Rozhledna Nisanka

Rozhledna Nisanka

Rozhledna Nisanka

Rozhledna Nisanka, která se nachází severně nad obcí Nová Ves nad Nisou, patří k těm „mladším“ rozhlednám, které můžeme v Jizerských horách navštívit. Svůj název dostala rozhledna po nedalekém pramenu řeky Nisy. Zpřístupněna byla na jaře roku 2007 a od té doby se stala vyhledávaným turistickým cílem.

Rozhledna Nisanka - panoramatický výhled

Rozhledna Nisanka – panoramatický výhled

Rozhledna leží na návrší Jizerka v nadmořské výšce 676 m, vyhlídková plošina je ještě o 24 metrů výše. Konstrukce rozhledny Nisanka, která byla vybudována jako součást telekomunikačního zařízení firmy T-Mobile, se od podobného typu rozhleden odlišuje zejména kamenným obložením, které je provedeno až do výše devět metrů. Původně se uvažovalo ještě o dřevěném opláštění zbytku konstrukce, z tohoto návrhu však později sešlo.

pohled směrem k Ještědu

pohled směrem k Ještědu

Vstup na rozhlednu je jednotný a platí se 15 Kč za osobu (děti do 6 let zdarma). Jako vstupenku dostanete i krásný pohled a máte možnost si zdarma zapůjčit dalekohled díky kterému máte na okolní krajinu jako na dlani.

Otvírací doba v jednotlivých měsících (vždy od 10:00 do 17:00)

  • červenec, srpen: PO – NE
  • květen, červen, září:  ST – NE
  • duben, říjen: SO – NE

Pro více jak 20 osob možnost individuální návštěvy (tel.: 722 634898 – lichý týden, 737 518 145 – sudý týden).

pohled k Černé Studnici

pohled k Černé Studnici

Návštěvu rozhledny Nisanka můžete spojit i s výšlapem na další rozhledny, které se nachází nedaleko. Namátkou můžeme jmenovat například rozhlednu na Černé Studnici (3 km po červené TZ) či Bramberk (3,5 km po červené TZ).