Výběry nejlepších

Nejlepší rodinné stany 2021

Nejlepší rodinné stany 2021

Kempování s rodinou patří mezi velmi oblíbené aktivity (nejen) v průběhu letních měsíců. Pokud nechcete spát pod širým nebem, neměl by vám chybět kvalitní rodinný stan. Tyto přechodné příbytky pro čtyři až osm osob si je aktuálně možné zakoupit v mnoha variantách. Proto jsme se zaměřili na produkty, které jsou nejen velmi prostorné a komfortní, ale také na řešení, které můžete využít při aktivní rodinné turistice.

Nejlepší podle hodnocení uživatelů

Coleman Cortes Octagon 8

Obrázek ukazuje produkt Coleman Cortes Octagon 8

Coleman Cortes Octagon 8 je rodinný stan, který se může během cest stát příbytkem i pro početnější rodinu. Bez problémů se do něj totiž vejde až osm osob. Tento stan je nejen prostorný, ale zároveň má tvar jurty, takže disponuje vysokými a kolmými stěnami, které zaručují využitelnost po celé vnitřní ploše. Nejenže se v něm tedy komfortně vyspíte s celou rodinou, ale zároveň může poskytovat dětem prostor ke hrám při ošklivém počasí.

Rodinný stan Coleman Cortes Octagon 8 byl vyroben z kvalitních materiálů (disponuje ocelovou nosnou konstrukcí), což zaručuje odolnost proti nepříznivému počasí. I přes své rozměry je tedy stabilní během silného větru a deště. Uživatelé tento stan doporučují i díky kvalitnímu větrání, jež je zajištěno za pomoci osmi otevíratelných „oken“. Zaujme také snadnou stavbou, na druhou stranu musíte počítat s vyšší hmotností (20,7 kg). Stan lze nicméně snadno přemisťovat za pomoci tašky na kolečkách.

Nejlepší v poměru cena/výkon

Quechua Air Seconds 4.1 

Obrázek ukazuje produkt Quechua AIR SECONDS 4.1

Quechua Air Seconds 4.1 patří aktuálně rovněž mezi velmi oblíbené rodinné stany. Není sice ani zdaleka tak prostorný jako předchozí stan, neboť je určen pro čtyři osoby, to je ovšem pro většinu rodin naprosto dostačující. Může přitom rovněž zajistit pohodlné stanování. Konkrétně je tvořen ložnicí a prostornou předsíní. Na první pohled zaujme svým estetickým řešením, které je ovšem podpořeno výtečnými praktickými vlastnostmi. 

Mezi největší výhody stanu Quechua Air Seconds 4.1 patří zvýšená odolnost proti větru a dešti. Na druhou stranu musíme v tomto ohledu zmínit i jednu nevýhodu, kterou je menší vodní sloupec tropika. Stan je nicméně samorozkládací, takže zaručuje velmi snadnou montáž a demontáž. Disponuje totiž nafukovací konstrukcí a ložnice je předem upnutá ke stanu. Navíc zaujme i pořizovací cenou, takže se jedná o výtečné řešení z hlediska ceny a „výkonu“. 

Optimální do kempu 

Easy Camp Palmdale 500 

Obrázek zobrazuje produkt Easy Camp Palmdale 500

Pokud chcete mít i na rodinné dovolené opravdový komfort, při nákupu nového stanu se můžete zaměřit na Easy Camp Palmdale 500. Ačkoli je výrobcem uváděn jako pětimístný, podle více uživatelů se v něm bez problémů vyspí i šest osob. Tento rodinný stan disponuje tunelovou konstrukcí a dvěma oddělenými ložnicemi, takže děti i dospělí mohou mít soukromí. Ložnice lze ovšem spojit. Potěší i velká vnitřní výška, takže vám prostor nebude připadat stísněný. 

Rodinný stan Easy Camp Palmdale 500 patří mezi zajímavá řešení i díky dalším praktickým vlastnostem. Má velká okna a dva vchody (hlavní a boční), díky čemuž je dostatečně prosvětlený. Dále umožňuje zavěsit lucernu, disponuje síťkou proti hmyzu, vnitřním organizérem a navíc i nehořlavým vnějším materiálem. Při jeho nákupu sice budete muset počítat s vyšší cenou, na druhou stranu existují rodinné stany, které jsou několikanásobně dražší. Rozhodně tedy nezruinuje rodinný rozpočet.

Ideální pro aktivní dovolenou

Yellowstone Dome 4 Person

Obrázek zobrazuje produkt Yellowstone Dome 4 Person

Pokud si potrpíte na aktivní rodinnou dovolenou a ve stanu nechcete skutečně nic jiného, než pouze spát, doporučit vám můžeme Yellowstone Dome 4 Person. Jedná se o velice lehký stan (hmotnost činí pouze 2 kg) a navíc nabízí jednoduchou montáž a demontáž. Díky tomu se jedná o optimální přístřešek při aktivním kempování s rodinou, neboť vás nebude jakkoli limitovat. Prostě jej postavíte, vyspíte se v něm, sbalíte a přepravíte na další místo.

Rodinný stan Yellowstone Dome 4 Person je určen až pro čtyři osoby, nicméně poskytuje prostor pouze na spaní. Umožňuje přitom snadný přístup, má dveřní moskytiéru anebo integrovanou podlážku. Někteří uživatelé nicméně uvádějí, že do něj díky vrchnímu větracímu otvoru při dešti s větrem zatéká. Do extrémnějších podmínek se tedy nehodí. Je si ovšem třeba uvědomit, že tento stan pořídíte za pár set korun, takže nelze očekávat špičkové vlastnosti výrazně dražších stanů.

Zaujalo nás

Outwell Whitecove 6

Obrázek zobrazuje produkt Outwell Whitecove 6

Na závěr jsme si nechali stan Outwell Whitcove 6, na který si už budete muset připravit poněkud vyšší částku, protože patří mezi dražší varianty. Na druhou stranu se jedná o dobrý příklad toho, co dostanete v takové cenové kategorii. Tento stan zaručuje opravdu pohodlný spánek až pro šest osob. Je totiž velmi prostorný a navíc existuje možnost vytvořit tři ložnice. Zároveň je vysoký 215 cm, takže naprostá většina lidí se v něm může bez větších problémů postavit.

Outwell Whitecove 6 nabízí dostatek prostoru nejen pro spánek, ale také k jídlu, relaxaci či ke hrám, pokud vám nebude přát počasí. Navíc umožňuje umístit spoustu zavazadel. Tento rodinný stan je ohnivzdorný a spolehlivě chrání proti dešti a větru. Uživatelé navíc kvitují větší kryt, jenž může poskytovat stinné místo k posezení venku. Musíte se nicméně smířit s vyšší pořizovací cenou a zároveň větší hmotností, která činí 22 kg. Jedná se tedy o stan určený k delším pobytům v kempech. 

5/5 - (88 votes)