínkách, to se člověk ale už musí lehce přiobléct.

Co se týče tvrzení, že se v něm dá bivakovat ve sněhu a ledu bez stanu – je to možné, i když sněží, spacák nepromokne. Samozřejmě je potřeba spacák zkombinovat s dobrou karimatkou, abyste byli odizolovaní od země.

Spacák je konstruován tak, aby unikalo co nejméně tepla

Specifikace
Specifikace

Je vystlaný husím peří o plnivosti 800 cuin/oz. Má konstrukci uzavřených komor Alfa, díky kterým se peří nepřesouvá po spacáku a nevznikají místa s nadměrným nebo naopak nedostatečným množstvím peří, ciž snižuje snižuje riziko omrzlin zejména v oblasti nohou. Tato uzavřená konstrukce také umožňuje praní, které samotná firma Sir Joseph nabízí.

Má tvar mumie, límcem oddělenou část hlavy a část těla. Kapuci je možné stáhnout gumou a zabránit tak úniku tepla, tomu také zamezuje speciální lišta, kterou je podlepený zip.

Zvenku je vodoodpudivý a nenavlhá snadno. Přestože ve stanu voda často kondenzuje, uvnitř spacáku člověk žádnou vlhkost nepocítí. Ráno ho stačí na chvilku vyvětrat a rychle uschne.

Sir Joseph splní vaše očekávání

Detail spacáku
Detail spacáku

Jako ke všem péřovým spacákům od této firmy se v balení dodávají kompresní i skladovací pytel. Kompresní pytel zredukuje objem až o 30 %, není přitom ani náročné ho sbalit. Zip, který je rozepínací shora i ze spodu, je možné rozepnout až k nohám a spacák tedy použít jako deku. Netradiční ale je, že není možné si vybrat, na které straně bude umístěný zip – tento typ se vyrábí pouze se zipem na levé straně.

Looping II 1200 je možné pořídit ve třech délkách, a to 170, 190 a 200 cm. Tyto délky udávají výšku člověka, pro kterého je daná velikost určená. Za sebe bych se nebála pořízení většího spacáku. Samozřejmě se uvnitř nachází malá kapsa na drobnosti, do prostoru u nohou se ale dají umístit věci, které je potřeba udržet v teple, typu PET láhve, baterky, elektroniku atd.

Závěr

Looping II 1200 je velice kvalitní spacák, ve kterém vám téměř nikdy nebude zima, doporučila bych ho ale pouze těm, kteří podnikají expedice do extrémních podmínek na ledovce nebo za polární kruh. Ostatním se podle mého tolik nevyplatí do něj investovat – pro ty, kteří občas stanují na horách v České Republice, se najdou dobré spacáky za mnohem příznivější ceny.

Normální a kompresní obal
Normální a kompresní obal

Výhody:

  • Extrémně teplý a velice skladný
  • Součástí balení jsou dva obaly – kompresní a skladovací
  • Ponákupní servis firmy – hlavně praní spacáků

Nevýhody:

  • Není možné si vybrat, na které straně bude umístěný zip – pouze levý
  • Relativně těžký (1950 g) – to se ale vzhledem k jeho teplotnímu určení očekává
  • Cena (okolo 15000,- Kč)
Sir Joseph Looping II 1200 lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
Ohodnoťte tento příspěvek