Tipy na výlety

Rozhledna Nisanka

Rozhledna Nisanka
Rozhledna Nisanka
Rozhledna Nisanka

Rozhledna Nisanka, která se nachází severně nad obcí Nová Ves nad Nisou, patří k těm „mladším“ rozhlednám, které můžeme v Jizerských horách navštívit. Svůj název dostala rozhledna po nedalekém pramenu řeky Nisy. Zpřístupněna byla na jaře roku 2007 a od té doby se stala vyhledávaným turistickým cílem.

Rozhledna Nisanka - panoramatický výhled
Rozhledna Nisanka – panoramatický výhled

Rozhledna leží na návrší Jizerka v nadmořské výšce 676 m, vyhlídková plošina je ještě o 24 metrů výše. Konstrukce rozhledny Nisanka, která byla vybudována jako součást telekomunikačního zařízení firmy T-Mobile, se od podobného typu rozhleden odlišuje zejména kamenným obložením, které je provedeno až do výše devět metrů. Původně se uvažovalo ještě o dřevěném opláštění zbytku konstrukce, z tohoto návrhu však později sešlo.

pohled směrem k Ještědu
pohled směrem k Ještědu

Vstup na rozhlednu je jednotný a platí se 15 Kč za osobu (děti do 6 let zdarma). Jako vstupenku dostanete i krásný pohled a máte možnost si zdarma zapůjčit dalekohled díky kterému máte na okolní krajinu jako na dlani.

Otvírací doba v jednotlivých měsících (vždy od 10:00 do 17:00)

  • červenec, srpen: PO – NE
  • květen, červen, září:  ST – NE
  • duben, říjen: SO – NE

Pro více jak 20 osob možnost individuální návštěvy (tel.: 722 634898 – lichý týden, 737 518 145 – sudý týden).

pohled k Černé Studnici
pohled k Černé Studnici

Návštěvu rozhledny Nisanka můžete spojit i s výšlapem na další rozhledny, které se nachází nedaleko. Namátkou můžeme jmenovat například rozhlednu na Černé Studnici (3 km po červené TZ) či Bramberk (3,5 km po červené TZ).

Ohodnoťte tento příspěvek